piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Dzieci zachwycone prezentem od Spółdzielni Niewidomych

Autor: ask

- Nigdy nie spodziewałem się takiej reakcji. Nie wiedziałem, że tak zwykłą rzeczą można spowodować takie emocje. Dzieci płakały – mówi Paweł Skrzypek, prezes zarządu Spółdzielni Niewidomych im. Modesta Sękowskiego, który także nie kryje wzruszenia.

A wszystko przez rower. Czterokołowy. Z szerokimi oponami i z rączką umożliwiającą sterowania nim przez opiekuna, który spółdzielnia podarowała we wtorek maluchom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie.

- To miał być prezent z okazji 50-lecia ośrodka, ale ponieważ to sprzęt robiony pod wymiar i na zamówienie zamiast we wrześniu mogliśmy go przekazać dopiero teraz – przyznaje Skrzypek (na zdjęciu w ciemnej marynarce).

- To pierwszy rower rehabilitacyjny, jaki mamy – mówi Iwona Majewska, dyrektor Ośrodka. – Pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni. To urządzenie bardzo potrzebne do rehabilitacji naszych podopiecznych. Dzieci niewidzące i słabowidzące oraz te z dysfunkcją ruchu będą mogły teraz jeździć po naszym terenie w ramach zajęć na świetlicy, lekcji w-f, czy po prostu w ramach internatu. Rower oprócz rehabilitacji da im taką samą przyjemność, jaką mają z jazdy zdrowi rówieśnicy naszych podopiecznych.

We wtorek kolejka do wartego ok. 3 tys, zł roweru ustawiła się od razu po jego przekazaniu. Dzieci bardzo chciały jeździć. Te, które musiały zejść z roweru, by dać miejsce kolejnym uczniom, płakały.

- To były prawdziwe łzy, że jazda skończyła się tak szybko – przyznaje Skrzypek. – Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przekazać ośrodkowi kolejny rower żeby dać dzieciom dwa razy więcej radości i dwa razy więcej czasu.

- To bardzo miłe, jeśli ludzie pokrzywdzeni przez los chcą zrobić coś dobrego dla innych niepełnosprawnych. Dla nas wszystkich to bardzo wzruszający gest i wzruszające spotkanie – podkreśla nauczycielka Urszula Marzęda.

Gość
Gość
Gość
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lutego 2016 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest to wysokiej klasy sprzęt do rehabilitacji osób z 4 kończynowym porażeniem, wyposażony w podwójny napęd torpedo, pasy zabezpieczające i mocujące kończyny, klin rozporowy, oraz podwójne sterowanie w kierownicy lub prowadnicy z tyłu którą może obsługiwać opiekun. Dla laika to może wyglądać jak kupa zespawanych rurek i 4 kółka, ale ten rowerek ma wszystkie możliwe certyfikaty i deklaracje zgodności potwierdzające jego bezpieczeństwo. Myślę że możemy być dumni że taki sprzęt powstaje w Polsce. Gdyby ktoś pytał to producentem jest firma Misiarz. Polecam:)
Rozwiń
Gość
Gość (29 października 2015 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"kolejka do wartego ok. 3 tys, zł" - typowe w tym kraju, jak coś jest do rehabilitacji, czy z nazwą "eko", to musi być drogie. Rower, ot zwykłe zespawane rury, łańcuch, koła od taczki - i cena 3 tys. pln!?!?! Chyba, że takie mają know-how, że to tyle kosztuje.
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2015 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Modesta Sękowskiego, nie Sękowcza!
Rozwiń
Marta
Marta (28 października 2015 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Świetny pomysł Spółdzielni!

Rozwiń
-room524
-room524 (28 października 2015 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Miły gest, może i inne firmy zaczną pomagać       ​

mamy nadzieje 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!