niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Dzień Wolności i Solidarności z głębokim podziałem. NSZZ o "bezczelnej prowokacji"

Dodano: 31 sierpnia 2017, 20:01
Autor: toma, pab

„Bezczelną prowokacją” nazywają działacze NSZZ „Solidarność” zorganizowanie przez Komitet Obrony Demokracji obchodów 37. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Poinformowali o tym w przesłanym do mediów stanowisku.

W czwartek obie organizacje zaplanowały w Lublinie uroczystości upamiętniające wydarzenia z 31 sierpnia 1980 roku. „Solidarność” rozpoczęła je przed Pomnikiem Wdzięczności przy Drodze Męczenników Majdanka. Z kolei członkowie KOD-u przygotowali manifestację na pl. Litewskim.

– KOD uważa się dzisiaj za spadkobiercę pierwszej "Solidarności", o czym świadczy także wsparcie większości ówczesnych jej przywódców, w tym Lecha Wałęsy, dla naszego ruchu. Uważamy, że dziś naszym obowiązkiem i zadaniem jest dbać o wolność, demokrację i niepodległość, uzyskane w wyniku podejmowanych wówczas działań – tłumaczył Adam Kalbarczyk z lubelskich struktur komitetu.

W oficjalnych uroczystościach przed Pomnikiem Wdzięczności wzięli udział przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych. Ale także dziś do mediów trafiło stanowisko Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” odnoszące się do wydarzenia zorganizowanego przez KOD. Jego członkowie stwierdzają w nim, że otrzymują informacje o próbach zakłócenia swojego święta.

– Formacja skupiająca różnej maści agentów postkomunistycznych służb specjalnych wspieranych przez renegatów z Solidarności oraz odsuniętych od wpływów i pieniędzy pogrobowców dawnej władzy dopuszcza się kolejny raz bezczelnej prowokacji. Oświadczamy, że NSZZ „Solidarność” nie pozwoli na odebranie swojego dziedzictwa i nie dopuści do fałszowania historii – czytamy w piśmie podpisanym przez wiceprzewodniczącego zarządu Krzysztofa Choinę.

KOD podkreślał rolę Lecha Wałęsy 

Lubelscy działacze Komitetu Obrony Demokracji spotkali się zaś wieczorem na placu Litewskim. W swoich przemówieniach akcentowali przede wszystkim zasługi Lecha Wałęsy w podpisaniu Porozumień Sierpniowych 1980 r.

– Walczyłeś dla nas, teraz nasza kolej – taki transparent z podobizną Wałęsy pojawił się na manifestacji.

Dzień Wolności i Solidarności. Manifestacja KOD

Użytkownik niezarejestrowany
Polak
Użytkownik niezarejestrowany
(49) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 września 2017 o 00:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo fajna manifestacja, tska prawdziwa i autentyczna, bez niepotrzebnego patosu i obrażania przeciwnikow politycznych. Było wielu dawnych dzialaczy Solidarności. Przemawiał legenda lubelskiej, a właściwie świdnickiej, Pan Andrzej Sokołowski.
Rozwiń
Polak
Polak (1 września 2017 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Manifestacja zdrajców Polski
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2017 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bezczelnością to jest zawłaszczanie tej rocznicy przez pseudo Solidarność, przybudówkę pisu, która z tą z lat 80-tych nie ma nic wspólnego.
Rozwiń
Gość
Gość (1 września 2017 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te KOD-owskie mendy wszędzie się wcisną.
Rozwiń
aa
aa (1 września 2017 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
poproszę w takim razie o zdjęcie powyżej komentującego, gdyż trzeba wykazać się czystością rasową, aby się na nią powołać. koniecznie profilem, nos i uszy najważniejsze!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (49)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!