czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Dziś sesja Rady Miasta. O czym zdecydują radni?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2011, 10:05
Autor: (drs)

Trwa sesja Rady Miasta Lublin. Dziś miejscy radni mają do rozpatrzenia kilkadziesiąt projektów uchwał przygotowanych przez prezydenta miasta. Prezentujemy wybrane projekty.

Jedną z ważniejszych decyzji będzie wprowadzenie zmian do tegorocznego budżetu miasta. Prezydent proponuje m.in. przesunięcie ponad 800 tys. zł na basen olimpijski, zwiększenie kwoty na budowę ul. Węglarza i cięcia w funduszach na budowę ul. Zelwerowicza.

Dziś powinno też być wiadomo, czy radni zgodzą się sprezentować policji działkę przy ul. Kunickiego 42, na której miałaby powstać nowa siedziba Komisariatu III Policji.

Kolejnym z ważniejszych punktów będzie uchwalenie nowego regulaminu cmentarzy komunalnych, który zmienia godziny otwarcia nekropolii na Majdanku i przy ul. Białej oraz godziny organizowania pochówków. Reguluje też kwestie przyznawania miejsc osobom żyjącym oraz przydzielania miejsc w Alei Zasłużonych.

Od decyzji radnych zależy też, czy na Felinie powstanie nowa filia miejskiej biblioteki. Pomieszczenia w nowym bloku TBS są już na ten cel wygospodarowane, konieczna jest tylko zmiana statutu biblioteki polegająca na wprowadzeniu dodatkowej filii.

O decyzjach radnych będziemy informować na bieżąco.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
irena
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

irena
irena (8 września 2011 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
informacje o sesjach radnych miasta są podawane zbyt póżno do wiadomości,mało znane są tematy poruszane i głosowane,ale chyba o to chodzi naszym rządzącym miastem,żeby nikt im nie zakłócał spokoju.Z resztą część radnych szczególnie PO jest chyba tylko od podnoszenia rąk na tak.O naszej radnej dzielnicy p. Stepaniuk od dnia wyborów nikt w dzielnicy o niej nie słyszał,a Kośminek jako dzielnica ma dużo do powiedzenia nie tylko jej ale wszystkim radnym
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!