niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Dzisiaj wieczorem mają zamknąć ważne skrzyżowanie

Autor: Dominik Smaga

(fot. Dorota Awiorko)
(fot. Dorota Awiorko)

Całkiem zamknięte zostaną wjazdy na Czechów od strony skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Północną. Nie pojedziemy stąd w stronę Orfeusza, nie skręcimy też w Północną, ani w prawo, ani w lewo. Na objazdy trafią też autobusy komunikacji miejskiej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Drogowcy pojawią się na al. Kompozytorów Polskich tu gdzie obok ul. Północnej urywa się nowy asfalt kładziony przy okazji przebudowy dwupasmówki. Roboty mają się zacząć dzisiaj o godz. 19 i wtedy też, na jedną noc, zmieni się organizacja ruchu.

Od strony ronda u zbiegu al. Solidarności i ul. Lubomelskiej nie będzie można wjechać na al. Kompozytorów Polskich pod górę. Na skrzyżowanie nie będą wpuszczani także kierowcy jadący od strony Orfeusza. – Będą zobowiązani do skrętu w prawo w ul. Paganiniego – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Jadąc Północną od strony komendy trzeba będzie się liczyć z tym, że jezdnia będzie zamknięta zaraz za zjazdem do myjni. Dlatego do al. Solidarności dojedziemy przez teren stacji paliw.
Kierowcy jadący Północną od strony ul. Kosmowskiej natkną się na barierki zaraz za skrzyżowaniem z ul. Lipińskiego, w którą powinni skręcić, jeżeli chcą dostać się do al. Solidarności. W tym celu powinni zjechać potem w al. Smorawińskiego. Natomiast z ul. Lipińskiego będzie można wyjechać w ul. Północną wyłącznie w prawo, w stronę ul. Kosmowskiej.
Największa zagadka czeka mieszkańców ul. Nowowiejskiego i Oratoryjnej. Najbliższej nocy będą mogli wyjechać spod swoich domów, ale nie będą mogli do nich dojechać w żaden legalny sposób.

Zmienionymi trasami będzie kursować komunikacja miejska. Linie 12, 44 i 74 jadące zazwyczaj przez ul. Leszczyńskiego i Czechowską mają w obu kierunkach jeździć przez Popiełuszki i wiadukt Poniatowskiego. Linia 29 jadąc Północną od strony Kosmowskiej skręci w lewo w Lipińskiego, następnie pojedzie al. Smorawińskiego i koło biurowców Orange skręci w prawo w ul. Szeligowskiego, by koło komendy wrócić na zwykłą trasę przez Północną. Ten objazd ma obowiązywać dla obu kierunków.

Linie 23 i 34 jadąc od dworca PKS skręcą z al. Solidarności w ul. Prusa, potem przez Północną do ul. Szeligowskiego, dalej przez al. Smorawińskiego i koło Orfeusza wrócą na al. Kompozytorów Polskich. Taką samą trasą pojadą do centrum.

Nocna linia N1 ma wyznaczoną trasę przez Chodźki, Fijałkowskiego, Szeligowskiego, al. Smorawińskiego i al. Kompozytorów Polskich.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
ramonek
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2016 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kupa kasy wydana na remont alei Kompozytorów Polskich, a lewoskrętu do osiedla Nowowiejskiego nie ma. Teraz kolejny raz zamykany jest dojazd do osiedla, przez utrudnienia zlokalizowane prawie kilometr od niego. Zbyt mało "ważnych" ludzi mieszka tutaj by móc rozwiązać ten problem. Jakoś na ulicy Choiny dało radę zrobić skręt w lewo do ulicy Paderewskiego (naprzeciwko biedry), a sytuacja identyczna i w dodatku klasyfikacja drogi taka sama.
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2016 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do gość z 8.57: mośku tak powinny być robione wszystkie remonty, czyli po godzinach popołudniowego szczytu powrotów z pracy. Późnym wieczorem zaczynają a kończą nad ranem, przed porannym szczytem komunikacyjnym. A jeszcze jedno, czytanie ze zrozumieniem tekstu się kłania. Napisane wyraźnie, że to tylko na jedną noc.
Rozwiń
ramonek
ramonek (12 października 2016 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jaka to noc jeśli zaczyna się już o 19 chyba dla dzieci :)
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2016 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i w kozim grodzie znowu beczenie. źle, nie dobrze, jak jechać, czego remontu nie robią kiedy jestem na urlopie .....
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2016 o 09:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie się będzie stało, kiedy? W nocy?! ? No litości, przeczytaj ze zrozumieniem, na głos jeśli Ci to pomoże- TYLKO NA JEDNĄ NOC!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!