sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Fotoradar ma trafić w 15 nowych miejsc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2013, 17:51
Autor: Dominik Smaga

Używanych dotąd masztów za rok może być o wiele mniej niż teraz. Zgodnie z prawem pod koniec czerwca
Używanych dotąd masztów za rok może być o wiele mniej niż teraz. Zgodnie z prawem pod koniec czerwca

Straż Miejska zapowiada, że będzie kontrolować prędkość fotoradarem ustawionym na trójnogu. – Prosili o to sami mieszkańcy – wyjaśnia komendant.

– Jeśli chodzi o nowe lokalizacje, to mogę wspomnieć wnioskowaną od dawna al. Kraśnicką czy ul. Zana na odcinku od ronda do Nadbystrzyckiej, gdzie mamy halę Globus i osiedle – mówi Jacek Kucharczyk, komendant Straży Miejskiej. – Na pewno będziemy zaglądać na Zbożową i ul. Janowską – dodaje. Co więcej, we wszystkich nowych punktach kontrola będzie prowadzona w obu kierunkach jazdy.

Nowych miejsc, w których będzie można spodziewać się fotoradaru, będzie w sumie 15. Straż Miejska nie ujawnia ich listy. Tłumaczy, że musi jeszcze załatwić formalności w Zarządzie Dróg i Mostów, chodzi m.in. o wymagane prawem oznakowanie miejsc, w których stawiany może być fotoradar. – Stosowny wniosek chcemy złożyć do końca lipca – stwierdza Kucharczyk.

Straż Miejska tłumaczy, że listę przygotowała na podstawie próśb nadsyłanych przez rady i zarządy dzielnic. Wykaz trafił później do Komendy Miejskiej Policji. – Było to potrzebne, by ktoś z boku spojrzał na nasze zamiary – mówi komendant. Policja zaakceptowała 15 miejsc.

Wiadomo też, że jednym z nich będzie nowy odcinek ul. Jana Pawła II. To efekt skarg dzielnicowych radnych z Węglina Południowego. – Często młodzi ludzie urządzają tu sobie wyścigi. Takie wyścigi odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczorami. Jest niebezpiecznie, poza tym jest hałas – mówi Ewa Sieniuc-Pikula, przewodnicząca Rady Dzielnicy Węglin Południowy.

– Problemy mamy nie tylko na ul. Jana Pawła II, ale też na ul. Roztocze, obok której znajduje się Zespół Szkół nr 7. Tu również kierowcy nie przestrzegają przepisów, pędzą z nadmierną szybkością. Nie wiem, jak temu zaradzić, bo są znaki, są przepisy, ale dla kogo? – dodaje Sieniuc-Pikula. Także na ul. Roztocze ma trafić fotoradar, pozytywnie zaopiniowała to policja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lukas
amm
stop
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lukas
Lukas (10 lipca 2013 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To Yanosik w telefon i w drogę. Na fotoradary najlepszy.

Rozwiń
amm
amm (10 lipca 2013 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szok normalnie
 
===========================
StrefaKulturalnejJazdy.pl
===========================
Blog o kulturze na polskich drogach
===========================
 
Rozwiń
stop
stop (10 lipca 2013 o 09:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Facebook- stop fotoradarom stacjonarnym i mobilnym

Rozwiń
wrrr
wrrr (10 lipca 2013 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Stawiać fotoradar na Jana Pawła bo za głośno? Niech się straż miejska nie ośmiesza. Jedyne niebezpieczne miejsce na nowym odcinku to okolice przejścia przy przystanku i kiosku i tam ok. W pozostałych miejscach, po jaką cholere buduje się jezdnie dwujezdniowe w tym mieście i każe ludziom jeździć 50 tam gdzie są światła? Róbcie więcej kładek i chodników zamiast ulic, nikomu nie będzie wtedy hałas przeszkadzał. Mieszkasz łajzo w mieście to licz się z tym że jest dużo samochodów i głośno, ale na litość, to nie jest centrum miasta, żeby tak ograniczać, ruch, na al. Kraśnickiej to też jakieś nieporozumienie, bo tu nie ma przejść chociażby bez sygnalizacji, jest bezpiecznie. lepiej przebudujcie skrzyżowania na takie ze światłami kierunkowymi, żeby nie było kolizji przy lewoskrętach. Życzę SM o której dobrego zdania nie mam, bo tam gdzie powinni pilnować porządku to ich nie ma, żeby fotoradary w BZDURNYCH lokalizacjach i stawiane z bzdurnych powodów się nigdy nie zwróciły.

Rozwiń
barty
barty (10 lipca 2013 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem ciekawy czy radni dzielnic tak ochoczo protestowali przeciw zamknięciu toru kartingowego. Ja rozumiem, że przepisy, że prawo, że bezpieczeństwo ale ostatnimi czasy mam wrażenie, że w Lublinie powstają tylko bloki i centra handlowe. Czy nie można części tych środków na fotoradary itp. przeznaczyć na budowę toru. To nie rozwiąże całkiem problemu szaleńców na drodze ale sprawi, że część z nich zniknie bo tylko głupek mając możliwość wybory między zamkniętym obiektem przeznaczonym do wyścigów a ulicą wybierze to drugie. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!