piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Gdzie najłatwiej o wypadek? Mniej bezpiecznie na drogach - raport

Dodano: 24 lutego 2017, 08:41
Autor: Dominik Smaga

O wypadek najłatwiej na al. Witosa, o stłuczkę na al. Kraśnickiej. To oficjalne dane policji za zeszły rok, w którym na ulicach Lublina życie straciło 7 osób, a 287 zostało rannych. Najczęstsza przyczyna wypadków? Wjechanie w pieszego na przejściu

Nowe sprawozdanie policji właśnie trafiło do Rady Miasta. Komendant składa je co rok. O ile poprzednie podsumowanie było dość optymistyczne i wskazywało pewną poprawę bezpieczeństwa na drogach, to o najświeższym raporcie nie da się już tego powiedzieć. Było gorzej.

Liczba wypadków wzrosła po raz pierwszy od 2012 roku, więcej było też kolizji i więcej osób zostało rannych. O tyle dobrze, że liczba zabitych spadła o połowę, ale 7 ofiar śmiertelnych to wciąż o 7 za dużo.

Śmiertelne żniwo

Spośród osób, które w zeszłym roku straciły życie w wypadkach drogowych na terenie Lublina, 2 zginęły na al. Witosa, również 2 na Diamentowej, a po jednej ofierze śmiertelnej odnotowano na Nadbystrzyckiej, Wylotowej i Zelwerowicza.

GDZIE NAJCZĘŚCIEJ DOCHODZI DO WYPADKÓW? SPRAWDŹ

Główne przyczyny wypadków w mieście

• Wśród wypadków z winy kierujących najczęstszą przyczyną było w zeszłym roku nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu.

• Na drugim miejscu znalazło się wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

• I dalej - nadmierna prędkość.

• Wśród wypadków spowodowanych przez pieszych najczęstszymi przyczynami były: wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie w miejscu niedozwolonym i przechodzenie na czerwonym świetle.

Ale zdarzały się też inne przyczyny.

• Zły stan jezdni był powodem 9 kolizji

• 3 inne były skutkiem złego zabezpieczenia robót drogowych

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
On
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 maja 2017 o 21:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wileńska, przejście dla pieszych w okolicy garaży - w nocy źle oświetlone, jadąc od Leclerca kończący się prawy pas tuż przed nim, a ponadto z lewej zaraz tuż przy nim wyjazd z osiedla Słowackiego. Zgroza!!!
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2017 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech przygotują zestawienie z podziałem na pojazdy- miasto Lublin i pojazdy z terenu powiatów- będzie odpowiedź na przyczyny kolizji
Rozwiń
On
On (24 lutego 2017 o 11:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Duże zgrożenie to rowerzyści wjeżdzający na przejście dla pieszych. Nawet jełop nie spojrzy czy coś nie nadjeżdża tylko śmiga ile sił z chodnika na jezdnię. Na dwupasmówkach może się przeliczyc - on kaleka albo trup a kierujacy ma traumę po tym jak skasuje debila. 
Rozwiń
Lato83
Lato83 (24 lutego 2017 o 10:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rondo Ruska-Lwowska-Podzamcze. Klasyka skrzyżowań. Rondo blacharzy.
Rozwiń
Gość
Gość (24 lutego 2017 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niebezpiecznie jest pod mostem kolejowym na ulicy Nadbystrzyckiej - Janowskiej . Wasko , brak pasów, dziury w jezdni. A jak mija się z autobusem to już naprawdę zgroza. Moze warto rozwazyć namalowanie pasów oddzielajacych kierunki jazdy?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!