Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2017 r.
16:26

Lublin: Gdzie się przeniosą urzędnicy z ZDM i ZTM

Autor: Zdjęcie autora drs
0 21 A A

Cztery oferty wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszenie o poszukiwaniu nowej siedziby dla Zarządu Dróg i Mostów oraz Zarządu Transportu Miejskiego. Obie te instytucje chcą się przeprowadzić ze swych obecnych siedzib i razem szukają biur, które mogłyby wynająć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jako pierwsi muszą się przenieść urzędnicy od komunikacji pracujący w dawnym biurowcu MPK przy al. Kraśnickiej, bo umowa najmu wygasa im z końcem maja, a sam budynek ma być wyburzony. Dlatego też w ogłoszeniu znalazł się wymóg, by proponowana przez deweloperów nowa siedziba już 1 maja miała pozwolenie na użytkowanie. Nieco później, od 1 sierpnia do nowych biur ma się wprowadzać Zarząd Dróg i Mostów, który potrzebuje 2 tys. mkw. powierzchni. ZTM chce 1700 mkw.

Obie miejskie instytucje do wczoraj czekały na oferty od deweloperów. Życzyły sobie m.in. zabezpieczenia ok. 200 miejsc parkingowych, określonego podziału pomieszczeń, określona była też preferowana powierzchnia biur obsługi interesantów.

W odpowiedzi na ogłoszenie wpłynęły cztery oferty. Dwie złożyła spółka Centrum Zana, trzecią biuro deweloperskie IPS, a ostatnia pochodzi od firmy Lalak Properties. Dzisiaj wszystkie koperty mają zostać otwarte i okaże się, które adresy zaproponowali deweloperzy. Może się wśród nich znaleźć m.in. budynek przy Czechowskiej 19a (Lalak Properties), czy też będący w ofercie IPS biurowiec powstający przy ul. Orkana.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rynek / 22 lutego 2017 o 20:08
expert napisał:
nie jestem rombobotem napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 jak to jest że to cały czas te same firmy?
No nie wiem, może dlatego, że.... nie wybudowałeś akurat biurowca i nie zgłosiłeś się do przetargu? Qr.wa, gdzie oni takich baranów robią? Jeszcze rozumiem, że ktoś może się czepiać kiedy ta sama firma cyklicznie wygrywa przetargi, ale żeby węszyć spisek w tym, że za mało podmiotów się zgłasza do otwartego przetargu to już trzeba być wyjątkowym debilem.
dane wymagania może spełnić akurat w danym momencie 1-2 podmioty na rynku, jakbyś choć trochę znał rynek nieruchomośći pod wynajem w Lublinie na taką ilość ludzi i samochodów i w takim terminie zasiedlenia to nie pisałbyś głupot.
To wybuduj taki biurowiec żeby spełniał kryteria i zgłoś się do kolejnego przetargu. Czy nie masz ani pieniędzy ani odwagi na podjęcie ryzyka więc tylko jojczysz na tych mają jedno i drugie? Żenada.
To wybuduj taki biurowiec żeby spełniał kryteria i zgłoś się do kolejnego przetargu. Czy nie masz ani pieniędzy ani odwagi na podjęcie ryzyka więc tylko jojczysz na tych mają jedno i drugie? Żenada. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 18:28
Proponuje ich przenieść na stadion!
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 12:06
Zlikwidować te partyjne i kolesiowe etaciarstwo!
Avatar
Dana / 22 lutego 2017 o 00:33
Czechowska - najlepsza lokalizacja dla interesantów. Tak ale tylko dla interesantów Wydziału Komunikacji
Avatar
expert / 22 lutego 2017 o 00:04
nie jestem rombobotem napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
jak to jest że to cały czas te same firmy?
No nie wiem, może dlatego, że.... nie wybudowałeś akurat biurowca i nie zgłosiłeś się do przetargu? Qr.wa, gdzie oni takich baranów robią? Jeszcze rozumiem, że ktoś może się czepiać kiedy ta sama firma cyklicznie wygrywa przetargi, ale żeby węszyć spisek w tym, że za mało podmiotów się zgłasza do otwartego przetargu to już trzeba być wyjątkowym debilem.
dane wymagania może spełnić akurat w danym momencie 1-2 podmioty na rynku, jakbyś choć trochę znał rynek nieruchomośći pod wynajem w Lublinie na taką ilość ludzi i samochodów i w takim terminie zasiedlenia to nie pisałbyś głupot.
dane wymagania może spełnić akurat w danym momencie 1-2 podmioty na rynku, jakbyś choć trochę znał rynek nieruchomośći pod wynajem w Lublinie na taką ilość ludzi i samochodów i w takim terminie zasiedlenia to nie pisałbyś głupot. rozwiń
Avatar
wróż Sylwester / 21 lutego 2017 o 23:56
ŻupŻet napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
wiadomo kto wygra to po co ta układanka?
Tak? To powiedz kto wygra tylko teraz a nie po fakcie. No wykaż się mądralo. Już niektórzy wieszczyli że będzie Orion a jak widać nawet nie złożył oferty. I o czym teraz pisorstwo będzie pisać?
A to zagadka na tę okoliczność: ZTM nie zmieni adresu. Zgadniesz?
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 21:47
oczywiście że wygra działacz PO
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 21:21
Czechowska - najlepsza lokalizacja dla interesantów.
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 19:16
jakby były dobre, wygrywałby wszędzie, chamie z ratusza.
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 19:05
A gdzie mają wygrywać przetargi firmy z siedzibą w Lublinie? W Gorzowie? W Parzygłowach? Jesteś poyebany.
Avatar
rynek / 22 lutego 2017 o 20:08
expert napisał:
nie jestem rombobotem napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 jak to jest że to cały czas te same firmy?
No nie wiem, może dlatego, że.... nie wybudowałeś akurat biurowca i nie zgłosiłeś się do przetargu? Qr.wa, gdzie oni takich baranów robią? Jeszcze rozumiem, że ktoś może się czepiać kiedy ta sama firma cyklicznie wygrywa przetargi, ale żeby węszyć spisek w tym, że za mało podmiotów się zgłasza do otwartego przetargu to już trzeba być wyjątkowym debilem.
dane wymagania może spełnić akurat w danym momencie 1-2 podmioty na rynku, jakbyś choć trochę znał rynek nieruchomośći pod wynajem w Lublinie na taką ilość ludzi i samochodów i w takim terminie zasiedlenia to nie pisałbyś głupot.
To wybuduj taki biurowiec żeby spełniał kryteria i zgłoś się do kolejnego przetargu. Czy nie masz ani pieniędzy ani odwagi na podjęcie ryzyka więc tylko jojczysz na tych mają jedno i drugie? Żenada.
To wybuduj taki biurowiec żeby spełniał kryteria i zgłoś się do kolejnego przetargu. Czy nie masz ani pieniędzy ani odwagi na podjęcie ryzyka więc tylko jojczysz na tych mają jedno i drugie? Żenada. rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 18:28
Proponuje ich przenieść na stadion!
Avatar
Gość / 22 lutego 2017 o 12:06
Zlikwidować te partyjne i kolesiowe etaciarstwo!
Avatar
Dana / 22 lutego 2017 o 00:33
Czechowska - najlepsza lokalizacja dla interesantów. Tak ale tylko dla interesantów Wydziału Komunikacji
Avatar
expert / 22 lutego 2017 o 00:04
nie jestem rombobotem napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
jak to jest że to cały czas te same firmy?
No nie wiem, może dlatego, że.... nie wybudowałeś akurat biurowca i nie zgłosiłeś się do przetargu? Qr.wa, gdzie oni takich baranów robią? Jeszcze rozumiem, że ktoś może się czepiać kiedy ta sama firma cyklicznie wygrywa przetargi, ale żeby węszyć spisek w tym, że za mało podmiotów się zgłasza do otwartego przetargu to już trzeba być wyjątkowym debilem.
dane wymagania może spełnić akurat w danym momencie 1-2 podmioty na rynku, jakbyś choć trochę znał rynek nieruchomośći pod wynajem w Lublinie na taką ilość ludzi i samochodów i w takim terminie zasiedlenia to nie pisałbyś głupot.
dane wymagania może spełnić akurat w danym momencie 1-2 podmioty na rynku, jakbyś choć trochę znał rynek nieruchomośći pod wynajem w Lublinie na taką ilość ludzi i samochodów i w takim terminie zasiedlenia to nie pisałbyś głupot. rozwiń
Avatar
wróż Sylwester / 21 lutego 2017 o 23:56
ŻupŻet napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
wiadomo kto wygra to po co ta układanka?
Tak? To powiedz kto wygra tylko teraz a nie po fakcie. No wykaż się mądralo. Już niektórzy wieszczyli że będzie Orion a jak widać nawet nie złożył oferty. I o czym teraz pisorstwo będzie pisać?
A to zagadka na tę okoliczność: ZTM nie zmieni adresu. Zgadniesz?
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 21:47
oczywiście że wygra działacz PO
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 21:21
Czechowska - najlepsza lokalizacja dla interesantów.
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 19:16
jakby były dobre, wygrywałby wszędzie, chamie z ratusza.
Avatar
Gość / 21 lutego 2017 o 19:05
A gdzie mają wygrywać przetargi firmy z siedzibą w Lublinie? W Gorzowie? W Parzygłowach? Jesteś poyebany.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 0 0

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 10 0

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 83 21

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 3

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 33 40

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 38 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 41 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!