Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2018 r.
13:47

Lublin: Globus włącza armatki, kiedy ruszy wyciąg?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
 – Nasze armatki zasilamy wodą ze studni głębinowej, która jest o kilka stopni cieplejsza od wody z otwartych zbiorników wodnych, jakimi dysponują stoki usytuowane na otwartej przestrzeni – wyjaśnia rzecznik MOSiR
– Nasze armatki zasilamy wodą ze studni głębinowej, która jest o kilka stopni cieplejsza od wody z otwartych zbiorników wodnych, jakimi dysponują stoki usytuowane na otwartej przestrzeni – wyjaśnia rzecznik MOSiR (fot. Dorota Awiorko/archiwum)

Już w piątek może się zacząć naśnieżanie stoku narciarskiego i snowboardowego na Globusie. Jego zarządca liczy na to, że trasy uda się uruchomić za około tydzień

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jeżeli utrzymają się zapowiadane na przyszły tydzień ujemne temperatury, naśnieżanie potrwa około 5 do 6 dni – szacuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zastrzega, że włączenie armatek śnieżnych, planowane na ten weekend, też zależy od pogody. – Do takich prac potrzebujemy temperatury utrzymującej się na poziomie co najmniej minus 5 stopni Celsjusza.

Zarządca stoku twierdzi, że od początku zimy nie było warunków do uruchomienia armatek. – Dopiero panujące w ostatnich dniach temperatury pozwoliły na zmarznięcie wierzchniej warstwy gruntu na stoku – tłumaczy Bednarczyk. – To nieodzowny element utrzymania właściwej struktury śniegu po naśnieżeniu i możliwości jego ratrakowania.

Jak MOSiR wyjaśnia fakt, że na innych stokach armatki już pracują? – Nasze armatki zasilamy wodą ze studni głębinowej, która jest o kilka stopni cieplejsza od wody z otwartych zbiorników wodnych, jakimi dysponują stoki usytuowane na otwartej przestrzeni – odpowiada rzecznik.

Zarządca wyciągów na Globusie spodziewa się, że trasy zjazdowe będą gotowe za około tydzień. – Liczymy na to, że stok uda się uruchomić w drugiej połowie przyszłego tygodnia, czyli na rozpoczynające się w przyszły weekend ferie – spodziewa się Bednarczyk. Stok ma być wówczas czynny od godz. 10 do 20.

Cennik będzie taki sam, jak w poprzednim sezonie. W trakcie ferii stok za karnet godzinny na duży wyciąg zapłacimy 20 zł, a za czterogodzinny 60 zł. Na małym wyciągu karnet godzinny ma kosztować w ferie 11 zł, a czterogodzinny 33 zł. Można też wykupić pojedynczy wjazd na wyciąg (bez znaczenia, czy na mały, czy duży), płacąc za to 1,70 zł.

Wspomniane ceny będą obowiązywać także po zakończeniu ferii, ale tylko w weekendy. W dni powszednie (kiedy stok ma być czynny od godz. 16 do 21) bilety będą nieco tańsze. Na dużym wyciągu za godzinny karnet zapłacimy 16 zł, natomiast za czterogodzinny 47 zł. Na małym wyciągu godzinny karnet będzie w cenie 8 zł, a czterogodzinny za 22 zł. Za pojedynczy wjazd zapłacimy 1,10 zł.

To, jak długo czynny będzie Globus, również będzie zależeć od pogody. Poprzedni sezon trwał od 8 stycznia do 9 lutego, a w tym czasie na dużym wyciągu doliczono się ponad 60 tys. wjazdów, a na małym 12,5 tys.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 o 16:06
Aby do wyborów. W przyszłym roku stok będzie zamknięty a górka sprzedana deweloperom.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:41
stok będzie gotowy jak przyjdzie odwilż. Przecież MOSiR to budżetówka, tu nie ma myślenia gospodarczego. Zepsuje się coś, to podatnik zapłaci. Po co dbać?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:20
Ja tam miło wspominam globus z przełomu lat 80/90 kiedy można było jeździć na sankach i był wykopany rów zwany "torem saneczkowym" :)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:11
Arena stoi pusta przez większość roku to Globus musi działać? Tylko żądania i pretensje.
Avatar
narta / 17 stycznia 2018 o 17:08
w górach karnety czasowe są tańsze niż w Lublinie gdzie stok jest kilka razy krótszy. czym oni się kierują ustalając ceny?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:07
W Lublinie jest taki sam śnieg jak wszędzie. Ekipa MOSiR dostanie wypłatę bez względu na frekwencję więc nie muszą się wysilać. Na prywatnych obiektach każdy zjazd to żywe pieniądze. Jeśli ktoś tego nie rozumie to najprawdopodobniej pracuje na ciepłej synekurce w budżetówce.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 15:48
najlepiej niech pisowskie trolle napiszą, że brak śniegu na początku stycznia to, standardowo, wina Żuka heh :)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 15:36
Co wy chcecie od Globusu? Ich wina, że śnieg dopiero co spadł? Puknijcie się w głowę, malkontenci!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 15:29
Pożałowania godny ten globus... Niech najlepiej w maju zaczną naśnieżanie...od tygodnia są minusowe temp a w nocy nawet -11*C a te trumny jak zwykle zaspane... Kto tam pracuje...?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 14:40
Czy tam pracuje choć jedna osoba, która jeździ na nartach?
Avatar
Gość / 27 lutego 2018 o 16:06
Aby do wyborów. W przyszłym roku stok będzie zamknięty a górka sprzedana deweloperom.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:41
stok będzie gotowy jak przyjdzie odwilż. Przecież MOSiR to budżetówka, tu nie ma myślenia gospodarczego. Zepsuje się coś, to podatnik zapłaci. Po co dbać?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:20
Ja tam miło wspominam globus z przełomu lat 80/90 kiedy można było jeździć na sankach i był wykopany rów zwany "torem saneczkowym" :)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:11
Arena stoi pusta przez większość roku to Globus musi działać? Tylko żądania i pretensje.
Avatar
narta / 17 stycznia 2018 o 17:08
w górach karnety czasowe są tańsze niż w Lublinie gdzie stok jest kilka razy krótszy. czym oni się kierują ustalając ceny?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 17:07
W Lublinie jest taki sam śnieg jak wszędzie. Ekipa MOSiR dostanie wypłatę bez względu na frekwencję więc nie muszą się wysilać. Na prywatnych obiektach każdy zjazd to żywe pieniądze. Jeśli ktoś tego nie rozumie to najprawdopodobniej pracuje na ciepłej synekurce w budżetówce.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 15:48
najlepiej niech pisowskie trolle napiszą, że brak śniegu na początku stycznia to, standardowo, wina Żuka heh :)
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 15:36
Co wy chcecie od Globusu? Ich wina, że śnieg dopiero co spadł? Puknijcie się w głowę, malkontenci!
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 15:29
Pożałowania godny ten globus... Niech najlepiej w maju zaczną naśnieżanie...od tygodnia są minusowe temp a w nocy nawet -11*C a te trumny jak zwykle zaspane... Kto tam pracuje...?
Avatar
Gość / 17 stycznia 2018 o 14:40
Czy tam pracuje choć jedna osoba, która jeździ na nartach?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 0 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 1 1

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 5 0

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 4 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 5 1

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 18 9

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 75 8

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!