Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2016 r.
21:18

Lublin: Handlowali papierosami na bazarach. Gang rozbity

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 51 A A

Policjanci rozbili grupę, która na masową skalę handlowała na targowiskach papierosami z przemytu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grupą miał kierować Konrad B. – 23-latek z Lublina. Oficjalnie mężczyzna nie ma stałego zajęcia, mieszka z matką. Nieoficjalnie, jak ustalili śledczy, prowadził sprawnie działający gang. Konrad B., podobnie jak pięcioro jego kompanów, usłyszał już zarzuty dotyczące udziału w grupie przestępczej i handlu papierosami z przemytu.

– Tylko częściowo przyznał się do winy – mówi Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Potwierdza, że handlował wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zaprzecza jednak, by był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej.

Po przesłuchaniach wszyscy podejrzani zostali zwolnieni. Zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości od 3 do 10 tys. zł. Są również pod dozorem policji i mają zakaz opuszczania kraju.

Grupa została rozbita we wtorek. Policjanci z komendy wojewódzkiej przeszukali wówczas kilkadziesiąt posesji w Lublinie, w powiecie chełmskim i woj. świętokrzyskim. Wspierali ich antyterroryści. Zabezpieczono ponad 26 tysięcy paczek papierosów z przemytu, 20 kg suszu tytoniowego i ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu.

– Ukryty był w mieszkaniach, samochodach, piwnice i komórkach – wylicza Anna Kamola z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 19 do 46 lat. Wśród podejrzanych są dwie kobiety.

– Sprowadzone zza wschodniej granicy papierosy przeznaczone były do wprowadzenia do dystrybucji detalicznej  poprzez lubelskie targowiska – dodaje Kamola.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli  gotówkę i samochód marki bmw. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ponad 140 tys. zł.

Niewykluczone, że na tym nie koniec zatrzymań. – Sprawa jest rozwojowa. Na tym etapie nie możemy zdradzać więcej szczegółów postępowania – dodaje prokurator Kępka.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
licz / 9 marca 2016 o 09:36

Dodam jeszcze,że pokazałem tylko wąską sprawę polityki gospodarczej naszego państwa.

Podobnie rzecz ma się w innych dziedzinach gospodarki. Produkty sprowadzają "prywatne biznesy" -oni na tym korzystają, a traci społeczeństwo. Św. pamięci A. Lepper był temu przeciwny.Należy się zastanowić dlaczego polski węgiel zalega na hałdach- górnikom grożą redukcje. Jest zapewne wiele podobnych spraw,o których nic nie wiemy. Wywinduje nas tylko zmiana polityki gospodarczej. Tym szerokim tematem powinien zająć się obecny rząd.Spór o Trybunał Konstytucyjny już dawno powinien być historią. Kiedy i czy w ogóle skończy się ta wojna polsko- czyja?.

Dodam jeszcze,że pokazałem tylko wąską sprawę polityki gospodarczej naszego państwa.

Podobnie rzecz ma się w innych dziedzinach gospodarki. Produkty sprowadzają "prywatne biznesy" -oni na tym korzystają, a traci społeczeństwo. Św. pamięci A. Lepper był temu przeciwny.Należy się zastanowić dlaczego polski węgiel zalega na hałdach- górnikom grożą redukcje. Jest zapewne wiele podobnych spraw,o których nic nie wiemy. Wywinduje nas tylko zmiana polityki gospodarczej. Tym szerokim tematem powinien zająć się obecny rząd.Spór o Trybunał Ko... rozwiń

Avatar
daro / 9 marca 2016 o 09:17

Treść komentarza (minimum 6 znaków)jaki gang rozbity tego chandlu nieda sie rozbic zlapali kilka plotek i odrazu gang

rozumiem, że słownik w domu był lekturą zakazaną :) ?

Avatar
daro / 9 marca 2016 o 09:16

Treść komentarza (minimum 6 znaków)jaki gang rozbity tego chandlu nieda sie rozbic zlapali kilka plotek i odrazu gang

rozumiem, że słownik w domu był lekturą zakazaną :) ?

Avatar
Beatka Goliwąsik / 9 marca 2016 o 09:14

dyrdymały piszecie, koło Novej w dalszym ciągu handlują, nie można spokojnie przejść.

a co taki ładny jesteś ze cię zaczepiają ? chcą żebyś pyknął fajeczkę ?

co to komu przeszkadza ? za rękę nikogo nie łapią - ot drą się: "papieroski, papieroski!" jak baby na straganie.. też mnie to zastanawiało zawsze czemu nikt nic z tym nie robi (policja) ale ot taki urok placu pod novą - gdyby nie było popytu to by nie stali.. jakąś potrzebę społeczną zaspokajają widocznie.. a że nielegalnie ? życie ;).

a co taki ładny jesteś ze cię zaczepiają ? chcą żebyś pyknął fajeczkę ?

co to komu przeszkadza ? za rękę nikogo nie łapią - ot drą się: "papieroski, papieroski!" jak baby na straganie.. też mnie to zastanawiało zawsze czemu nikt nic z tym nie robi (policja) ale ot taki urok placu pod novą - gdyby nie było popytu to by nie stali.. jakąś potrzebę społeczną zaspokajają widocznie.. a że nielegalnie ? życie ;).

rozwiń
Avatar
licz / 9 marca 2016 o 09:13

Do bez _rąk. Nie rozumiem twojej chaotycznej wypowiedzi.Skąd wiesz,że palę papierosy?.Nie napisałem, że kupuję chińszczyznę, też nie popieram tego. Tylko tak "płytko" myślę, że podniesienie cen na wyroby np.tytoniowe właśnie spowodowało zmniejszenie wpływów do budżetu państwa z samej sprzedaży tych wyrobów. Do tych strat należy też doliczyć likwidacje zakładów tytoniowych (np. w Lublinie), ileś ludzi straciło pracę, poszło na zasiłki (z naszych pieniędzy),rolnicy stracili uprawy (dochody).Do kosztów też należy doliczyć finanse wydawane na ściganie "gangsterów papierosowych"- a na pewno są nie małe. Policja i straż graniczna jest potrzebna do innych spraw. Koszty po wywindowaniu cen do absurdalnych rozmiarów ponosi całe społeczeństwo- ale to tylko moje "płytkie myślenie".

"Kraść też łazisz do sąsiada, bo taniej niż kupić?" - Jeśli to ma być do mnie?.To jest całkiem bez sensu. Nie toleruję złodziei- w tym przypadku chętnie został bym "boleczkiem". Nie mogę patrzeć na zaśmiecenie petami,plastykami,psimi kupami itd.Przeczytaj powoli 3-razy to może twoja "łepetynka nie przepalona" i może bez odlotu pojmie moje "płytkie wypociny". Popieram "gościa z 2349 i pozdrawiam.

Do bez _rąk. Nie rozumiem twojej chaotycznej wypowiedzi.Skąd wiesz,że palę papierosy?.Nie napisałem, że kupuję chińszczyznę, też nie popieram tego. Tylko tak "płytko" myślę, że podniesienie cen na wyroby np.tytoniowe właśnie spowodowało zmniejszenie wpływów do budżetu państwa z samej sprzedaży tych wyrobów. Do tych strat należy też doliczyć likwidacje zakładów tytoniowych (np. w Lublinie), ileś ludzi straciło pracę, poszło na zasiłki (z naszych pieniędzy),rolnicy stracili uprawy (dochody).Do kosztów też należy doliczyć finanse wydawane na... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 23:49
Gość (8 marca 2016 o godzinie 10:12) kurwa ludzie a co wam to przeszkadza, ja pale i wole kupic po 7 zl za paczke a nie za 15 w polskim sklepie. dokładnie :)
Avatar
ytk / 8 marca 2016 o 20:44

Chłopcy biznes przenieśli z Novej do Stokrotki i Lidle oraz kilka innych sklepów na czubach

A na Ruskiej dzień jak co dzień, nic się nie zmieniło.

Avatar
bez_rąk / 8 marca 2016 o 20:28

Czytając to forum stwierdzam, że "profesja Bolka" u nas jest na etapie rozwoju."bolka pewnie potępiacie- a sami kim jesteście?. Mnie to szokuje. Nie przeszkadzają mi handlujący na bazarach-na siłę nic nie działają. U nas ceny wyrobów tytoniowych są horrendalnie wysokie. Powoduje to spadek sprzedaży wyrobów krajowych, a wzrost importu (czy też przemytu-jak kto woli) ze wschodu. Nie każdego Polaka stać na patriotyczną postawę aby kupować nasze. Wystarczy obniżyć ceny do wartości rynkowej,a na pewno nie trzeba będzie angażować sił i środków w ściganie przemytników. Bilans takich działań powinien być dodatni.

Dziwi mnie płyciuchne myślenie "boleczków". Dlaczego i po co chodzicie na bazary?.Czy tylko po warzywa i wiejskie jajka?.Ciuchów chińskich i innych nie kupujecie, bo są tańsze?. W szmateksach nie bywacie?. Zapytajcie swoich rodziców po co jeżdzili za granicę kilkadziesiąt lat temu.Idąc waszym tokiem myślenia proponuję kupować tylko polskie produkty.Nie każdego będzie na to stać-to jasne.Bezrobocie, niskie płace na to nie pozwalają. To prowadzi do tego,że jak jest popyt, to i podaż też będzie. "boleczkom"-życzę głębszego myślenia.Pozdrawiam rozsądnych (niebolków). 

Pokazałeś właśnie najbardziej płytkie myślenie jakie można mieć przy zakupach. "Kupić najtaniej, co z tego, że z Chin" a potem zaskoczony, że bezrobocie i niskie płace w kraju... Ręce opadają... 

"Idąc waszym tokiem myślenia proponuję kupować tylko polskie produkty" - WŁAŚNIE TAK! Ale trzeba troszkę ruszyć przepaloną łepetynką dłużej niż 15 sekund, żeby pomyśleć, że to jednak ma sens.

Kraść też łazisz do sąsiada, bo taniej niż kupić?

Nie stać na fajeczki? To nie pal.

Pokazałeś właśnie najbardziej płytkie myślenie jakie można mieć przy zakupach. "Kupić najtaniej, co z tego, że z Chin" a potem zaskoczony, że bezrobocie i niskie płace w kraju... Ręce opadają... 

"Idąc waszym tokiem myślenia proponuję kupować tylko polskie produkty" - WŁAŚNIE TAK! Ale trzeba troszkę ruszyć przepaloną łepetynką dłużej niż 15 sekund, żeby pomyśleć, że to jednak ma sens.

Kraść też łazisz do sąsiada, bo taniej niż kupić?

Nie stać na fajeczki? To nie pal.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 19:49
Treść komentarza (minimum 6 znaków)jaki gang rozbity tego chandlu nieda sie rozbic zlapali kilka plotek i odrazu gang
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 19:48
Dziś pod Novą znajomi królika nadal bez żadnych zahamowań handlowali fajkami......
Avatar
licz / 9 marca 2016 o 09:36

Dodam jeszcze,że pokazałem tylko wąską sprawę polityki gospodarczej naszego państwa.

Podobnie rzecz ma się w innych dziedzinach gospodarki. Produkty sprowadzają "prywatne biznesy" -oni na tym korzystają, a traci społeczeństwo. Św. pamięci A. Lepper był temu przeciwny.Należy się zastanowić dlaczego polski węgiel zalega na hałdach- górnikom grożą redukcje. Jest zapewne wiele podobnych spraw,o których nic nie wiemy. Wywinduje nas tylko zmiana polityki gospodarczej. Tym szerokim tematem powinien zająć się obecny rząd.Spór o Trybunał Konstytucyjny już dawno powinien być historią. Kiedy i czy w ogóle skończy się ta wojna polsko- czyja?.

Dodam jeszcze,że pokazałem tylko wąską sprawę polityki gospodarczej naszego państwa.

Podobnie rzecz ma się w innych dziedzinach gospodarki. Produkty sprowadzają "prywatne biznesy" -oni na tym korzystają, a traci społeczeństwo. Św. pamięci A. Lepper był temu przeciwny.Należy się zastanowić dlaczego polski węgiel zalega na hałdach- górnikom grożą redukcje. Jest zapewne wiele podobnych spraw,o których nic nie wiemy. Wywinduje nas tylko zmiana polityki gospodarczej. Tym szerokim tematem powinien zająć się obecny rząd.Spór o Trybunał Ko... rozwiń

Avatar
daro / 9 marca 2016 o 09:17

Treść komentarza (minimum 6 znaków)jaki gang rozbity tego chandlu nieda sie rozbic zlapali kilka plotek i odrazu gang

rozumiem, że słownik w domu był lekturą zakazaną :) ?

Avatar
daro / 9 marca 2016 o 09:16

Treść komentarza (minimum 6 znaków)jaki gang rozbity tego chandlu nieda sie rozbic zlapali kilka plotek i odrazu gang

rozumiem, że słownik w domu był lekturą zakazaną :) ?

Avatar
Beatka Goliwąsik / 9 marca 2016 o 09:14

dyrdymały piszecie, koło Novej w dalszym ciągu handlują, nie można spokojnie przejść.

a co taki ładny jesteś ze cię zaczepiają ? chcą żebyś pyknął fajeczkę ?

co to komu przeszkadza ? za rękę nikogo nie łapią - ot drą się: "papieroski, papieroski!" jak baby na straganie.. też mnie to zastanawiało zawsze czemu nikt nic z tym nie robi (policja) ale ot taki urok placu pod novą - gdyby nie było popytu to by nie stali.. jakąś potrzebę społeczną zaspokajają widocznie.. a że nielegalnie ? życie ;).

a co taki ładny jesteś ze cię zaczepiają ? chcą żebyś pyknął fajeczkę ?

co to komu przeszkadza ? za rękę nikogo nie łapią - ot drą się: "papieroski, papieroski!" jak baby na straganie.. też mnie to zastanawiało zawsze czemu nikt nic z tym nie robi (policja) ale ot taki urok placu pod novą - gdyby nie było popytu to by nie stali.. jakąś potrzebę społeczną zaspokajają widocznie.. a że nielegalnie ? życie ;).

rozwiń
Avatar
licz / 9 marca 2016 o 09:13

Do bez _rąk. Nie rozumiem twojej chaotycznej wypowiedzi.Skąd wiesz,że palę papierosy?.Nie napisałem, że kupuję chińszczyznę, też nie popieram tego. Tylko tak "płytko" myślę, że podniesienie cen na wyroby np.tytoniowe właśnie spowodowało zmniejszenie wpływów do budżetu państwa z samej sprzedaży tych wyrobów. Do tych strat należy też doliczyć likwidacje zakładów tytoniowych (np. w Lublinie), ileś ludzi straciło pracę, poszło na zasiłki (z naszych pieniędzy),rolnicy stracili uprawy (dochody).Do kosztów też należy doliczyć finanse wydawane na ściganie "gangsterów papierosowych"- a na pewno są nie małe. Policja i straż graniczna jest potrzebna do innych spraw. Koszty po wywindowaniu cen do absurdalnych rozmiarów ponosi całe społeczeństwo- ale to tylko moje "płytkie myślenie".

"Kraść też łazisz do sąsiada, bo taniej niż kupić?" - Jeśli to ma być do mnie?.To jest całkiem bez sensu. Nie toleruję złodziei- w tym przypadku chętnie został bym "boleczkiem". Nie mogę patrzeć na zaśmiecenie petami,plastykami,psimi kupami itd.Przeczytaj powoli 3-razy to może twoja "łepetynka nie przepalona" i może bez odlotu pojmie moje "płytkie wypociny". Popieram "gościa z 2349 i pozdrawiam.

Do bez _rąk. Nie rozumiem twojej chaotycznej wypowiedzi.Skąd wiesz,że palę papierosy?.Nie napisałem, że kupuję chińszczyznę, też nie popieram tego. Tylko tak "płytko" myślę, że podniesienie cen na wyroby np.tytoniowe właśnie spowodowało zmniejszenie wpływów do budżetu państwa z samej sprzedaży tych wyrobów. Do tych strat należy też doliczyć likwidacje zakładów tytoniowych (np. w Lublinie), ileś ludzi straciło pracę, poszło na zasiłki (z naszych pieniędzy),rolnicy stracili uprawy (dochody).Do kosztów też należy doliczyć finanse wydawane na... rozwiń

Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 23:49
Gość (8 marca 2016 o godzinie 10:12) kurwa ludzie a co wam to przeszkadza, ja pale i wole kupic po 7 zl za paczke a nie za 15 w polskim sklepie. dokładnie :)
Avatar
ytk / 8 marca 2016 o 20:44

Chłopcy biznes przenieśli z Novej do Stokrotki i Lidle oraz kilka innych sklepów na czubach

A na Ruskiej dzień jak co dzień, nic się nie zmieniło.

Avatar
bez_rąk / 8 marca 2016 o 20:28

Czytając to forum stwierdzam, że "profesja Bolka" u nas jest na etapie rozwoju."bolka pewnie potępiacie- a sami kim jesteście?. Mnie to szokuje. Nie przeszkadzają mi handlujący na bazarach-na siłę nic nie działają. U nas ceny wyrobów tytoniowych są horrendalnie wysokie. Powoduje to spadek sprzedaży wyrobów krajowych, a wzrost importu (czy też przemytu-jak kto woli) ze wschodu. Nie każdego Polaka stać na patriotyczną postawę aby kupować nasze. Wystarczy obniżyć ceny do wartości rynkowej,a na pewno nie trzeba będzie angażować sił i środków w ściganie przemytników. Bilans takich działań powinien być dodatni.

Dziwi mnie płyciuchne myślenie "boleczków". Dlaczego i po co chodzicie na bazary?.Czy tylko po warzywa i wiejskie jajka?.Ciuchów chińskich i innych nie kupujecie, bo są tańsze?. W szmateksach nie bywacie?. Zapytajcie swoich rodziców po co jeżdzili za granicę kilkadziesiąt lat temu.Idąc waszym tokiem myślenia proponuję kupować tylko polskie produkty.Nie każdego będzie na to stać-to jasne.Bezrobocie, niskie płace na to nie pozwalają. To prowadzi do tego,że jak jest popyt, to i podaż też będzie. "boleczkom"-życzę głębszego myślenia.Pozdrawiam rozsądnych (niebolków). 

Pokazałeś właśnie najbardziej płytkie myślenie jakie można mieć przy zakupach. "Kupić najtaniej, co z tego, że z Chin" a potem zaskoczony, że bezrobocie i niskie płace w kraju... Ręce opadają... 

"Idąc waszym tokiem myślenia proponuję kupować tylko polskie produkty" - WŁAŚNIE TAK! Ale trzeba troszkę ruszyć przepaloną łepetynką dłużej niż 15 sekund, żeby pomyśleć, że to jednak ma sens.

Kraść też łazisz do sąsiada, bo taniej niż kupić?

Nie stać na fajeczki? To nie pal.

Pokazałeś właśnie najbardziej płytkie myślenie jakie można mieć przy zakupach. "Kupić najtaniej, co z tego, że z Chin" a potem zaskoczony, że bezrobocie i niskie płace w kraju... Ręce opadają... 

"Idąc waszym tokiem myślenia proponuję kupować tylko polskie produkty" - WŁAŚNIE TAK! Ale trzeba troszkę ruszyć przepaloną łepetynką dłużej niż 15 sekund, żeby pomyśleć, że to jednak ma sens.

Kraść też łazisz do sąsiada, bo taniej niż kupić?

Nie stać na fajeczki? To nie pal.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 19:49
Treść komentarza (minimum 6 znaków)jaki gang rozbity tego chandlu nieda sie rozbic zlapali kilka plotek i odrazu gang
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 19:48
Dziś pod Novą znajomi królika nadal bez żadnych zahamowań handlowali fajkami......
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 1 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 4

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 15 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 221 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!