Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2016 r.
9:22

Lublin: Iwona K. zatrzymana za oszukiwanie klientów i wyłudzenie 3 mln zł

Autor: Zdjęcie autora jsz
382 172 A A
Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności
Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności

33-latka z Lublina odpowie za milionowe oszustwa i wyłudzenia. Iwona K. prowadziła biuro finansowe. Miała zakładać lokaty inwestycyjne, obiecując szybki i duży zysk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kobieta została właśnie zatrzymana przez policjantów. Ukrywała się w jednym z mieszkań w Lublinie. Przewieziono ją do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszała zarzuty. Od września ubiegłego roku kobieta prowadziła biuro finansowe w Bełżycach. Miała zakładać lokaty inwestycyjne na rzecz różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

– Wprowadziła klientów w błąd co do zawarcia na ich rzecz umowy o charakterze inwestycyjnym. Przyjęła od pokrzywdzonych pieniądze na poczet zawarcia tych umów i nie przekazała ich towarzystwom ubezpieczeniowym – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

– Jak ustalili prowadzący śledztwo, oszukała co najmniej kilkanaście osób, ale osób pokrzywdzonych może być znacznie więcej – dodaje Andrzej Fijołek, z zespołu prasowego lubelskiej policji. – Z dotychczas zebranego materiału dowodowego wynika, że wyłudziła od klientów niemal 3 miliony złotych.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy apelują do pokrzywdzonych o zgłaszanie się na policję lub bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. Iwona K. przyznała się do winy.

– Złożyła obszerne wyjaśnienia, których treści na tym etapie nie ujawniamy ze względu na dobro śledztwa – dodaje prokurator Kępka.

Z uwagi na wyłudzoną kwotę kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Podczas zatrzymania Iwony K. policjanci zabezpieczyli gotówkę i samochód wart ponad 120 tysięcy złotych. 33-latka została tymczasowo aresztowana

Komentarze 172

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 12 maja 2018 o 04:55
zaklady bukmacherskie
Avatar
niezalogowany / 15 listopada 2017 o 08:31
Ula K. teraz pokrzywdzona bo wpłaciła kase do niej (wzieła kredyt bo miał się sam spłacać i na życie miała zostać z % zainwestowanej gotówki) ale jak sprawa sie rypła szybko nowym TUCSON-EM (on pije, ona bezrobotna)pojechała po jakieś papiery do niej i do pieca. Nie raz przerywała spotkanie towarz bo twierdziła, że musi pojechać do IK podpisać polisy i kase odebrać. Ja pracuję z żoną na etacie za nieżłe pieniądza a jeżdzę wv z 1996r. gdzie tu sprawiedliwość. Jak żyć Panie Prezydencie:)
Avatar
Uczciwa / 27 września 2017 o 00:53
Lucyna C. z Mielca to kłamczucha i hochsztaplelrka! Powinna odpowiedzieć za naciąganie ludzi i wziąść się za pracę a nie całe zycie tylko oszukiwać i kombinować zeby się nie narobić a zarobić.....na ludzkiej krzywdzie!
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 16:58
Masz rację! Ona w dalszym ciągu chodzi jak paw po Mielcu nic nie robi tylko dodaje swje selfie na facebooku i sprzedaje ciuchy kupione w mieleckich szmateksach na mieleckiej grupie sprzedających a cel tej grupy jest zupelnie inny! Powinni ją usunać z tej grupy bo jest następne jej oszustwo wobec ludzi którzy przede wszystkim chcą w miarę tanio kupić cos dla dzieci od osób którym rzeczy sa juz nie potrzebne.Lucyna C. to wredna oszustka!
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 18:57
Lucyna C. z Mielca powinna powinna podzielic los Iwony K.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 11:29
L.C z Mielca.Namawiala ludzi na super okazję,ze ma kolezankę,która jest dyrektorem banku i ze mozna zainwestować i zarobić 30 procent.Dostawala prezenty od Iwonki którymi sie chwalila wystawiając firmowe znaczki,zeby byly widoczne,prawie podstawiając znajomym pod nos.Teraz wyprzedaje te rzeczy na Mieleckiej grupie sprzedających.Ciekawe czy mysli czasem o ludziach których naciągnela lub chciala naciagnąc z Iwonką.Do pracy!
Avatar
Pies / 4 lutego 2017 o 15:16
Kto to jest LC? Napisz jej imię i nazwisko i skąd jest i o co chodzi?
Avatar
jerzy / 25 stycznia 2017 o 23:57
i jeszcze z tego miasta MW  co siedzi   cicho jak mysz pod miotłą i drży  ze strachu jak  LC.
Avatar
Naiwny / 23 stycznia 2017 o 16:56
Zgadzam się z tobą ,sama nie dałaby rady i też wiem kogo masz na myśli ! u mnie też była z polecenia L.C!!!!!!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 o 13:26
!!!!!!
Avatar
Lorencywow / 12 maja 2018 o 04:55
zaklady bukmacherskie
Avatar
niezalogowany / 15 listopada 2017 o 08:31
Ula K. teraz pokrzywdzona bo wpłaciła kase do niej (wzieła kredyt bo miał się sam spłacać i na życie miała zostać z % zainwestowanej gotówki) ale jak sprawa sie rypła szybko nowym TUCSON-EM (on pije, ona bezrobotna)pojechała po jakieś papiery do niej i do pieca. Nie raz przerywała spotkanie towarz bo twierdziła, że musi pojechać do IK podpisać polisy i kase odebrać. Ja pracuję z żoną na etacie za nieżłe pieniądza a jeżdzę wv z 1996r. gdzie tu sprawiedliwość. Jak żyć Panie Prezydencie:)
Avatar
Uczciwa / 27 września 2017 o 00:53
Lucyna C. z Mielca to kłamczucha i hochsztaplelrka! Powinna odpowiedzieć za naciąganie ludzi i wziąść się za pracę a nie całe zycie tylko oszukiwać i kombinować zeby się nie narobić a zarobić.....na ludzkiej krzywdzie!
Avatar
Gość / 18 września 2017 o 16:58
Masz rację! Ona w dalszym ciągu chodzi jak paw po Mielcu nic nie robi tylko dodaje swje selfie na facebooku i sprzedaje ciuchy kupione w mieleckich szmateksach na mieleckiej grupie sprzedających a cel tej grupy jest zupelnie inny! Powinni ją usunać z tej grupy bo jest następne jej oszustwo wobec ludzi którzy przede wszystkim chcą w miarę tanio kupić cos dla dzieci od osób którym rzeczy sa juz nie potrzebne.Lucyna C. to wredna oszustka!
Avatar
Gość / 13 września 2017 o 18:57
Lucyna C. z Mielca powinna powinna podzielic los Iwony K.
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 11:29
L.C z Mielca.Namawiala ludzi na super okazję,ze ma kolezankę,która jest dyrektorem banku i ze mozna zainwestować i zarobić 30 procent.Dostawala prezenty od Iwonki którymi sie chwalila wystawiając firmowe znaczki,zeby byly widoczne,prawie podstawiając znajomym pod nos.Teraz wyprzedaje te rzeczy na Mieleckiej grupie sprzedających.Ciekawe czy mysli czasem o ludziach których naciągnela lub chciala naciagnąc z Iwonką.Do pracy!
Avatar
Pies / 4 lutego 2017 o 15:16
Kto to jest LC? Napisz jej imię i nazwisko i skąd jest i o co chodzi?
Avatar
jerzy / 25 stycznia 2017 o 23:57
i jeszcze z tego miasta MW  co siedzi   cicho jak mysz pod miotłą i drży  ze strachu jak  LC.
Avatar
Naiwny / 23 stycznia 2017 o 16:56
Zgadzam się z tobą ,sama nie dałaby rady i też wiem kogo masz na myśli ! u mnie też była z polecenia L.C!!!!!!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 o 13:26
!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 172

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 1 0

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 13:11 [RELACJA NA ŻYWO]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 13:11 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia]
Zdjęcia
galeria

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia] 0 0

Starali się jako mogli, choć pogoda popsuła nieco plany organizatorem Świdnickiej Nocy Kultury. Ze względu na padający deszcz część wydarzeń miała miejsce pod dachem, a nie w plenerze jak wstępnie zaplanowano.

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja 21 11

W niedzielę przed południem pies puszczony luzem w Ogrodzie Saskim zaatakował pawie.

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 1

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 8 7

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 48 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 2

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!