czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Lublin. Jak pojedziemy po 4 września?

Dodano: 28 sierpnia 2006, 17:11
Autor: Dominik Smaga

Protesty mieszkańców poskutkowały. MPK wycofuje się z części zmian tras linii autobusowych, które miały wejść w życie od najbliższego poniedziałku. Zmiany będą, ale mniej dotkliwe dla pasażerów.

Ostatnie poprawki we wrześniowej reformie tras autobusów:

Linia 3 miała być skrócona do Rogatki Warszawskiej. Ale będzie inaczej. Pojedzie trasą: Dąbrowica - Nałęczowska - Morwowa - Wojciechowska - Racławickie - Lipowa - Okopowa - Hempla - Krakowskie Przedmieście - Racławickie - Kraśnicka - Wojciechowska - Morwowa - Nałęczowska - Dąbrowica. Końcowy będzie tylko jeden.

Mieszkańcy Dąbrowicy i os. Szerokie dostaną też linię 54, kursującą tylko w szczycie. Ma jeździć po trasie: Dąbrowica - Nałęczowska - Morwowa - Wojciechowska - Zana (nawrót pod ZUS-em) - Zana - Wojciechowska - Morwowa - Nałęczowska - Dąbrowica. Autobusy będą mieć tylko jeden końcowy. Mają jeździć między godz. 6 a 8.30 oraz od godz. 13 do 16.30.


Linia 10 miała kończyć trasę na os. Świt. Ale nadal będzie kursować na Węglin. Aktualna pozostaje za to zmiana przebiegu w śródmieściu. Autobusy pojadą następującą trasą: Mełgiewska - Andersa - Lwowska - pl. Singera - al. Tysiąclecia - 3 Maja - Al. Racławickie - Sowińskiego - Głęboka - Wileńska - Bohaterów Monte Cassino - al. Kraśnicka - Węglin.


Linia 12 zostanie zlikwidowana. Ale mieszkańcy Konopnicy nie stracą. Wręcz przeciwnie. W zamian dostaną linię 4, która ma kursować na następującej trasie: ul. Poligonowa - Wyrwasa - Sikorskiego - Popiełuszki - Długosza - Racławickie - Kraśnicka - Konopnica.


Linia 20, tak jak planowano dojedzie tylko do Dworca Głównego PKP. Ale inaczej, niż pierwotnie zakładało MPK. Autobusy miały jechać przez ul. Lipową, al. Piłsudskiego i ul. Młyńską. Pojadą inaczej: z al. Piłsudskiego przez pl. Bychawski, ul. Kunickiego i Pocztową. Powrót tą samą trasą.


Linia 25. Nie będzie jeździć przez Nowy Świat. Autobusy jadąc z Prawiednik skręcą w ul. Zemborzycką a dalej przez Ciepłowniczą i Kruczkowskiego powrócą na Zemborzycką, by pojechać po starej trasie na Fabryczną. Podobnie będzie w powrotnej drodze (Zemborzycka-Kruczkowskiego-Ciepłownicza-Budowlana-Zemborzycka... Prawiedniki)


Linia 26 nie dojedzie na os. Świt. Tak, jak obecnie ma kończyć trasę na pętli trolejbusowej na Węglinie.


Linia 27 pozostanie na starej trasie. Nadal będzie jeździć z Dominowa do ul. Fabrycznej. MPK chciało skrócić trasę do pętli przy abramowickim szpitalu.


Linia 45 wraca na starą trasę. Z Czubów będzie jeździć na ul. Mełgiewską. Teraz poza godzinami szczytu dojeżdża tylko do ul. Fabrycznej.Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!