sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin. Jak pojedziemy po 4 września?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2006, 17:11
Autor: Dominik Smaga

Protesty mieszkańców poskutkowały. MPK wycofuje się z części zmian tras linii autobusowych, które miały wejść w życie od najbliższego poniedziałku. Zmiany będą, ale mniej dotkliwe dla pasażerów.

Ostatnie poprawki we wrześniowej reformie tras autobusów:

Linia 3 miała być skrócona do Rogatki Warszawskiej. Ale będzie inaczej. Pojedzie trasą: Dąbrowica - Nałęczowska - Morwowa - Wojciechowska - Racławickie - Lipowa - Okopowa - Hempla - Krakowskie Przedmieście - Racławickie - Kraśnicka - Wojciechowska - Morwowa - Nałęczowska - Dąbrowica. Końcowy będzie tylko jeden.

Mieszkańcy Dąbrowicy i os. Szerokie dostaną też linię 54, kursującą tylko w szczycie. Ma jeździć po trasie: Dąbrowica - Nałęczowska - Morwowa - Wojciechowska - Zana (nawrót pod ZUS-em) - Zana - Wojciechowska - Morwowa - Nałęczowska - Dąbrowica. Autobusy będą mieć tylko jeden końcowy. Mają jeździć między godz. 6 a 8.30 oraz od godz. 13 do 16.30.


Linia 10 miała kończyć trasę na os. Świt. Ale nadal będzie kursować na Węglin. Aktualna pozostaje za to zmiana przebiegu w śródmieściu. Autobusy pojadą następującą trasą: Mełgiewska - Andersa - Lwowska - pl. Singera - al. Tysiąclecia - 3 Maja - Al. Racławickie - Sowińskiego - Głęboka - Wileńska - Bohaterów Monte Cassino - al. Kraśnicka - Węglin.


Linia 12 zostanie zlikwidowana. Ale mieszkańcy Konopnicy nie stracą. Wręcz przeciwnie. W zamian dostaną linię 4, która ma kursować na następującej trasie: ul. Poligonowa - Wyrwasa - Sikorskiego - Popiełuszki - Długosza - Racławickie - Kraśnicka - Konopnica.


Linia 20, tak jak planowano dojedzie tylko do Dworca Głównego PKP. Ale inaczej, niż pierwotnie zakładało MPK. Autobusy miały jechać przez ul. Lipową, al. Piłsudskiego i ul. Młyńską. Pojadą inaczej: z al. Piłsudskiego przez pl. Bychawski, ul. Kunickiego i Pocztową. Powrót tą samą trasą.


Linia 25. Nie będzie jeździć przez Nowy Świat. Autobusy jadąc z Prawiednik skręcą w ul. Zemborzycką a dalej przez Ciepłowniczą i Kruczkowskiego powrócą na Zemborzycką, by pojechać po starej trasie na Fabryczną. Podobnie będzie w powrotnej drodze (Zemborzycka-Kruczkowskiego-Ciepłownicza-Budowlana-Zemborzycka... Prawiedniki)


Linia 26 nie dojedzie na os. Świt. Tak, jak obecnie ma kończyć trasę na pętli trolejbusowej na Węglinie.


Linia 27 pozostanie na starej trasie. Nadal będzie jeździć z Dominowa do ul. Fabrycznej. MPK chciało skrócić trasę do pętli przy abramowickim szpitalu.


Linia 45 wraca na starą trasę. Z Czubów będzie jeździć na ul. Mełgiewską. Teraz poza godzinami szczytu dojeżdża tylko do ul. Fabrycznej.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!