piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Jest decyzja, będą światła na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską

Dodano: 5 czerwca 2015, 11:51
Autor: Dominik Smaga

Na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską często dochodzi do stłuczek<br />
Na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską często dochodzi do stłuczek

U zbiegu Diamentowej z Wrotkowską powstanie sygnalizacja świetlna. Jeszcze w czerwcu samorząd chce zabezpieczyć pieniądze na ten cel. Dłużej poczekamy na zmiany na innym problematycznym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną.

Nowa sygnalizacja powstanie dopiero w przyszłym roku, bo najpierw trzeba ją zaprojektować. A na to potrzeba pieniędzy. W miejskiej kasie na razie ich nie ma, ale mają się znaleźć, co zapowiedział oficjalnie zastępca prezydenta miasta, Artur Szymczyk.

Zanim zapadła taka decyzja o budowę świateł w tym miejscu apelowali do Ratusza policjanci z drogówki. Dokładnie wyjaśniali dlaczego i w jaki sposób dochodzi tu do stłuczek i wypadków. Kierowcy jadący Diamentową od strony Czubów, którzy chcą skręcić w lewo we Wrotkowską wyjeżdżają wprost przed maskę kierowcom zmierzającym drogą z pierwszeństwem, czyli Diamentową od strony ul. Romera. Co gorsza ci, którzy mają pierwszeństwo są stosunkowo słabo widoczni ze względu na wzniesienie. Kiedy już ich widać, wtedy często jest za późno i dochodzi do zderzenia.

Argumenty przekonały Zarząd Dróg i Mostów, który oficjalnie wystąpił do Ratusza o pieniądze na ten cel. A Ratusz zapowiada wpisanie takiego wydatku do tegorocznego budżetu. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu podczas sesji Rady Miasta zaplanowanej na 25 czerwca. Tak, by jeszcze przed wakacjami radnych, można było przygotować przetarg na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji. Jej całkowity koszt szacowany jest na 1,5 miliona złotych.

W kolejce do przebudowy czeka też sąsiednie skrzyżowanie, gdzie Diamentowa styka się z Krochmalną. Zmiany w tym miejscu będą wymuszone przez planowaną na przyszłość budowę kolejnego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80 zwanej również Trasą Zieloną. Mowa o fragmencie od stadionu do ul. Krochmalnej.

– Rozważana jest możliwość budowy skrzyżowania wielopoziomowego w postaci węzła drogowego – informuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta w odpowiedzi dla jednego z radnych.

a razie na tym skrzyżowaniu miasto wprowadziło doraźne rozwiązania polegające na wymalowaniu dodatkowego oznakowania zwracającego uwagę kierowców na to, że nie mają pierwszeństwa przejazdu.

m
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

m
m (28 lipca 2015 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdy jest wypadek na rondzie-łatwiej ustalić sprawcę, gdy jest sygnalizacja świetlna-łatwiej manipulować.

Dlaczego to jest takie chore....jest fizycznie rondo, to organizatorzy ruchu robią  skrzyzowanie żeby trzeba wsadzić światła-to jest dobre na Dolnym Manhattanie w Nowym Jorku bo tam nie ma miejsca na ronda.

Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2015 o 17:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wpadnie na pomysł budowy estakad w tym tonącym w korkach mieście ? no właśnie
Rozwiń
Gość
Gość (7 czerwca 2015 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie v-ce prezydencie. Wsiądź Pan w PkS- pojedz do Białegostoku i zobacz jak powinno budować sie drogi w mieście. Estakady tunele ect- bajka. Pogadaj przy okazji ze swoim odpowiednikiem jak to sie robi i skąd sie bierze pienisdze. Jesli dalej policjanci po technikum będą nam projektować infrastrukturę drogową to trzeba się bedzie przesiąść na miejskie rowery.
Rozwiń
Gość
Gość (6 czerwca 2015 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś tu musiał nieźle dać w łapę, skoro "wygrały" światła, a nie po prostu przebudowa na rondo...
Rozwiń
Gość
Gość (5 czerwca 2015 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ktoś wreszcie wpadnie na pomysł budowy estakad w tym tonącym w korkach mieście ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!