czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Już 3 tys. podpisów przeciw budowie nowej hali przy ul. Ruskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2014, 20:15
Autor: Dominik Smaga

Już trzy tysiące podpisów przeciw budowie hali w miejscu targowiska przy Ruskiej zebrali działający tu kupcy. Ratusz odpowiada: w sprawie przyszłości handlu na Podzamczu zorganizujemy "okrągły stół. Spotkanie ma się odbyć jeszcze w sierpniu.

Zamieszanie wiąże się z miejskimi planami zmian na Podzamczu oszpeconym blaszanymi budami, obskurnym dworcem i parkingowym chaosem . Ratusz chce przenieść dworzec, odnowić place i wyznaczyć miejsca pod nowe budynki, a także koniec hali Nova i targowiska Bazar w ich obecnym kształcie i miejscu. - Zostalibyśmy bez miejsca pracy - podkreślała Urszula Syroka, prezes spółki Bazar na czerwcowej sesji Rady Miasta. A radni zgodzili się, by miasto weszło w spółkę z przedsiębiorcami z Novej i Bazaru. Mają oni zbudować dla siebie nową halę na gruncie, który przekaże im miasto.

Sęk w tym, że ten grunt to obecny targ warzywny przy Ruskiej (6,7). To niepokoi działających tu kupców. Prezydent zapewniał ich, że na czas budowy hali targ trafi na drugą stronę ulicy, gdzie wcześniej był prowizoryczny dworzec busów (2,3). Gdy hala będzie gotowa, część kupców trafi stąd do hali, a część już tu zostanie.

- I hala przy Ruskiej i nowe miejsce na targ będą uwzględnione w planie zagospodarowania. Chcemy, umożliwić wszystkim nieprzerwaną działalność. Targ działałby na uzbrojonym w wodę terenie z urządzonymi miejscami do handlu. Projekt planu jest w opracowaniu, niebawem wyłożymy go do publicznego wglądu - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. - Kiedy to nastąpi? Możliwe, że jeszcze w sierpniu.

Ale kupcy z Ruskiej nie chcą się przenosić i zbierają podpisy pod dostarczonym im przez opozycyjną radną Małgorzatę Suchanowską (PiS) obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta.

- To projekt w sprawie odstąpienia od zamiaru budowy hali targowej i przystąpienia do modernizacji targowiska poprzez powiększenie stanowisk handlowych i dostosowaniu terenu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mamy już trzy tysiące podpisów - mówi Monika Massalska-Miazek, która handluje przy Ruskiej. Do tego, by radni zajęli się projektem wystarczy tysiąc podpisów.

Ratusz już zapowiada, że jeszcze w sierpniu doprowadzi do spotkania wszystkich zainteresowanych: miasta, kupców z Novej i Bazaru oraz sprzedawców warzyw z Ruskiej.
  Edytuj ten wpis
folkatka
Tomek
folkatka
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

folkatka
folkatka (2 sierpnia 2014 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To ciekawe, bo też lubię podróżować i nie spotkałem jeszcze takich targowisk w centrach miast. Jestem za uporządkowaniem tego miejsca i ucywilizowaną halą.

W Paryżu masz co najmniej dwa podobne targi - jeden przy dworcu na Montparnasie. drugi koło Placu Bastylii, w Padwie na Prato della Valle, w Rzymie na Campo de' Fiori. Wszystkie te miejsca to ścisłe centra. To takie pierwsze z brzegu przykłady które przyszły mi do głowy.  

Rozwiń
Tomek
Tomek (2 sierpnia 2014 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To ciekawe, bo też lubię podróżować i nie spotkałem jeszcze takich targowisk w centrach miast. Jestem za uporządkowaniem tego miejsca i ucywilizowaną halą.

Rozwiń
folkatka
folkatka (1 sierpnia 2014 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mam mieszane uczucia.

 Z jednej strony, ten rejon wymaga uporzadkowania, jego obecny wygląd przynosi wstyd nakm wszystkim.

Z drugiej strony - czy budowa hali jest konieczna? Chyba we wszystkich miastach na Zachodzie, w którym byłam, widzialam takie wlasnie targi pod chmurka - mniejsze lub większe, tak więc jakos nie przekonuje mnie stwierdzenie, ze jest to konieczny wymóg cywilizacyjny.

Rozwiń
Darek
Darek (1 sierpnia 2014 o 21:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a może by tak przeprowadzić sondaż w internecie w prasie lubelskiej i zobaczyć ile jest za likwidacją targowiska.na pewno było by to o wiele wiecej głosów za likwidacją.zrobić to dla sprawiedliwości.Mała garstka ludzi nie może decydować o przyszłosci tego rejonu gdzie łażą cyganki i sprzedają papierosy jak w latach 70-tych ubiegłego wieku

Rozwiń
Krzysiek
Krzysiek (1 sierpnia 2014 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Babcie handlującą z koszyka  mogą sprzedawać dalej od centrum, a nie demonstrować obskurną biedę turystom.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!