Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2011 r.
10:29
Edytuj ten wpis

Lublin: Kierowcy MPK kradli paliwo

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A
Średnio jeden kierowca spuszczał od 25 do 30 litrów paliwa (fot. Jacek Świerczyński)
Średnio jeden kierowca spuszczał od 25 do 30 litrów paliwa (fot. Jacek Świerczyński)

10 kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie straciło pracę po tym, jak wyszło na jaw, że kradli paliwo z baków autobusów. Spółka przyznaje, że robili to bardzo umiejętnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informację o aferze paliwowej w MPK wykryło radio TOK FM. Sprawa została wykryta na początku stycznia. – Kierowcy spuszczali paliwo na pętlach nawrotowych – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK Lublin.

– Nie chcielibyśmy informować, ani o tym w jaki sposób to odkryliśmy, ani jak kierowcy spuszczali paliwo. Powiem tylko, że robili to na tyle umiejętnie, że przy prowadzeniu standardowych kontroli nie można było tego wykryć.

Z pracy dyscyplinarnie zwolniono 10 kierowców, wszyscy mieli wieloletni staż, przytłaczająca większość cieszyła się dobrą opinią, do winy przyznał się tylko jeden.

Swoje straty MPK oszacowało na 1500 złotych.

– Średnio jeden kierowca spuszczał od 25 do 30 litrów paliwa – mówi Opasiak. To tylko te liczby, które MPK zdołało udowodnić. Spółka zdecydowała, że nie będzie o sprawie informować organów ścigania.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dudus / 17 lutego 2011 o 16:40
ciekaw jestem dlaczego nie informuja org. scigania..bo sami boja sie swoich machlojkow ..tam trzeba pracowac i tyle bo jak ktos ma inne zdanie to ,,kierownik przypnie ogon i kwity pojda sie jebac,,
Avatar
as / 17 lutego 2011 o 16:19
[font="Arial"]Niskie pensje nie upoważniają do kradzieży.--[size="5"]ZŁEGO KOŚCIÓŁ NIE NAPRAWI DOBREGO KARCZMA NIE ZEPSUJE[/size]-- [/font]
Avatar
JOLA / 17 lutego 2011 o 15:45
[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
[/quote]
MOGLBYS TAKI SAM APEL SKIEROWAC DO RZADZACYCH TYM KRAJEM.ODWAGI CHLOPIE.
[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
[/quote]
MOGLBYS TAKI SAM APEL SKIEROWAC DO RZADZ... rozwiń
Avatar
maly3210 / 17 lutego 2011 o 15:43
Tym z PKS-U i tak nie dorównają,bo tamci walą na potęgę ze starych autosanów.A nawiasem mówiąc dlaczego kierowcy kradną?Bo nie są w stanie wyżyć z tych marnych pensji.Nikt nie robi tego dla zabawy i zarobienia kokosów,tylko bieda ludzi zmusza do takich zachowań...
Avatar
Gieroj / 17 lutego 2011 o 15:12
[color="#000000"][size="4"]Oni od kilkudziesięciu lat to robili,mieli to we krwi.Dla tego polecieli starzy kierowcy.Ci wielcy starzy nietykalni kierowcy nie wiedzieli tego co wie każdy młody ciut inteligentny-każdy większy nagły ubytek rejestruje komputer.Jak chcieli kombinować to nie trzeba było na tak nowoczesny siadać.Pazerność i wygoda.[/size][/color]
Avatar
JP / 17 lutego 2011 o 14:37
Tylko że MPK jest przewoźnikiem i nie ustala cen biletów. MPK ma płacone za przejechane na zlecenie ZTMu wozokilometry. Do 2009 roku twoja wypowiedź była by prawdziwa...

[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
[/quote]
Tylko że MPK jest przewoźnikiem i nie ustala cen biletów. MPK ma płacone za przejechane na zlecenie ZTMu wozokilometry. Do 2009 roku twoja wypowiedź była by prawdziwa...

[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentual... rozwiń
Avatar
Gosia / 17 lutego 2011 o 14:16
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
Avatar
Gość / 17 lutego 2011 o 13:46
cala gora kradnie na POTEGE i to w majestacie prawa,to dlaczego sie dziwic tym malym.Dymac ile sie da,tylko nie dac sie zlapac na BOGA,bo zadna komisja sledcza nie pomoze.
Avatar
kurenda / 17 lutego 2011 o 13:38
Im większa bieda tym więcej złodziejstwa. Taka zależność była,jest i będzie.I bez Życińskiego do tej prawdy dochodzimy.
Avatar
kolka / 17 lutego 2011 o 13:34
Skoro ich nie stać na zakup paliwa bo osiągnęło astronomiczną cenę jak na Polaka z Polski "B" to co mieli zrobić ?. Na 4-tą rano do pracy też muszą czymś dojechać a teka 25-letnia Ascona też mało mało nie pali.
Ironizuję ....ale ile w tym prawdy
Avatar
dudus / 17 lutego 2011 o 16:40
ciekaw jestem dlaczego nie informuja org. scigania..bo sami boja sie swoich machlojkow ..tam trzeba pracowac i tyle bo jak ktos ma inne zdanie to ,,kierownik przypnie ogon i kwity pojda sie jebac,,
Avatar
as / 17 lutego 2011 o 16:19
[font="Arial"]Niskie pensje nie upoważniają do kradzieży.--[size="5"]ZŁEGO KOŚCIÓŁ NIE NAPRAWI DOBREGO KARCZMA NIE ZEPSUJE[/size]-- [/font]
Avatar
JOLA / 17 lutego 2011 o 15:45
[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
[/quote]
MOGLBYS TAKI SAM APEL SKIEROWAC DO RZADZACYCH TYM KRAJEM.ODWAGI CHLOPIE.
[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
[/quote]
MOGLBYS TAKI SAM APEL SKIEROWAC DO RZADZ... rozwiń
Avatar
maly3210 / 17 lutego 2011 o 15:43
Tym z PKS-U i tak nie dorównają,bo tamci walą na potęgę ze starych autosanów.A nawiasem mówiąc dlaczego kierowcy kradną?Bo nie są w stanie wyżyć z tych marnych pensji.Nikt nie robi tego dla zabawy i zarobienia kokosów,tylko bieda ludzi zmusza do takich zachowań...
Avatar
Gieroj / 17 lutego 2011 o 15:12
[color="#000000"][size="4"]Oni od kilkudziesięciu lat to robili,mieli to we krwi.Dla tego polecieli starzy kierowcy.Ci wielcy starzy nietykalni kierowcy nie wiedzieli tego co wie każdy młody ciut inteligentny-każdy większy nagły ubytek rejestruje komputer.Jak chcieli kombinować to nie trzeba było na tak nowoczesny siadać.Pazerność i wygoda.[/size][/color]
Avatar
JP / 17 lutego 2011 o 14:37
Tylko że MPK jest przewoźnikiem i nie ustala cen biletów. MPK ma płacone za przejechane na zlecenie ZTMu wozokilometry. Do 2009 roku twoja wypowiedź była by prawdziwa...

[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
[/quote]
Tylko że MPK jest przewoźnikiem i nie ustala cen biletów. MPK ma płacone za przejechane na zlecenie ZTMu wozokilometry. Do 2009 roku twoja wypowiedź była by prawdziwa...

[quote name='Gosia' timestamp='1297948592' post='438560']
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentual... rozwiń
Avatar
Gosia / 17 lutego 2011 o 14:16
Ludzie bójcie się Boga. Aż nie chce się wierzyć, że popieracie takie zachowanie i wręcz zachęcacie do takich czynów!!! Czy to dla Was normalne, aby kraść. Przecież ci kierowcy po części okradali też i Was, bo pieniądze na MPK idą z Waszych podatków. A MPK ewentualnie straty zawsze może sobie pokryć z podwyższonych cen biletów. Zastanówcie się czasami zanim dacie jakiś wpis na forum.
Avatar
Gość / 17 lutego 2011 o 13:46
cala gora kradnie na POTEGE i to w majestacie prawa,to dlaczego sie dziwic tym malym.Dymac ile sie da,tylko nie dac sie zlapac na BOGA,bo zadna komisja sledcza nie pomoze.
Avatar
kurenda / 17 lutego 2011 o 13:38
Im większa bieda tym więcej złodziejstwa. Taka zależność była,jest i będzie.I bez Życińskiego do tej prawdy dochodzimy.
Avatar
kolka / 17 lutego 2011 o 13:34
Skoro ich nie stać na zakup paliwa bo osiągnęło astronomiczną cenę jak na Polaka z Polski "B" to co mieli zrobić ?. Na 4-tą rano do pracy też muszą czymś dojechać a teka 25-letnia Ascona też mało mało nie pali.
Ironizuję ....ale ile w tym prawdy
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 73 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!