wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Krawężniki na przejściach dla pieszych mają być obniżone

Dodano: 18 czerwca 2015, 21:00
Autor: Dominik Smaga

Na kolejnych przejściach dla pieszych miasto ma obniżyć zbyt wysokie krawężniki. Taka operacja zostanie przeprowadzona na ul. Nałkowskich, w kolejce są następne ulice i cały czas można zgłaszać nowe

Zaczęło się od widowiskowej akcji na przejściu przed Bramą Krakowską. Prezydent wystąpił na tle pracujących drogowców i zapowiedział, że na wszystkich budowanych przez miasto ulicach krawężniki na przejściach dla pieszych będą mieć dokładnie 0 cm wysokości. Czyli, że nie będzie żadnego uskoku pomiędzy jezdnią a chodnikiem.

Na tej samej konferencji prasowej padła też zapowiedź, że już istniejące a zbyt wysokie krawężniki będą obniżane. Przejście przed Bramą Krakowską było pierwszym, które zostało poddane takiej operacji. Poprawiono również te wokół ronda przy Zamku. A potem wszystko przycichło.

– Najbliższe prace będą prowadzone na ul. Nałkowskich – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Tu na wysokie krawężnikiskarżyła się Rada Dzielnicy i miejski radny PiS, Piotr Popiel. – Na razie nie ma więcej takich zleceń.

– Będą – zapewnia Aleksander Wiącek z lubelskiego Ratusza. Lista krawężników do poprawki już powstaje. – To m.in. okolice placu przy Centrum Kultury – dodaje. Tu piesi idący na skos przez pl. Kaczyńskiego między ul. Kołłątaja a Okopową mają do pokonania wyjątkowo wysoki krawężnik przy jezdni biegnącej wzdłuż budynku kolei. – Mamy też podobne sygnały z ul. Lwowskiej i Okrzei. A także ze skrzyżowania al. Spółdzielczości Pracy z al. Andersa i al. Smorawińskiego, gdzie na przejazdach rowerowych znajdują się dość uciążliwe krawężniki.

Najłatwiej sprawę będzie można załatwić tam, gdzie uskok nie jest zbyt duży i gdzie wystarczy nieco spiłować krawężniki. Tu prace będą najmniej kosztowne. Miasto zapowiada, że w pierwszej kolejności poprawek należy się spodziewać tam, gdzie chodzi dużo pieszych. To dlatego na rozwiązanie problemu dłużej może poczekać dzielnica Dziesiąta, gdzie trzeba by wymienić bardzo dużo krawężników.

Zgłoś krawężnik do obniżki

Miejsca, w których piesi mają problem z poruszaniem się – nie tylko z powodu uskoku między chodnikiem a jezdnią – można zgłaszać na adres mailowy pieszy@lublin.eu.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje remont
Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystko jasne latwiej dla pieszych i latwiej dla siwtych krow za kolkiem czyli kierowcow ktorzy w centrum miasta parkuja na chodniku wjezdzajac przez przejscia przewaznie w centrum miasta tam gdzie przzzejscia sa zrownane z jezdnia powinny stanac kolki blokujace wjazd przez przejscie pojazdom.
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co za debile tu komentują??? święte krowy ze słuchawkami?? a tekscie: o rowerach??? no k..... mać !!!! A MATKI PROWADZĄCE WÓZKI Z DZIEĆMI? OSOBY NA WÓZKACH INWALIDZKICH ? użyjcie czasem łbów do cholery!!!
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
myślałem ze to żart,ale to na poważnie ma byc??
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 06:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie, nie święte krowy, a osoby starsze, kaleki, o kulach, na wózkach i rodzice z dziećmi w wózkach mogły swobodnie się poruszać. Takie coś powinno być zrobione bez rozgłosu bo to wstyd, że do tej pory mamy przy przejściach tor przeszkód.
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 06:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krawężniki na przejściach dawno winny być zrównane z poziomem jezdni (a nie obniżone) bo inwalidzi maja problem i pora to dostrzec w końcu....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!