piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Kukiz'15 chce zmian na drogach. Miasto stanowczo o pomysłach

Dodano: 12 stycznia 2018, 07:53
Autor: Dominik Smaga

Usprawnienia ruchu na pięciu skrzyżowaniach domagają się od Ratusza działacze Kukiz ’15. Chcą, by miasto zmieniło przeznaczenie poszczególnych pasów ruchu. Ale miejscy urzędnicy odrzucają, jedna po drugiej, wszystkie przedstawione wczoraj propozycje

O swoich pomysłach na usprawnienie ruchu działacze Kukiz’15 opowiadali wczoraj niedaleko ronda u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej, gdzie w dni powszednie w godzinach szczytu tworzą się spore korki
O swoich pomysłach na usprawnienie ruchu działacze Kukiz’15 opowiadali wczoraj niedaleko ronda u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej, gdzie w dni powszednie w godzinach szczytu tworzą się spore korki (fot. Dominik Smaga)

O swych pomysłach działacze Kukiz’15 opowiadali wczoraj niedaleko ronda u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej, gdzie w dni powszednie w godzinach szczytu tworzą się spore korki. Są tu wydzielone pasy ruchu dla autobusów, trolejbusów i taksówek, które mogą dzięki temu ominąć rondo własnym pasem.

– Ten pas powinien być dostępny dla wszystkich – twierdzi Robert Gogółka z Kukiz ‘15. Nie jest pierwszym, który mówi, że buspasy nie do końca zdają tu egzamin. Co rano od strony Poręby tworzy się korek i tkwią w nim również autobusy, którym buspas miał przecież pomóc.

Mimo to Ratusz wyklucza udostępnienie tych pasów wszystkim kierowcom. – Chcemy, by nadal były zarezerwowane dla transportu zbiorowego i taksówek – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.
Urzędnicy odrzucają również zgłoszony przez Kukiz ’15 pomysł na zmianę organizacji ruchu na pl. Bychawskim. Także tu chodzi o zmianę przeznaczenia poszczególnych pasów ruchu.

Teraz jadący od strony Kunickiego i Wolskiej mają jeden pas do skrętu w lewo (do stadionu), jeden do jazdy na wprost (w al. Piłsudskiego) i dwa do skrętu w prawo (w stronę Gali). Działacze chcą, by to skręcający w lewo mieli dwa pasy, a pozostali po jednym. – Bo w lewo bardzo trudno jest skręcić – mówi Dariusz Koper z Kukiz ’15.

– Nie zabierzemy jednego pasa skręcającym w prawo, bo taki jest przebieg drogi wojewódzkiej 835, która powinna tu być główną trasą – odpowiada Kieliszek. – Poza tym z pomiarów natężenia ruchu wynika, że w ciągu godziny 293 pojazdów skręca w prawo, 185 w lewo, a 201 jedzie na wprost.

Ratusz nie zgadza się też na proponowaną przez Kukiz ’15 zmianę na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Krańcową koło Makro. Zmiana miałaby dotyczyć dojazdu do ronda od strony Felina. Teraz skręt w lewo w Krańcową możliwy jest z jednego pasa, a miałby być z dwóch. Urzędnicy nie chcą też wprowadzać zmian na skręcie w lewo z Pięknej w Kunickiego.

– Proponujemy likwidację powierzchni wyłączonej z ruchu, aby wyjeżdżając z Pięknej mogli bezpośrednio wjechać na środkowy pas – przekonują członkowie Kukiz ’15. Ale według urzędników byłoby to niezgodne z wprowadzonym tu „uspokojeniem ruchu”.

Ostatnia propozycja dotyczy ślepego odcinka ul. Chmielnej, który dostępny jest wyłącznie od strony Spokojnej. Działacze chcą, by odcinek ten został oznakowany jako droga jednokierunkowa do skrzyżowania z Ogrodową. – Wykluczamy to, bo jest za stromy i kończy się przejściem dla pieszych.

QUIZ

Czy rozpoznasz te miejsca w Lublinie?

Użytkownik niezarejestrowany
bleee
co ja pacze
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 dni temu o 07:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiązanie z Rzeszowa: buspasy dla autobusów są jedynie w wyznaczonych godzinach w dni powszednie (poza nimi może korzystać każdy) a dodatkowo jeśli w aucie są min. 3 osoby, to mogą jeździć buspasem przez całą dobę. Można? Można.
Rozwiń
bleee
bleee (12 stycznia 2018 o 22:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
"Człowieku jak już komuś odpowiadasz to dobrze byłoby mieć minimum wiedzy w temacie. Już dawno zrezygnowano z koncepcji drogi pod lasem - stało się tak po licznych protestach mieszkańców. P ch..j myśleć zanim coś się napisze." to ze wtedy zrezygnowano to nie znaczy, że teraz jak sa coraz wieksze korki nie mozna o tym pomyslec. trzeba miec minimum  dwie szare komorki, ze dojsc do takiego wniosku
Rozumiesz słowo zrezygnowano - nie ma już miejsca na drogę. No chyba, że uruchomisz swoje wszystkie komórki i pójdziesz burzyć bloki w wąwozie - życze szczęścia.
Rozwiń
co ja pacze
co ja pacze (12 stycznia 2018 o 22:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Ratusz mowi "nie bo nie" Działacze z Kukiz15 wyjaśnili jak krowie na miedzy, zwiężle i na temat ale taka tępota jak Kieliszek dalej przy swoim. Ten gościu to na miejskim uposażeniu mógłby liście w parku grabic a nie zajmować sie organizacja ruchu. Kukiz nie odpuszczajcie tego tematu!!! Po wyborach bedzie to punkt zaczepienia do odpowiedzialności za decyzje ratusza.
 
undefined napisał:
Ratusz mowi "nie bo nie" Działacze z Kukiz15 wyjaśnili jak krowie na miedzy, zwiężle i na temat ale taka tępota jak Kieliszek dalej przy swoim. Ten gościu to na miejskim uposażeniu mógłby liście w parku grabic a nie zajmować sie organizacja ruchu. Kukiz nie odpuszczajcie tego tematu!!! Po wyborach bedzie to punkt zaczepienia do odpowiedzialności za decyzje ratusza.
 To chyba cztralismy dwa inne teksty, bo ja tu widzę uzasadnienie w każdym przypadku gdzie miasto odmawia wprowadzeniu zmian - jak krowie na miedzy. Swoja droga widać,  ze w tym roku wybory, nawet kukizy się pobudziły.
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Człowieku jak już komuś odpowiadasz to dobrze byłoby mieć minimum wiedzy w temacie. Już dawno zrezygnowano z koncepcji drogi pod lasem - stało się tak po licznych protestach mieszkańców. P ch..j myśleć zanim coś się napisze." to ze wtedy zrezygnowano to nie znaczy, że teraz jak sa coraz wieksze korki nie mozna o tym pomyslec. trzeba miec minimum dwie szare komorki, ze dojsc do takiego wniosku
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 21:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tu jest jeszcze jedna ważna sprawa dla radnych ,chodzi o chamski mafijny skok na pieniądze z parkingów przy szpitalach,to woła o pomste do nieba ,nie to, że nie ma gdzie i tak parkować ,to te chamskie mordy kasują po 4-5 zeta za godzinę ,a pod Jaczeskiego człowiek ma tylko 10 minut żeby odebrać chorego ze szpitala żeby nie zapłacić,jeżeli to nie jest q-rwa skandal ,to co jest ? w koncu my te budy utrzymujemy ze składek ,a oni nas traktuja jak bydło.Tak też panowie radni do roboty ,chociaż powinien tym też zająć się sejm ,wszystko przypomina machloje jak z automatami do gier
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!