środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Miasto dostało pieniądze na przebudowę ważnej drogi

Dodano: 27 kwietnia 2017, 11:00
Autor: Dominik Smaga

Przebudową objęty ma być odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do Armii Krajowej
Przebudową objęty ma być odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do Armii Krajowej (fot. Google Street View)

Lublin dostał pieniądze na przebudowę ul. Bohaterów Monte Cassino od Poczekajki do ul. Armii Krajowej. Odcinek ten uchodzi za najgorszą w mieście drogę tej kategorii. Ratusz musi bardzo spieszyć się z jego odnową, w przeciwnym razie przepadną fundusze od rządu.

Trudno w Lublinie o bardziej zdegradowaną dwupasmówkę. Trudno też o pojazd, w którym nie czuć tych wertepów, a poruszanie się rowerem to już sport ekstremalny. Bezpieczniejsza dla rowerzystów – choć nieprzepisowa – jest tu jazda po chodnikach, również niemiłosiernie sfatygowanych.

Chociaż droga wręcz błaga o przebudowę, to miasto powtarzało, że nie ma na to pieniędzy. Koszt robót został oszacowany na ponad 12 mln zł. Połowę tej kwoty miasto znalazło samo, resztę chciało dostać z rządowej subwencji. I właśnie dostało. Na przebudowę ul. Bohaterów Monte Cassino władze Lublina dostały prawie 5,7 mln zł. Teraz muszą je szybko wykorzystać.

– Pieniądze muszą być wydane do końca roku kalendarzowego – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Już dzisiaj Rada Miasta ma dopisać ministerialne pieniądze do budżetu Lublina. – Dzięki temu w pierwszym albo drugim tygodniu maja będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonanie prac. Zakładamy, że w czerwcu wpuścimy wykonawcę na plac budowy.

Przebudową objęty ma być odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do Armii Krajowej wraz z kładką dla pieszych. Niedaleko kościoła zaprojektowany jest parking na około 30 samochodów. W ramach tej samej inwestycji miasto zamierza też odnowić krótki odcinek ul. Armii Krajowej, który do tej pory nie był odnawiany.

Nowa nawierzchnia ma się pojawić na końcu wąskiego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino. Gładki asfalt zacznie się tuż za przejściem dla pieszych na wysokości ul. Leonarda. Sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie uzupełniona o przejazdy rowerowe.

Cała przebudowa ma być przeprowadzona do jesieni. Do tego czasu jezdnie mają być rozebrane i zbudowane od podstaw, od nowa układane będą chodniki, zaś z obu stron drogi mają biec ścieżki rowerowe. Do prowadzenia ruchu rowerowego ma być dostosowana kładka nad dwupasmówką.

Odnowiony odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino stanie się częścią trasy dojazdowej do węzła drogowego Sławin i dalej, przez al. Solidarności, do obwodnicy Lublina. Taki korytarz powinien być dostępny za nieco ponad rok. Dokładnie 30 kwietnia 2018 r. gotowy ma być nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Wojciechowskiej do węzła Sławin. Budowa tego odcinka już trwa.

Użytkownik niezarejestrowany
Vicki
Ayo
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 kwietnia 2017 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAReszcie!!!!!!!
Rozwiń
Vicki
Vicki (29 kwietnia 2017 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bzdury!!! Po remoncie tylko wybitny idiotą rozwinie tam prędkość 120h/h od skrzyżowania ze światłami od AK z BCH do BCH z Krasnicka. Od poniedziałku do piątku pokonuje ten odcinek drogi. Od kilku lat modląc się z rodziną o jej remont, prędkość powyżej 30km/h rozwala zawieszenia autom. To lepiej niech nic nie robią? Lepiej nic nie robić i czekać w domu na 500+? Każda naprawa tego odcinka będzie lepsza niż stan obecny. Tam jest jedno przejście dla pieszych bez świateł, można zrobić spowalniacze jak na Filaretów, albo światła. Chociaż i tak trzeba tam już zwalniać bo skrzyżowania. Cieszę się że będzie tam remont, i chociaż czeka mnie kolejne utrudnienie to jakoś przeżyje, a po remoncie zaoszczędzić będzie można na naprawach zawieszenia. Brawo, do roboty.
Rozwiń
Ayo
Ayo (28 kwietnia 2017 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja jeżdżę niemal codziennie ul. BMC oraz Unii Lubelskiej i potwierdzam , że po tym odcinku BMC nie da się jechać szybciej niż 30 km/ godz . Unii Lubelskiej to przy niej autostrada
Rozwiń
Fryta
Fryta (27 kwietnia 2017 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie! Jeżdżę tędy dość często, niemal regularnie. Pamiętam czasy, gdy jezdnia była równa, a pod kościołem był normalny pas ruchu, a nie pseudoparking. Teraz przejazd tędy to istny koszmar. Tortura dla zawieszenia, zwłaszcza w kierunku Leclerc-Kraśnicka: fałdy, muldy, wyboje, zapadniete (od zawsze) studzienki, po deszczach kałuże. Te studzienki to jakieś kuriozum. Był z nimi problem już w czasach gdy chodziłem do liceum, dziś też nie lepiej, a właśnie stuknęła mi 40. czy tak trudno to zrobić raz a dobrze?
Rozwiń
Gość
Gość (27 kwietnia 2017 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do końca roku spokojnie zdążą, wiadomo że wygra Budimex, przetargu można nie robić
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!