Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2016 r.
8:36

Lublin: Miasto wygrało spór o budowę drogi

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A

Budowy nowej ulicy mającej połączyć Drogę Męczenników Majdanka z ul. Wyzwolenia dotyczy spór przegrany wczoraj przez mieszkańców nie godzących się z decyzją władz miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

4 października Ratusz uznał, że nie jest konieczne przeprowadzenie badania wpływu planowanej drogi na środowisko naturalne. Od tej decyzji odwołała się grupa mieszkańców, sprawa trafiła do Samorządowego

Kolegium Odwoławczego, które wczoraj podtrzymało decyzję Urzędu Miasta.

Nowa ulica ma stanowić przedłużenie ul. Dekutowskiego będącej dalszym ciągiem ul. Grygowej. Zaczynałaby się przy jedynym rondzie na Drodze Męczenników Majdanka.

Taka droga mogłaby prowadzić ruch do tzw. południowej obwodnicy Lublina planowanej wstępnie od krajowej „dziewiętnastki” w Konopnicy za lasem Stary Gaj, ul. Żeglarską i jej przedłużeniem do Abramowickiej. 

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 11:00
jak chcecie mieć ciszę i spokój to należy zamieszkać 20 km od lublina. ja tak zrobiłem i jestem zadowolony
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 17:37
jest gdzieś plan tej drogi ?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 10:52
przez kilku mieszkańców nie będą rozbudowywać już cmentarza, teraz przeszkadza im droga, najłatwiej być na NIE
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 22:09
Ta droga jest bardzo potrzebna - rozumiem tych którym gdzieś tam w okolicy ul. Szklarnianej skończy się sielska cisza (coś na ten temat wiem). W związku z tą inwestycją mam nadzieję że powstanie druga brama na Komunalny Cmentarz na Majdanku i nie trzeba będzie iść 1 km drogi do najdalszych grobów.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:56
może mapka jakaś ?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:16
Opór kilku mieszkańców jest bezsensowny bo każda inwestycja niesie wywłaszczenia. Niech ci przeciwnicy zapoznają się ile było wywłaszczeń po obwodnice Lublina. Miasto musi się rozwijać i mieć obwodnice i to trzeba zrozumieć
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:12
Ta ulica już dawno powinna powstać wraz z dojazdem do cmentarza od strony Wyzwolenia. Brak takiego przedłużenia ulicy Dekutowskiego powoduje to że pojazdy muszą jeździć w ścisku przez Męczenników Majdanka
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 13:38
panie redaktorze. litości, bo abstra***ąc od zasadności, to nie jest to instancja ostateczna. mieszkańcom przysługuje dalsza droga odwoławcza - szkoda tylko, że swoich praw od "wybrańców" muszą dochodzić przed sądem...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 13:02
Żeby miało to jakikolwiek sens o powinni łączyć Dekutowskiego ze skrzyżowaniem Wyzwolenia z Głuską, zamiast planować wbić się w połowie ulicy Wyzwolenia skąd nie ma dalej żadnego sensownego przejazdu. Niestety w ZDiM ktoś 30 lat temu narysował kreskę i zamiast zweryfikować na dzisiejsze czasy gdzie jest potrzebna droga, to piszą brednie o drodze prowadzącej do południowej obwodnicy Lublina która wypada w zupełnie innym miejscu.
Avatar
dróżnik / 6 grudnia 2016 o 12:50
Wszystko fajne tylko nie "obwodnica południowa miasta" !. To ma być droga która połączy dzielnice wschodnie i pólnocne z południowymi . OWODNICA MIASTA LUBLIN ma przebiegać (musi) poza obszarem miasta. Najlepiej od węzła Świdnik (S17) do węzła Trojaczkowice lub Niedrzwica(S16). Tyle.!.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 11:00
jak chcecie mieć ciszę i spokój to należy zamieszkać 20 km od lublina. ja tak zrobiłem i jestem zadowolony
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 17:37
jest gdzieś plan tej drogi ?
Avatar
Gość / 7 grudnia 2016 o 10:52
przez kilku mieszkańców nie będą rozbudowywać już cmentarza, teraz przeszkadza im droga, najłatwiej być na NIE
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 22:09
Ta droga jest bardzo potrzebna - rozumiem tych którym gdzieś tam w okolicy ul. Szklarnianej skończy się sielska cisza (coś na ten temat wiem). W związku z tą inwestycją mam nadzieję że powstanie druga brama na Komunalny Cmentarz na Majdanku i nie trzeba będzie iść 1 km drogi do najdalszych grobów.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:56
może mapka jakaś ?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:16
Opór kilku mieszkańców jest bezsensowny bo każda inwestycja niesie wywłaszczenia. Niech ci przeciwnicy zapoznają się ile było wywłaszczeń po obwodnice Lublina. Miasto musi się rozwijać i mieć obwodnice i to trzeba zrozumieć
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 15:12
Ta ulica już dawno powinna powstać wraz z dojazdem do cmentarza od strony Wyzwolenia. Brak takiego przedłużenia ulicy Dekutowskiego powoduje to że pojazdy muszą jeździć w ścisku przez Męczenników Majdanka
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 13:38
panie redaktorze. litości, bo abstra***ąc od zasadności, to nie jest to instancja ostateczna. mieszkańcom przysługuje dalsza droga odwoławcza - szkoda tylko, że swoich praw od "wybrańców" muszą dochodzić przed sądem...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2016 o 13:02
Żeby miało to jakikolwiek sens o powinni łączyć Dekutowskiego ze skrzyżowaniem Wyzwolenia z Głuską, zamiast planować wbić się w połowie ulicy Wyzwolenia skąd nie ma dalej żadnego sensownego przejazdu. Niestety w ZDiM ktoś 30 lat temu narysował kreskę i zamiast zweryfikować na dzisiejsze czasy gdzie jest potrzebna droga, to piszą brednie o drodze prowadzącej do południowej obwodnicy Lublina która wypada w zupełnie innym miejscu.
Avatar
dróżnik / 6 grudnia 2016 o 12:50
Wszystko fajne tylko nie "obwodnica południowa miasta" !. To ma być droga która połączy dzielnice wschodnie i pólnocne z południowymi . OWODNICA MIASTA LUBLIN ma przebiegać (musi) poza obszarem miasta. Najlepiej od węzła Świdnik (S17) do węzła Trojaczkowice lub Niedrzwica(S16). Tyle.!.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza na wernisaż wystawy Disorder Katarzyny Weremko, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:30.

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym 0 0

Polacy, którzy wyjeżdżają za granicę do prac sezonowych, muszą pamiętać o rozliczeniu dochodów z tego tytułu przed polskim fiskusem. Dotyczy to też dochodów z wynajmu nieruchomości za granicą czy sprzedaży akcji. Przy takim rozliczeniu podatnik musi koniecznie zweryfikować umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie 1 0

Dwa istotne przetargi, na termomodernizację dawnego Spichlerza na Podzamczu koło Łęcznej oraz termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 z basenem nie zostały rozstrzygnięte przez Gminę Łęczna. Oferty przedsiębiorców znacznie przekraczały możliwości finansowe urzędu.

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem
galeria
film

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem 1 0

– Nie wiem jak było, nie pamiętam. Chciałem popełnić samobójstwo, bo mnie nachodzili w sklepie. Miałem dosyć bójek – mówił przed sądem Andrzej R., który sześć lat temu wysadził się w swoim sklepie na Kalinowszczyźnie. Kilka dni wcześniej miał udusić swoją żonę. – Do zabójstwa się nie przyznaję – stwierdził oskarżony.

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy 1 0

Pocisk rakietowy z czasów wojny znaleźli w Puławach mężczyźni remontujący tory kolejowe do Gołębia.

Koncert Wera Kidżeski i Freenology
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert Wera Kidżeski i Freenology 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) odbędzie się koncert Wery Kidżeski i zespołu Freenology.

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo)
film

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo) 0 0

Być może najlepsza gra RPG w tym roku będzie miała polskie wydanie. Premiera Pillars of Eternity II: Deadfire już 8 maja.

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów?
PODSUMOWANIE
film

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów? 0 0

W piątek zakończył się trzydniowy egzamin gimnazjalny. Zdającym dobrze poszło z językiem polskim, gorzej z chemią.

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK
galeria

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK 0 0

Od piątku w Centrum Spotkania Kultur można oglądać trzy wystawy związane z festiwalem. Do Lublina z Łodzi przyjechały elementy scenografii z filmu „Kingsajz”, prace studentów i absolwentów polskich akademii sztuk pięknych (wystawa „Upadek Ikara”) oraz najlepsze kostiumy i elementy scenografii z zasobów Opery Narodowej-Teatru Wielkiego.

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach
26 kwietnia 2018, 17:00

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach 6 0

26 kwietnia o godz. 17 w Hotelu Pikul Puławy odbędzie się koncert charytatywny pn. Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi.

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018!
Zdjęcia
galeria

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018! 29 7

Marcin Piechota z Lublina zdobył tytuł mistrza Polski 2018 na zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Kielcach.

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Bieg Nieustraszonych w Lublinie. 129 osób na mecie [zdjęcia] 0 0

132 osoby rywalizowały w II Lubelskim Biegu Nieustraszonych nad Zalewem Zemborzyckim.

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie

Oferty dla kucharzy czy kierowców. Wkrótce targi pracy w Dęblinie 0 1

Kucharze, kelnerzy czy kierowcy – m. in. przedstawiciele tych zawodów będą mogli znaleźć pracę we wtorek, 24 kwietnia. W Dęblinie odbędą się Powiatowe Targi Pracy i Edukacji.

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki?
galeria
film

Najpierw niespodziewana wizyta w kościele, potem spotkanie z mieszkańcami. Co obiecywał premier Morawiecki? 3 22

O pięciu nowych pomysłach na rozwój kraju mówił w niedzielę mieszkańcom Łukowa premier Mateusz Morawiecki. Na godzinę przed spotkaniem szef rządu pojawił się niespodziewanie na mszy w jednym z łukowskich kościołów.

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek

Niektórzy mówią, że to miejsce stało się ich drugim domem. Powstaje coraz więcej placówek 4 0

Starsze, samotne osoby mówią o nim „mój drugi dom”. Jesień życia w dziennych domach opieki jest łatwiejsza. Kilka takich placówek już działa w regionie za sprawą rządowego programu Senior+. Kilka nowych rozpocznie działalność w tym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!