Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2012 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Lublin: Miasto żąda zwrotu dotacji od przedszkola "Bursztynek"

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A

Zwrotu 10 tys. zł żąda miasto od dyrekcji Niepublicznego Przedszkola Językowego "Bursztynek” w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kontrolerzy z Urzędu Miasta stwierdzili, że taka kwota z przyznanej przez miasto dotacji oświatowej została wykorzystana niezgodnie z przeznaczeniem.

Z akt kontroli wynika, że aż 3,7 tys. zł pochłonęły koszty połączeń wykonanych z telefonów zastępcy dyrektora przedszkola i jednej z osób prowadzących tę placówkę, która nieformalnie też była zastępcą dyrektora.

Magistrat uznał, że kosztów rozmów, SMS-ów i połączeń z Internetem w godzinach nocnych i w weekendy nie można uznać za podlegające finansowaniu z dotacji.

Blisko 3,9 tys. zł miało być przeznaczone na finansowanie obsługi księgowej spółki, ponad 700 zł na usługi agencji ochrony, a blisko 600 zł za szkolenia dla współwłaścicielki przedszkola.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tata pociechy bursztynka / 7 grudnia 2012 o 08:42
[quote name='A.' timestamp='1354780250' post='705956']
Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w tygodniu) połączeń wykonuje się na około 1000 złotych miesięcznie. A używają tego telefonu (DO CELÓW SŁUŻBOWYCH) 4 osoby.
[/quote]
Kolego czy też koleżanko, przeczytaj uważnie artykuł ze zrozumieniem i powiedz mi gdzie jest napisane, że wydzwoniono w godzinach nocnych. Jak byk stoi, że kwota wydana na rachunki tel/intenet to 3.7 k PLN. Zakwestionowano jedynie połączenia nocne, a tym samym całą dotację. Super podstawa, nie ma co. Ponadto zauważ, że suma kwot nie opiewa na 10k PLN, ale i tak żądają zwrotu całej dotacji. Ale tak jest jak artykuł pisze się w taki sposób aby ogłupić społeczeństwo.
[quote name='A.' timestamp='1354780250' post='705956']
Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w tygodniu) połączeń wykonuje się na około 1000 złotych miesięcznie. A używają tego telefonu (DO CELÓW SŁUŻBOWYCH) 4 osoby.
[/quote]
Kolego czy też koleżanko... rozwiń
Avatar
mama / 6 grudnia 2012 o 16:52
Ja jestem mamą dziecka, które chodzi do tego przedszkola. Jestem bardzo zadowolona z kadry, która jest zawsze dostępna. Kiedyś wypadła mi nagła sprawa, tak że nie mogłam przyjść na spotkanie do przedszkola następnego dnia rano więc o godz. 21 wysłalam smsa, że chciałabym się umówic na inny termin i wtedy właśnie Pani Dyrektor do mnie oddzwoniła - być może 21 to dla Urzędu Miasta godziny nocne. Uwazam, że takie wydatki są naturalną rzeczą przy prowadzeniu tego typu placówki.
Avatar
Włodek / 6 grudnia 2012 o 11:07
Prawda
Avatar
A. / 6 grudnia 2012 o 08:50
[quote name='Pafnucy' timestamp='1354738858' post='705881']
Co za bicie piany i szczucie ludzi. 3,7 tys zł na rok daje 308 zł miesięcznie za telefon i to ma być zawrotna suma jak na przedszkole?
[/quote]

Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w tygodniu) połączeń wykonuje się na około 1000 złotych miesięcznie. A używają tego telefonu (DO CELÓW SŁUŻBOWYCH) 4 osoby.
[quote name='Pafnucy' timestamp='1354738858' post='705881']
Co za bicie piany i szczucie ludzi. 3,7 tys zł na rok daje 308 zł miesięcznie za telefon i to ma być zawrotna suma jak na przedszkole?
[/quote]

Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w... rozwiń
Avatar
da / 5 grudnia 2012 o 21:40
Należałoby telefony służbowe niby sprawdzić nie tylko w jednym przedszkolu ale i w szkołach .I nie tylko w Lublinie ale i Puławach Rykach itd.Wyszłyby niezłe kwiatki.
Avatar
Pafnucy / 5 grudnia 2012 o 21:20
Co za bicie piany i szczucie ludzi. 3,7 tys zł na rok daje 308 zł miesięcznie za telefon i to ma być zawrotna suma jak na przedszkole? Podobnie za obsługę księgową: 325 zł miesięcznie to jest dużo? 58 zł miesięcznie za monitoring to jest dużo? To tyle kosztuje. Miasto podjęło ostatnio akcję wykańczania niepublicznych placówek oświatowych na swoim terenie i szczuje ludzi wypuszczając takie "newsy" z akt toczących się spraw, które nie zostały zakończone prawomocnymi decyzjami/wyrokami.
Nie szukajcie afer tam gdzie ich nie ma.
Avatar
Guśka / 5 grudnia 2012 o 20:45
Wielu ma
Avatar
k / 5 grudnia 2012 o 18:46
A który to niby urzędnik ma telefon służbowy?
Avatar
iya / 5 grudnia 2012 o 16:35
gdyby tak zbadać służbowe tel. wszystkich urzędników, można by pewnie uratować Grecję bez pomocy UE.
Avatar
imię / 5 grudnia 2012 o 15:01
A to Polska właśnie...
Avatar
Tata pociechy bursztynka / 7 grudnia 2012 o 08:42
[quote name='A.' timestamp='1354780250' post='705956']
Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w tygodniu) połączeń wykonuje się na około 1000 złotych miesięcznie. A używają tego telefonu (DO CELÓW SŁUŻBOWYCH) 4 osoby.
[/quote]
Kolego czy też koleżanko, przeczytaj uważnie artykuł ze zrozumieniem i powiedz mi gdzie jest napisane, że wydzwoniono w godzinach nocnych. Jak byk stoi, że kwota wydana na rachunki tel/intenet to 3.7 k PLN. Zakwestionowano jedynie połączenia nocne, a tym samym całą dotację. Super podstawa, nie ma co. Ponadto zauważ, że suma kwot nie opiewa na 10k PLN, ale i tak żądają zwrotu całej dotacji. Ale tak jest jak artykuł pisze się w taki sposób aby ogłupić społeczeństwo.
[quote name='A.' timestamp='1354780250' post='705956']
Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w tygodniu) połączeń wykonuje się na około 1000 złotych miesięcznie. A używają tego telefonu (DO CELÓW SŁUŻBOWYCH) 4 osoby.
[/quote]
Kolego czy też koleżanko... rozwiń
Avatar
mama / 6 grudnia 2012 o 16:52
Ja jestem mamą dziecka, które chodzi do tego przedszkola. Jestem bardzo zadowolona z kadry, która jest zawsze dostępna. Kiedyś wypadła mi nagła sprawa, tak że nie mogłam przyjść na spotkanie do przedszkola następnego dnia rano więc o godz. 21 wysłalam smsa, że chciałabym się umówic na inny termin i wtedy właśnie Pani Dyrektor do mnie oddzwoniła - być może 21 to dla Urzędu Miasta godziny nocne. Uwazam, że takie wydatki są naturalną rzeczą przy prowadzeniu tego typu placówki.
Avatar
Włodek / 6 grudnia 2012 o 11:07
Prawda
Avatar
A. / 6 grudnia 2012 o 08:50
[quote name='Pafnucy' timestamp='1354738858' post='705881']
Co za bicie piany i szczucie ludzi. 3,7 tys zł na rok daje 308 zł miesięcznie za telefon i to ma być zawrotna suma jak na przedszkole?
[/quote]

Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w tygodniu) połączeń wykonuje się na około 1000 złotych miesięcznie. A używają tego telefonu (DO CELÓW SŁUŻBOWYCH) 4 osoby.
[quote name='Pafnucy' timestamp='1354738858' post='705881']
Co za bicie piany i szczucie ludzi. 3,7 tys zł na rok daje 308 zł miesięcznie za telefon i to ma być zawrotna suma jak na przedszkole?
[/quote]

Za połączenia w godzinach nocnych i w weekendy. Chodzi oczywiście o rozmowy WYKONYWANE z telefonu a nie przyjmowane. Naprawdę uważasz, ze trzeba dzwonić z telefonu przedszkolnego w nocy? Niby gdzie? I to na ponad 300 złotych miesięcznie? U mnie w firmie (która działa 12 godzin na dobę, 6 dni w... rozwiń
Avatar
da / 5 grudnia 2012 o 21:40
Należałoby telefony służbowe niby sprawdzić nie tylko w jednym przedszkolu ale i w szkołach .I nie tylko w Lublinie ale i Puławach Rykach itd.Wyszłyby niezłe kwiatki.
Avatar
Pafnucy / 5 grudnia 2012 o 21:20
Co za bicie piany i szczucie ludzi. 3,7 tys zł na rok daje 308 zł miesięcznie za telefon i to ma być zawrotna suma jak na przedszkole? Podobnie za obsługę księgową: 325 zł miesięcznie to jest dużo? 58 zł miesięcznie za monitoring to jest dużo? To tyle kosztuje. Miasto podjęło ostatnio akcję wykańczania niepublicznych placówek oświatowych na swoim terenie i szczuje ludzi wypuszczając takie "newsy" z akt toczących się spraw, które nie zostały zakończone prawomocnymi decyzjami/wyrokami.
Nie szukajcie afer tam gdzie ich nie ma.
Avatar
Guśka / 5 grudnia 2012 o 20:45
Wielu ma
Avatar
k / 5 grudnia 2012 o 18:46
A który to niby urzędnik ma telefon służbowy?
Avatar
iya / 5 grudnia 2012 o 16:35
gdyby tak zbadać służbowe tel. wszystkich urzędników, można by pewnie uratować Grecję bez pomocy UE.
Avatar
imię / 5 grudnia 2012 o 15:01
A to Polska właśnie...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!