wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Miasto żąda zwrotu miliona złotych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2013, 16:07
Autor: (drs)

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Niemal miliona złotych żąda Urząd Miasta od lubelskiego stowarzyszenia "Szansa”. To prawie połowa dotacji przekazanej w 2011 i 2012 roku sześciu szkołom prowadzonym przez stowarzyszenie. Kontrolerzy z magistratu uznali, że właśnie taka część została wykorzystania niezgodnie z przeznaczeniem.

Jednym z głównych zarzutów stawianych przez Ratusz jest brak przyporządkowania poszczególnych wydatków do konkretnych szkół.

Szefowa miejskiego Wydziału Audytu i Kontroli stwierdza wręcz, że "z poszczególnych dotacji rozliczano w sposób zupełnie dowolny różne kwoty w różnych wysokościach i proporcjach niezależnych od liczby uczniów”.

Ratusz kwestionuje też rozliczenie dodatkowego wynagrodzenia dyrektora wszystkich sześciu szkół za opiekę nad uczniami szkół policealnych w trakcie obowiązkowych, wyjazdowych praktyk w Wiśle i Ustroniu.

Kontrolerzy sprawdzili dzienniki lekcyjne, dzienniki praktyk i listy obecności. Doszli do wniosku, że w dniach, gdy dyrektor przebywał na wyjazdowych praktykach jednocześnie podpisywał się w innych dziennikach lekcyjnych zajęć odbywających się w Lublinie, a także na listach obecności potwierdzając wykonywanie obowiązków dyrektora szkół w Lublinie.

Miasto chce też zwrotu pieniędzy, które zostały wydane m.in. na dodatkowe wynagrodzenia dla dyrektora: 2200 zł za udział w studniówce, 660 zł za udział w ognisku, czy też 330 zł za spacer po cmentarzach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 września 2013 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Doszli do wniosku, że w dniach, gdy dyrektor przebywał na wyjazdowych praktykach jednocześnie podpisywał się w innych dziennikach lekcyjnych zajęć odbywających się w Lublinie, a także na listach obecności potwierdzając wykonywanie obowiązków dyrektora szkół w Lublinie"

czy to nie jest fałszowanie dokumentów, ew poświadczenie nie prawdy ??? paragraf jakiś ?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!