niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Miejskie lokale na działalność gospodarczą. Gdzie można wynająć i za ile?

Dodano: 24 sierpnia 2017, 06:41
Autor: Dominik Smaga

Od 1 września w kamienicy przy Grodzkiej 14 zwolni się ponad 47 mkw. (w tym 4 mkw. wspólnego WC) opuszczane przez fundację Sempre a Frentre
Od 1 września w kamienicy przy Grodzkiej 14 zwolni się ponad 47 mkw. (w tym 4 mkw. wspólnego WC) opuszczane przez fundację Sempre a Frentre (fot. Maciej Kaczanowski)

Zwolniły się kolejne miejskie lokale na działalność gospodarczą. Nowe sklepy mogą powstać m.in. przy ul. Lubartowskiej i 1 Maja, o ile miasto znajdzie chętnych najemców na miejsce tych, którzy zrezygnowali z lokali. Licytację zaplanowano na wrzesień.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu na liście lokali mających trafić na przetarg pojawił się adres z ul. Grodzkiej. Od 1 września w kamienicy przy Grodzkiej 14 zwolni się ponad 47 mkw. (w tym 4 mkw. wspólnego WC) opuszczane przez fundację Sempre a Frentre. Sklepu tu nie będzie, bo lokal na pierwszym piętrze jest przeznaczony na biuro lub usługi. Ten, kto skusi się na metraż na Starym Mieście, musi się liczyć z wywoławczą stawką czynszu ustaloną na 15 zł netto za mkw. miesięcznie. To jedna z wyższych stawek w zbliżającym się przetargu, ale nie rekordowa.

Najwyższą stawkę (29 zł netto za mkw.) ustalono za mały lokal (29 mkw.) przy Lubartowskiej 28. Wcześniej był tu sklep cukierniczy, nowy najemca będzie mógł prowadzić biuro, handlować lub świadczyć usługi. Z Lubartowskiej 31 znika zakład krawiecki, a do wzięcia są niecałe 24 mkw. z wywoławczą stawką 15 zł netto za metr.

Lubartowska nie jest jedyną handlową ulicą, gdzie pojawiają się kartki „do wynajęcia”. To samo dzieje się na ul. 1 Maja. Po sklepie z kosmetykami zwalnia się tu ponad 37 mkw. w budynku przy 1 Maja 51 (wywoławcza stawka czynszu to 22 zł), a przy ul. 1 Maja 20 do wzięcia jest lokal po fundacji „Tak, Mam Łuszczycę” z metrażem przekraczającym nieco 57 mkw. i ze stawką wywoławczą 22 zł netto za metr.

W śródmieściu spod adresu przy ul. Probostwo 23, znika Centrum Spawalnictwa. Na nowego najemcę czeka tutaj niecałe 67 mkw. (w tym 4 mkw. w podziemiach) na handel, biuro lub usługi. Stawka wywoławcza to 15 zł netto za mkw., a czynsz za podziemia będzie obniżony o połowę.

W budynku przychodni przy Łabędziej 6 zwalnia się 101 mkw. (w tym 53 mkw. części wspólnych) po gabinecie stomatologicznym, gdzie można prowadzić jedynie biuro albo usługi, które nie będą kolidować z działalnością przychodni, a z lokalu można będzie korzystać wyłącznie w godzinach pracy przychodni. Stawka wywoławcza to zaledwie 10 zł netto za mkw.

Najniższą stawkę, jedynie 4 zł netto za mkw. ustalono dla lokalu w podziemiach tej samej przychodni przy Łabędziej, gdzie do wynajęcia jest 55 mkw., w tym części wspólne.

mar
MMA
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mar
mar (24 sierpnia 2017 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MMA napisał:
Firmy może i uciekają ale jakie może takie których miejsce prowadzenia powinno byc poza centrum. W centrum natomiast jest miejsce dla firm które oferują usługi dla turystów, pieszych odwiedzającyh atrakcyjne centrum i stare miasto
 zejdz na ziemie na lubartowskiej czy lipowej niema turystów zato kupe pustych lokali
Rozwiń
MMA
MMA (24 sierpnia 2017 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Firmy może i uciekają ale jakie może takie których miejsce prowadzenia powinno byc poza centrum. W centrum natomiast jest miejsce dla firm które oferują usługi dla turystów, pieszych odwiedzającyh atrakcyjne centrum i stare miasto
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2017 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
firmy uciekają z centrum - strefa parkowania
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2017 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZNK podnosi cenę wywoławczą za metr o 100% - nieźle. A co do wspólnego WC na Grodzkiej - potencjalnym zainteresowanym proponuję najpierw wizytę - niczym przenosiny w czasie ...
Rozwiń
Gość
Gość (24 sierpnia 2017 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"w tym 4 mkw. w podziemiach"-taka mała piwniczka na działalność gospodarczą
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!