sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Mieszkańcy mają dość, proszą o zamknięcie drogi dla ciężarówek

Dodano: 7 grudnia 2015, 15:04
Autor: Dominik Smaga

Mieszkańcy ul. Walecznych i Ponikwoda proszą, by miasto zamknęło te drogi dla ciężarówek. Nie chcą, by kierowcy ciężkich pojazdów omijali korki na al. Spółdzielczości Pracy jadąc koło ich domów. Ratusz zapowiada, że ustawi zakazy, choć nie od razu

Na ul. Walecznych ograniczenia tonażowe nawet już są, ale co z tego, skoro znaki są ze sobą sprzeczne. Wjeżdżając od strony ul. Ponikwoda w kierunku ul. Węglarza kierowcy mogą zobaczyć zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 3,5 tony z wyjątkiem służb komunalnych i zaopatrzenia do 8 t. Ale wjeżdżając w tę samą ulicę od strony ul. Węglarza ujrzą ograniczenie do 8 t z informacją, że nie dotyczy służb komunalnych i komunikacji miejskiej.

– Już jakiś czas temu zgłaszaliśmy niespójność tego oznakowania – mówi Marek Sagan, przewodniczący Rady Dzielnicy Ponikwoda. Zgłoszenie nic nie dało, bo znaki jak były sprzeczne, tak są nadal.

Teraz w tej sprawie interweniuje w Ratuszu miejski radny Bartosz Margul (PO). Podkreśla, że droga biegnie między domami jednorodzinnymi, nie ma tu dużych firm i sklepów, więc ciężarówki nie muszą tędy jeździć. – Jedyny ruch ciężkich pojazdów wynika z chęci ominięcia zakorkowanej al. Spółdzielczości Pracy – stwierdza Margul w oficjalnym piśmie do prezydenta. Prosi w nim, żeby z obu stron ustawić ograniczenie do 3,5 t, a wyjątek zrobić dla służb komunalnych, komunikacji miejskiej i zaopatrzenia do 8 t.

– Uporządkowanie znaków sprawi, że przestrzegający przepisów kierowcy ciężarówek, a takich jest przecież większość, nie będą tędy jeździć – przyznaje Sagan.

– Czym prędzej postaramy się wyeliminować tę niespójność i jak najszybciej ujednolicimy oznakowanie – deklaruje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ale na nowe znaki mieszkańcy mogą poczekać do stycznia.

To nie koniec zmian, bo takie samo ograniczenie do 3,5 t. radny proponuje też dla pozostałego odcinka ul. Walecznych (od ul. Ponikwoda do al. Andersa) i dla samej ul. Ponikwoda. – Szczególnie ważne będzie to dla ulicy Ponikwoda, która posiada intensywną zabudowę, a domy położone są bardzo blisko ulicy – podkreśla Margul. Teraz na ul. Ponikwoda mogą wjechać pojazdy o masie do 8 t.

Ratusz potwierdza, że jest gotów wprowadzić ograniczenie do 3,5 t. – Nie stanie się to jednak z dnia na dzień – zastrzega Kieliszek. – Choć na pierwszy rzut oka zmiany dotyczą tylko dwóch ulic to w praktyce zmiana wymaga opracowania bardzo szerokiego projektu. Ul. Ponikwoda i całe osiedle jest pełne bocznych wlotów, które projekt musi objąć. Ponadto, informacja o zmianie tonażu musi pojawić się już na początku ul. Koryznowej, by wcześniej ostrzec kierowców, którzy korzystali z tego skrótu.

Zmiany na dolnym odcinku Walecznych i ul. Ponikwoda na pewno nie zostaną wprowadzone przed końcem roku.

Czytaj więcej o: Lublin walecznych Ponikwoda
Paulina
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Paulina
Paulina (8 grudnia 2015 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oo ojjj mieszkam na wsi i tu tir przejeżdża średnio co 2min... mimo że jest obwodnica....
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy Walecznych ma być wyjątkiem? Na Krańcowej pędzą tiry i ciężarówki w paru miejscach w odległości 1,30 m! Jak można było zrobić dwupasmówkę tuż przy domach i blokach? Też trzeba wprowadzić ograniczenia!
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE JESTEM W STANIE ZROZUMIEĆ GŁUPOTY KAROLA KIELISZKA - JEŻELI URZĄD DOPUŚCIŁ DO TEGO, ŻE JEST BAŁAGAN Z OZNAKOWANIEM, TO PAN KIELISZEK POWINIEN GRZECZNIE PRZEPROSIĆ, A NASTĘPNEGO DNIA OZNAKOWANIE ULICY POWINNO BYĆ WŁAŚCIWE. NIENAWIDZĘ CHAMSKIEGO ZACHOWANIA URZĘDASA OPŁACANEGO Z NASZYCH PODATKÓW.
Rozwiń
rej
rej (7 grudnia 2015 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co z świeżo wyremontowaną Łabędzią po której zaczyna kursować sprzęt na budowę u zbiegu DMM i Krańcowej? Nie można zrobić wjazdu na budowę z Krańcowej?

A co tu w temacie robi ul.Łabędzia?. 

Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2015 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Należy dążyć do skierowania ruchu z północno-wschodniej części miasta(Tatary, Kalinowszczyzna) do Lubartowa po przez ul. Koryznowej i dalej przez Rudnik do skrzyżowania Al.Sp.Pracy, Dożynkowa. Docelowo powinna być realizowana droga już od Hajdowa po przez Kalinowszczyznę i Rudnik i na Boga nie róbcie już płaskich przejazdów przez tory kolejowe, bo to jest "wstyd XXI w".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!