niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin: Na nowy basen z własnym prowiantem. Czy miasto zdąży kupić wyposażenie?

Dodano: 28 maja 2015, 17:15
Autor: Dominik Smaga

Przed zapowiadanym na wrzesień otwarciem basenu przy Al. Zygmuntowskich raczej nie uda się wyposażyć punktów gastronomicznych. Chyba, że opóźni się otwarcie. Potrzebne zlewy, lodówki, kuchenki itp. miasto zamawia dopiero teraz, a ich zakup potrwa

Przetarg na wyposażenie kuchni i punktów gastronomicznych Urząd Miasta ogłosił wczoraj.

Wykaz zamawianych urządzeń zajmuje niemal 50 stron. Są w nim zarówno takie elementy wyposażenia jak zlewy, regały czy stoły, jak też lodówki, kuchenki, zmywarki, młynki i ekspresy do kawy.

Jeśli wszystko przebiegnie bez problemów i firmy zainteresowane dostawą takiego sprzętu nie będą mieć żadnych wątpliwości, to oferty, które wpłyną na przetarg zostaną otwarte 2 lipca.

Potem miasto będzie musiało je ocenić i wybrać zwycięzcę, a takie rozstrzygnięcie musi się jeszcze uprawomocnić. Dopiero, gdy minie czas na ewentualne odwołania i protesty Urząd Miasta będzie mógł podpisać umowę z dostawcą urządzeń, a od dnia jej podpisania zacznie biec 60-dniowy termin na montaż wyposażenia.

Z takiej kalkulacji wynika, że praktycznie niemożliwe jest dostarczenie sprzętu przed zaplanowanym na wrzesień otwarciem obiektu. – Gastronomia to część komercyjna. Jej brak nie wstrzymuje uruchomienia basenu – podkreśla Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów, która w Urzędzie Miasta pilotuje budowę olimpijskiej pływalni.

Podobnie było z budową stadionu piłkarskiego Arena Lublin, gdzie za zakupy tego typu sprzętu miasto wzięło się trzy tygodnie przed uroczystym otwarciem obiektu. Wtedy urzędnicy tłumaczyli, że nikt z dostawców nie chce brać odpowiedzialności za wyposażanie obiektu, w którym trwają jeszcze prace.

Sprzęt dla punktów gastronomicznych nie jest jedynym wyposażeniem, którego miasto jeszcze nie zamówiło do nowego basenu. – Będziemy sukcesywnie zamawiać wszystkie elementy, w tym wyposażenie sportowe, sprzęt dla ratowników, wyposażenie do aerobiku i zajęć wodnych – wymienia Szczepańska. – To wyposażenie ma być dostarczone przed uruchomieniem obiektu. Dopuszczenie basenu do użytkowania chcemy uzyskać w sierpniu.

O ile miasto odpowiada za budowę basenu, o tyle za jego prowadzenie i utrzymanie odpowiadać ma miejska spółka MOSiR. To do niej będzie należeć decyzja, czy punkty gastronomiczne poprowadzi sama, czy też wynajmie je zewnętrznemu operatorowi. Taki wynajem MOSiR planował w przypadku stadionu, ale do przetargu nie zgłosił się nikt.

Czytaj więcej o: Lublin basen
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!