Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2015 r.
12:46

Lublin: Napady na Wieniawie. Jest pierwszy zatrzymany

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 34 A A

Policjanci zatrzymali jedną osobę w związku z ostatnim atakiem na kobietę w rejonie lubelskiej Wieniawy. Trwają przesłuchania. Mundurowi ustalają, czy zatrzymany mężczyzna to rzeczywiście jeden z napastników.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oficjalnie mundurowi nie komentują sprawy. Ustaliliśmy jednak, że w nocy ze środy na czwartek zatrzymali mężczyznę, który może być powiązany ze zdarzeniami przy ul. Popiełuszki.

Pierwszy atak

Do pierwszej niebezpiecznej sytuacji miało dojść w ubiegły czwartek. 22-latka wracała z imprezy do domu. Z jej relacji wynikało, że szedł za nią młody mężczyzna. Miał wejść za dziewczyną na klatkę schodową w jej bloku. Przestraszona 22-latka zaalarmowała współlokatorów, którzy mieli przegonić mężczyznę.

Drugi atak

Kilka godzin później w tej samej okolicy ofiarą napaści padła 29-letnia kobieta. Wracała z zakupów, gdy zaczepiło ją trzech mężczyzn. Kiedy kazała im odejść, rzucili się na nią. Jeden przytrzymał kobietę, a drugi ciął ją ostrym narzędziem w ręce i w okolice klatki piersiowej. Napastnicy uciekli, kiedy ktoś wyszedł z klatki schodowej. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Sugerował, sam ma kłopoty z prawem

Przyjaciel i współlokator jednej z kobiet sugerował w Internecie, że napastnikiem był obcokrajowiec. Prawdopodobnie o ciemnym kolorze skóry. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna rzeczywiście nie jest Polakiem. Sugestie na temat koloru jego skóry okazały się jednak nieprawdziwe.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, przyjaciel kobiety, która miała paść ofiarą napaści sam ma kłopoty z prawem. Odpowiadał przed sądem z publiczne znieważanie z powodu przynależności rasowej i narodowościowej. Został za to skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 20:02
Do kretyna wypytującego się o narodowość napastnika- jak się okzauje, był Polakiem. I co teraz powiesz cwaniaku spod spożywczaka? Wywalić Polaków z Polski, bo robią syf?
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 12:10
nie wolno mowic ze islamista bo jak sie narod dowie to ich narod przepedzi a oni POjebusom sa POtrzebni do terroryzowania narodu zamiast ZOMO to wykorzystuja ich dzis sluzby
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 20:56
Jakiej rasy jest napastnik?
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 17:39
Nakarmić ich kaszanka i surowa wątróbka :-D
Avatar
folkatka / 6 listopada 2015 o 10:37

Jak to mówią wole Polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu , Tyle że Dres czy kibic ma szacunek do kobiet i dzieci ,prędzej kibic pójdzie na wojne / lub obroni kobiete niż ten pomazany kozojebca lub inny co lata z żyletką.

Nie tak dawno widziałam, jak ten dresiarski szacunek do kobiet wyglada....Rozmawiał taki jeden ze swoją panna, i zwroty typu "zamknij du*ę" były co chwila...

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 08:55
nie napisza jakiej narodowosci zeby nie rzucac zlego swiatla na cala spolecznosc. jak w szwecji.mam w doopie wasza polityczna poprawnosc .jak mieszkaniec lublina łukowa lubartowa rozwali po pijaku samochod to piszecie ze to mirszkaniec lublina łukowa czy lubartowa i ne znaczy to ze wszyscy kierowcy z tyych miast to pijaki. chce wiedziec jakiej narodowosci byl napastnik !!
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 07:03
Nie jest Polakiem to kim jest ??? jakiej narodowości ? Zamiast ścigać z powodu przynależności rasowej i narodowościowej policja wzięła by się za łapanie bandytów , coraz więcej jest wśród nich obcokrajowców a to co POlitycy nam wcisnęli (niby to uchodźców ) bez zgody społeczeństwa niedługo pokażą na co ich stać .
Avatar
justyna / 6 listopada 2015 o 00:26

to teraz wyobraźcie sobie co się zacznie dziać jak ich bedzie kilkadziesiąt tysięcy w Polsce, a najgorsze jest to,że jak jeden z drugim dostanie w pape, pózniej wróca z kosą i kolegami, na zachodzie juz dawno rządzą, leją Szwedów, Niemców, wszędzie gdzie mieszkaja rządzą, tego chcemy u nas?

"Ich" to znaczy kogo?

Avatar
justyna / 6 listopada 2015 o 00:20

Bełkot. A stawianie hipotez to zostaw naukowcom.

To niech komentatorzy przestaną p***yć o "ciapatych" i "muzułmanach" nie mając na to żadnych dowodów.

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 21:31
Jakieś to wszystko dla mnie dziwne. Z jednej strony uciekają od wojny i rozlewu krwi. A z drugiej strony sami organizują rzeźnickie napady na bezbronna kobietę. Może to objaw nowej "kultury" islamskiej.
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 20:02
Do kretyna wypytującego się o narodowość napastnika- jak się okzauje, był Polakiem. I co teraz powiesz cwaniaku spod spożywczaka? Wywalić Polaków z Polski, bo robią syf?
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 12:10
nie wolno mowic ze islamista bo jak sie narod dowie to ich narod przepedzi a oni POjebusom sa POtrzebni do terroryzowania narodu zamiast ZOMO to wykorzystuja ich dzis sluzby
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 20:56
Jakiej rasy jest napastnik?
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 17:39
Nakarmić ich kaszanka i surowa wątróbka :-D
Avatar
folkatka / 6 listopada 2015 o 10:37

Jak to mówią wole Polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu , Tyle że Dres czy kibic ma szacunek do kobiet i dzieci ,prędzej kibic pójdzie na wojne / lub obroni kobiete niż ten pomazany kozojebca lub inny co lata z żyletką.

Nie tak dawno widziałam, jak ten dresiarski szacunek do kobiet wyglada....Rozmawiał taki jeden ze swoją panna, i zwroty typu "zamknij du*ę" były co chwila...

Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 08:55
nie napisza jakiej narodowosci zeby nie rzucac zlego swiatla na cala spolecznosc. jak w szwecji.mam w doopie wasza polityczna poprawnosc .jak mieszkaniec lublina łukowa lubartowa rozwali po pijaku samochod to piszecie ze to mirszkaniec lublina łukowa czy lubartowa i ne znaczy to ze wszyscy kierowcy z tyych miast to pijaki. chce wiedziec jakiej narodowosci byl napastnik !!
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 07:03
Nie jest Polakiem to kim jest ??? jakiej narodowości ? Zamiast ścigać z powodu przynależności rasowej i narodowościowej policja wzięła by się za łapanie bandytów , coraz więcej jest wśród nich obcokrajowców a to co POlitycy nam wcisnęli (niby to uchodźców ) bez zgody społeczeństwa niedługo pokażą na co ich stać .
Avatar
justyna / 6 listopada 2015 o 00:26

to teraz wyobraźcie sobie co się zacznie dziać jak ich bedzie kilkadziesiąt tysięcy w Polsce, a najgorsze jest to,że jak jeden z drugim dostanie w pape, pózniej wróca z kosą i kolegami, na zachodzie juz dawno rządzą, leją Szwedów, Niemców, wszędzie gdzie mieszkaja rządzą, tego chcemy u nas?

"Ich" to znaczy kogo?

Avatar
justyna / 6 listopada 2015 o 00:20

Bełkot. A stawianie hipotez to zostaw naukowcom.

To niech komentatorzy przestaną p***yć o "ciapatych" i "muzułmanach" nie mając na to żadnych dowodów.

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 21:31
Jakieś to wszystko dla mnie dziwne. Z jednej strony uciekają od wojny i rozlewu krwi. A z drugiej strony sami organizują rzeźnickie napady na bezbronna kobietę. Może to objaw nowej "kultury" islamskiej.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!