poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Niektóre autobusy miejskie pojadą inaczej od 1 grudnia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2012, 19:03
Autor: drs

Kolejna korekta rozkładów jazdy wejdzie w życie 1 grudnia – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Komunikacja miejska dotrze do miejscowości Smugi, ale spowoduje to też zmiany dla pasażerów ze Snopkowa. W dni powszednie nie dojedzie tam już "piątka”, ale nowa linia 75, która będzie wyruszać z pętli przy Zbożowej i dojedzie do Smug. Tam też w soboty i niedziele docierać ma linia 18.

Jest też szereg drobnych zmian w dni powszednie: linia 3 z Głuska będzie przyspieszona z 4.55 na 4.50, linia 14 z Poręby opóźniona z 22.52 na 22.57 (o tej godzinie odjeżdżać ma też ostatni kurs w soboty i święta), linia 15 z os. Choiny będzie przyspieszona z 5.43 na 5.30, kursy linii 21 z Felina będą opóźnione z 15.06 na 15.10 i z 22.16 na 22.20, a kurs "szesnastki” o godz. 16.28 z Wygodnej będzie wydłużony
do przystanku "Montażowa”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
olo
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (28 listopada 2012 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to od 1 grudnia mieszkańcy dostaną nowe autosany 9LE.A od pętli na Zbożowej w ramach podziękowań będą kasować dodatkowy bilet żeby się dostać dalej do miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2012 o 10:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprawdziłem na mapach. Ze Smug na Zbożową jest 7 km. Z Zbożowej do centrum kolejne 7, Więc gdyby uparcie puścić linię do centrum koszty wzrastają dwukrotnie. Tak przeliczając te 7 dodatkowy kilometrów:

dziennie: 8 kursów w jedną, 9 w drugą = 17 x 7 = 119 km dziennie.
119 km x 5 dni w tygodniu kiedy linia jeździ= 595 km
przyjmijmy w uproszczeniu 52 tygodnie: 30940 km.
Kilometr przejechany przez autobus kosztuje gdzieś około 6 złotych. To po przemnożeniu daje 185640 złotych rocznie. A pieniądze mogłyby zostać zaoszczędzone, gdyby osoby zechciały się przesiąść na zbożowej.
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2012 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Snopków, a co Ty wiesz o komunikacji miejskiej? Wszystkie linie powinny jeździć do centrum miasta? Celem komunikacji miejskiej jest zapewnienie możliwości szybkiego przedostania się, a nie koniecznie bezpośredniego. Linie podmiejskie powinny dowozić ludzi spod Lublina do miejsca, gdzie mogłyby się wygodnie przesiąść w linie które zawiozą ich w różne miejsca Lublina. Zobacz na Radom - tam wybrano wariant gdzie linie spod miasta dojeżdżają do centrum. Stoisz w centrum na przystanku, masz rozkład i widzisz - 50 linii a każda co godzinę lub dwie...Fajny rozkład, nie?

Jeżeli uważasz że to jest nieracjonalne to zamiast tylko krytykować zaproponuj konstruktywne rozwiązanie, które będzie racjonalne. Tylko zwróć uwagę na to:
- by nie zwiększyć (ewentualnie nieznacznie) liczbę kilometrów wykonywanych po mieście- żeby linia nie dublowała się po mieście z czymś co już istnieje.
- linia nie może być zbyt długa. Z Daszyńskiego na Zbożową jest 11,5 km trasą 5tki. Do Smug 18.To daje tak po dodatkowym kwadransie w każdą stronę. Pewnie nie da się tego wpasować sensownie w rozkład z kursami które się kończą na zbożowej i dlatego przecięli linie na dwa.

No ale dobra. Załóżmy, że robisz linię Smugi- Centrum.
1) Co wtedy z 5tką?
2) Co wtedy z połączeniem Daszyńskiego - Centrum - Racławickie? Ludziom tam się nie spodoba, że mieli takie połączenie i im się zabiera... A tam dużo bloków...
3) Gdzie autobus mógłby mieć pętlę w centrum? Linia byłaby na tyle długa i przejeżdżałaby przez kilka korkujących się miejsc, że kierowca musiałby mieć odpoczynek na obu pętlach.

Snopków, liczę na konstruktywną odpowiedź, a nie tylko na stwierdzenie, że jest to nieracjonalne i mija się z celem:-)
Rozwiń
Kamil
Kamil (28 listopada 2012 o 09:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zbożowa jest jednym z bardziej zaautobusowanych miejsc w Lublinie.Puszczanie 75 do centrum mija się z celem zwłaszcza że będą to małe pojazdy.Ale ludziom nie chce się przesiadać.I proszę sobie przypomnieć kto wolał jeździć prywaciarzem zamiast mpk jeszcze nie tak dawno przez co zlikwidowano autobusy w tamte rejony.Prywaciarz się wypiął i co????
Rozwiń
Snopków
Snopków (28 listopada 2012 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taki układ komunikacji jest nieracjonalny. Nie będzie można dostać się z centrum miasta bezpośrednio do Snopkowa. To mija się z celem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!