sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Nocna komunikacja w maju pojedzie inaczej

Dodano: 13 kwietnia 2016, 13:40
Autor: Dominik Smaga

Konsultacje potrwają do 24 kwietnia
Konsultacje potrwają do 24 kwietnia

We wtorek ogłoszone zostały propozycje nowych tras nocnych autobusów. Do końca przyszłego tygodnia można na nie głosować w sondzie prowadzonej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Potem ostatecznie ustalone będą trasy, które mają obowiązywać od połowy maja

Autobusy zmienią trasy, bo w połowie maja na stałe zamknięte zostanie Krakowskie Przedmieście wzdłuż pl. Litewskiego.

Nowym punktem przesiadkowym ma się stać pl. Wolności. Miasto opracowało po dwa warianty tras dla każdej z trzech linii, a teraz czeka na opinie pasażerów. – Konsultacje potrwają do 24 kwietnia – informuje Justyna Góźdź z ZTM. Głosować można na stronie internetowej ztm.lublin.eu.

Linia N 1

Znad zalewu do centrum ma jechać po staremu, a dalej na Czechów.

Zachowana ma być trasa z Żeglarskiej przez ul. Nałkowskich, Romera, Diamentową, Jana Pawła II, pętlę przy os. Widok, Filaretów, Zana i Nadbystrzycką. Później autobusy nie skręcałyby z ul. Narutowicza za pedetem, ale jechały prosto do pl. Wolności, przez Bernardyńską, Królewską, Lubartowską, Obywatelską i Chodźki.

A dalej? Tu pojawiają się dwa warianty.

Pierwszy: autobus skręca z Chodźki w al. Smorawińskiego, potem jedzie przez al. Kompozytorów Polskich, Elsnera, Choiny, Zelwerowicza i Koncertową do pętli przy os. Choiny.
Drugi: linia skręca z Chodźki w ul. Gębali (przy szpitalu dziecięcym), jedzie ul. Szeligowskiego w dół do Północnej, następnie Lipińskiego, Smorawińskiego, al. Kompozytorów Polskich, Elsnera i Choiny do pętli przy ul. Paderewskiego.

Linia N2

Linia nadal kursowałaby z Czubów przez centrum na Felin lub do Świdnika. Oba warianty różnią się tylko przystankiem końcowym na Czubach: albo pozostanie nim pętla przy Porębie, albo autobus pojedzie na Gęsią.

Linia N3

Autobus ma kursować z Abramowic do śródmieścia, a dalej... pod skansen. W drodze z centrum do pętli Abramowice (i tylko w tym kierunku) ma zahaczyć o os. Kruczkowskiego.

W szczegółach wygląda to tak: Skansen, Zbożowa, Sławinkowska, Willowa, Ducha, al. Sikorskiego, Al. Racławickie, Lipowa, Okopowa, Narutowicza, pl. Wolności, Zamojska, Lubelskiego Lipca ’80 i pl. Bychawski. Dalej autobus skręcałby z Kunickiego w Pocztową, stawał przy dworcu, wracał Pocztową i skręcał w niej w prawo w ul. Kunickiego.

Co dalej? Wariant pierwszy: autobus skręca w ul. Nowy Świat, jedzie przez ul. Smoluchowskiego i Kruczkowskiego do Zemborzyckiej, a następnie przez Kunickiego do Abramowic. Wariant drugi: autobus jedzie przez Kunickiego, Zemborzycką, Kruczkowskiego, zawraca, jedzie przez Kruczkowskiego, Zemborzycką i Kunickiego do Abramowic.

Wracając do centrum autobus ma jechać z Abramowic prosto przez Kunickiego do pl. Bychawskiego, a stąd do dworca przez ul. Lubelskiego Lipca ’80 i koło stadionu.

MASZ Lepszy pomysł?

Pasażerowie mogą nie tylko głosować na trasy zaproponowane przez ZTM, ale też zgłaszać własne propozycje (ztm@ztm.lublin.eu), jednak muszą one trzymać się trzech głównych założeń:

• mogą być tylko trzy linie nocne
• przejazd trasą może trwać najwyżej godzinę i musi uwzględniać czas na przerwę dla kierowcy
• trasy muszą być tak ułożone, by trzy autobusy wjeżdżały na pl. Wolności od strony ul. Narutowicza i trzy od Bernardyńskiej.

Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 kwietnia 2016 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nareszcie ktoś pomyslal o Nowym Świecie. Nowe osiedla co krok a tylko 2 autobusy jeżdżą! Ztm - dodajcie linię w kierunku czubow
Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2016 o 15:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Świdniku niech autobus dojeżdża do lotniska by pasażerowie mieli czym dojechać na poranny lot
Rozwiń
Gość
Gość (13 kwietnia 2016 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Rudnik i Ponikwoda nie istnieje, tam nikt nie mieszka i nic nie musi tam jeździć
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!