Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2015 r.
22:02

Lublin: Nowa galeria handlowa powstanie koło Agata Meble

0 24 A A

Lublin Powstaną kolejne sklepy. Firma Interbud podpisała właśnie umowę dotyczącą budowy galerii handlowej. Obiekt powinien być gotowy najpóźniej za trzy lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Park handlowy między ul. Jana Pawła II, Roztocze i al. Kraśnicką to jedna z flagowych inwestycji lubelskiego dewelopera. Z końcem października Interbud podpisał ze spółką Krokus przedwstępną umowę sprzedaży działek o powierzchni ok. 1,1 ha. Grunty te leżą w obrębie parku handlowego. Ma tam powstać galeria handlowa. Infrastruktura i dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy mają być gotowe do końca lipca przyszłego roku. Z kolei grudzień 2018 r. to ostateczny termin oddania galerii do użytku. 

Obecnie przedstawiciele Interbudu nie wypowiadają się na temat szczegółów inwestycji.
– Galeria handlowa wciąż jest na etapie projektowania – zapewniał pod koniec sierpnia Andrzej Grykałowski, dyrektor ds. inwestycji w Interbudzie.

Agata Meble, Bricoman

Z dotychczasowych deklaracji wynika, że zagospodarowanie całego parku handlowego ma potrwać kilka lat. Obecnie u zbiegu al. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej działają dwa sklepy. Swój pierwszy market budowlany uruchomiła tam sieć Bricoman. Kilkaset metrów dalej powstał sklep firmy Agata Meble, która po kilku latach nieobecności wróciła do wschodniej Polski. Sklep tej sieci liczy ok. 9 tys. mkw powierzchni. Firma zatrudniła u nas blisko 100 osób.

Cały park handlowy to blisko 15 ha. Przed laty miała tam powstać jedna, duża galeria handlowa – Ilumina Park. W międzyczasie powstały jednak Felicity oraz Tarasy Zamkowe. Rozbudowała się Galeria Olimp. Interbud zmienił więc swoje plany i zamiast jednego gmachu zdecydował się na kilka mniejszych budynków.

Decathlon

Wokół dwóch działających już sklepów powstały nowe ulice i parkingi. Między nimi jest miejsce na kolejne inwestycje. Z dotychczasowych zapowiedzi kierownictwa Interbudu wynika, że w najbliższych miesiącach rozpocznie się tam budowa sklepu sieci Decathlon. Byłaby to druga placówka tej firmy w Lublinie. Otwarcie planowane jest na czerwiec przyszłego roku.

W ciągu trzech lat sklep sieci Decathlon ma zostać rozbudowany. Interbud prowadzi rozmowy z kolejnymi markami, ale szczegóły pozostają tajemnicą. Z dotychczasowych zapowiedzi można wnioskować, że oprócz znanych już marek, na Węglinie pojawi się duży sklep spożywczy oraz market z branży RTV-AGD.

Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 13:38
Niestety, nie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Osobiście korzystam z innych rozwiązań i póki co się nie zawiodłam. Nie wiem, dlaczego przedmówcy mają tak złe doświadczenia… Deb0308 - Dobre case:
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 22:04
może ta gal.n.a.z.w.a.ł ersotargid
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 11:13
I dobrze, że powstają, bo wielkopowierzchniowe sklepy powinny powstawać właśnie w takich miejscach, tj. przy wjazdach do miasta, a nie w jego centrum.
Avatar
folkatka / 9 listopada 2015 o 15:51

Kolejne blaszki... jakiś czas temu miasto zarządził ze więcej błąd zamów nie będzie a tym czasem cały pseudopark z fallicznej blachy...

 FALLICZNEJ ????????   

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 14:24
Kolejne blaszki... jakiś czas temu miasto zarządził ze więcej błąd zamów nie będzie a tym czasem cały pseudopark z fallicznej blachy...
Avatar
folkatka / 9 listopada 2015 o 13:32

Zamiast kolejnych dublujących się sklepów może powstały by inne których brakuje na Lubelszczyźnie . Brak prawdziwego sklepu FOTO z personelem który cokolwiek orientuje się :) Brak sklepów turystycznych z odpowiednim asortymentem , bo Decathlon to jak większość orientuje się to tandeta. Brak dobrego sklepu rowerowego z akcesoriami a szczególnie z ubraniami bo to co mamy wygląda wyjątkowo żałośnie jak i serwis rowerowy bo są jak do tej pory trzy na krzyż z partaczami .

 Akurat, jeśli chodzi o branże turystyczna, to sytuacja nie wygląda aż tak tragicznie. Jest w centrum kilka skepów, np. ten na Chopina czy Wspinalnik na Kołłątaja, gdzie naprawdę potrafią dobrze doradzic, dlatego przeważnie kupuję wlaśnie tam.  

 Akurat, jeśli chodzi o branże turystyczna, to sytuacja nie wygląda aż tak tragicznie. Jest w centrum kilka skepów, np. ten na Chopina czy Wspinalnik na Kołłątaja, gdzie naprawdę potrafią dobrze doradzic, dlatego przeważnie kupuję wlaśnie tam.  

rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 13:16
w końcu powstanie pierwszy sklep Intermarche (Krokus- spółka "córka") - czytelnikowi wypadałoby to wyjaśnić, no chyba że dziennikarz tego nie wie ...
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:19
Kiedy tym mieście prócz galerii i nowych stołków urzędniczych powstanie coś konkretnego. Coś co nakręci rynek pracy nie tylko na śmieciówki, czy pensyjki po partyjnej znajomości!?
Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 6 listopada 2015 o 14:45

100 osób dostanie pracę za 1500zł .......ha ha ha i co tych kobiet nie będzie stać żeby dziecku bułkę kupić do szkoły


100 osób dostanie pracę za 1500zł .......ha ha ha i co tych kobiet nie będzie stać żeby dziecku bułkę kupić do szkoły

Jeśli "te kobiety" przestaną: palić papieroski i pitolić "co niebądź" przez telefon po kilka godzin dziennie -to zapewniam Cię, że na pewno z tej wypłaty wystarczy im "na bułkę dziecku kupić do szkoły".

Jeśli "te kobiety" przestaną: palić papieroski i pitolić "co niebądź" przez telefon po kilka godzin dziennie -to zapewniam Cię, że na pewno z tej wypłaty wystarczy im "na bułkę dziecku kupić do szkoły".

rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 12:40
po co drugi decathlon? zbudujcie wreszcie kaufland. nawet w śmietniku jest ta sieć.
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 13:38
Niestety, nie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Osobiście korzystam z innych rozwiązań i póki co się nie zawiodłam. Nie wiem, dlaczego przedmówcy mają tak złe doświadczenia… Deb0308 - Dobre case:
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 22:04
może ta gal.n.a.z.w.a.ł ersotargid
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 11:13
I dobrze, że powstają, bo wielkopowierzchniowe sklepy powinny powstawać właśnie w takich miejscach, tj. przy wjazdach do miasta, a nie w jego centrum.
Avatar
folkatka / 9 listopada 2015 o 15:51

Kolejne blaszki... jakiś czas temu miasto zarządził ze więcej błąd zamów nie będzie a tym czasem cały pseudopark z fallicznej blachy...

 FALLICZNEJ ????????   

Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 14:24
Kolejne blaszki... jakiś czas temu miasto zarządził ze więcej błąd zamów nie będzie a tym czasem cały pseudopark z fallicznej blachy...
Avatar
folkatka / 9 listopada 2015 o 13:32

Zamiast kolejnych dublujących się sklepów może powstały by inne których brakuje na Lubelszczyźnie . Brak prawdziwego sklepu FOTO z personelem który cokolwiek orientuje się :) Brak sklepów turystycznych z odpowiednim asortymentem , bo Decathlon to jak większość orientuje się to tandeta. Brak dobrego sklepu rowerowego z akcesoriami a szczególnie z ubraniami bo to co mamy wygląda wyjątkowo żałośnie jak i serwis rowerowy bo są jak do tej pory trzy na krzyż z partaczami .

 Akurat, jeśli chodzi o branże turystyczna, to sytuacja nie wygląda aż tak tragicznie. Jest w centrum kilka skepów, np. ten na Chopina czy Wspinalnik na Kołłątaja, gdzie naprawdę potrafią dobrze doradzic, dlatego przeważnie kupuję wlaśnie tam.  

 Akurat, jeśli chodzi o branże turystyczna, to sytuacja nie wygląda aż tak tragicznie. Jest w centrum kilka skepów, np. ten na Chopina czy Wspinalnik na Kołłątaja, gdzie naprawdę potrafią dobrze doradzic, dlatego przeważnie kupuję wlaśnie tam.  

rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2015 o 13:16
w końcu powstanie pierwszy sklep Intermarche (Krokus- spółka "córka") - czytelnikowi wypadałoby to wyjaśnić, no chyba że dziennikarz tego nie wie ...
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:19
Kiedy tym mieście prócz galerii i nowych stołków urzędniczych powstanie coś konkretnego. Coś co nakręci rynek pracy nie tylko na śmieciówki, czy pensyjki po partyjnej znajomości!?
Avatar
Kruchtovyj uobSerVatorr / 6 listopada 2015 o 14:45

100 osób dostanie pracę za 1500zł .......ha ha ha i co tych kobiet nie będzie stać żeby dziecku bułkę kupić do szkoły


100 osób dostanie pracę za 1500zł .......ha ha ha i co tych kobiet nie będzie stać żeby dziecku bułkę kupić do szkoły

Jeśli "te kobiety" przestaną: palić papieroski i pitolić "co niebądź" przez telefon po kilka godzin dziennie -to zapewniam Cię, że na pewno z tej wypłaty wystarczy im "na bułkę dziecku kupić do szkoły".

Jeśli "te kobiety" przestaną: palić papieroski i pitolić "co niebądź" przez telefon po kilka godzin dziennie -to zapewniam Cię, że na pewno z tej wypłaty wystarczy im "na bułkę dziecku kupić do szkoły".

rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2015 o 12:40
po co drugi decathlon? zbudujcie wreszcie kaufland. nawet w śmietniku jest ta sieć.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 12 30

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 10

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 10

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!