sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Miasto ogłosiło przetarg na dokumentację potrzebną do budowy sali gimnastycznej, kompleksu boisk, bieżni i parkingu przy I LO im. Stanisława Staszica. – Czekaliśmy na to od wielu lat – nie kryje radości dyrektor szkoły.

W liceum kształci się blisko 800 uczniów. Na zajęciach wychowania fizycznego mają do dyspozycji niewielką salę gimnastyczną na parterze szkoły, a także asfaltowe boisko z tyłu budynku. – Czasem w sali muszą jednocześnie przebywać aż trzy grupy młodzieży. Jest naprawdę ciasno – mówi Stanisław Stoń, dyrektor I LO.

Budowa nowych obiektów sportowych była planowana już 20 lat temu i nawet się rozpoczęła, ale nigdy nie została ukończona. – Fundamenty są już porośnięte sporymi drzewami – przyznaje Tadeusz Dziuba z Wydziału Remontów Budynków w Urzędzie Miasta.

To, co już zbudowano można tylko rozebrać. Miasto szykuje nowy projekt i właśnie ogłosiło przetarg na jego wykonanie. – W ciągu 10 miesięcy powstać ma kompletna dokumentacja umożliwiająca rozpoczęcie budowy – zapowiada Dziuba. Prace mają się zacząć w przyszłym roku, ich koszt szacowany jest na 4 mln zł.

Stara sala gimnastyczna zostanie wyremontowana. Obok powstanie nowa, większa, której widownia pomieści 200 osób. – To będzie oddzielny budynek połączony ze szkołą łącznikiem na poziomie I piętra – tłumaczy Stoń. Przy łączniku stanie winda dla niepełnosprawnych. Także wszystkie podjazdy do łącznika będą dostosowane do potrzeb osób na wózkach.

– Chciałbym, żeby do budowy tego obiektu wykorzystać dół wykopany swego czasu na basen, który miał u nas powstać. Czy się uda, zależy od projektantów i kosztów – mówi dyrektor.

Zniknąć ma asfaltowy plac, na którym do tej pory uczniowie grali w piłkę. W jego miejsce powstanie bieżnia, boiska do tzw. małych gier i skocznia. Szkole marzy się jeszcze duże boisko ze sztuczną nawierzchnią, ale nie wiadomo, czy uda się je zbudować. I nie jest to kwestia pieniędzy. – Tu jest dość ciasno, nie wiadomo, czy wystarczy miejsca – mówi Dziuba. – Wszystko zależy od projektanta – dodaje. To architekci zdecydują też, gdzie znajdzie się wjazd do nowej sali: przy Weteranów czy przy Godebskiego.

Przy szkole powstanie parking na 30 pojazdów. Wszystko otoczy nowe ogrodzenie, staną też nowe latarnie. Cały obiekt będzie strzeżony kamerami tak wewnątrz, jak i na zewnątrz.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Pawel
Icek
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 grudnia 2009 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Icek napisał:
Działkę przy Staszicu należy niezwłocznie zwrócić Gminie Żydowskiej, podobnie jak inne działki.


ta, a uczniowie będą sobie robić rozgrzewkę na Racławickich. Idiota.
Rozwiń
Pawel
Pawel (28 sierpnia 2009 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kończyłem Stasia w 97/98 - od początku mojej nauki obiecywali nowe boisko i basen....Niemniej jednak szkołę oraz naukę w niej, wspominam bardzo dobrze. Pozdrawiam Staszicaków!
Rozwiń
Icek
Icek (28 sierpnia 2009 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Działkę przy Staszicu należy niezwłocznie zwrócić Gminie Żydowskiej, podobnie jak inne działki.
Rozwiń
kl Id
kl Id (27 sierpnia 2009 o 23:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łżą jak psy! Ja zaczynałem naukę w Stasiu w 1974 roku, a więc już 35 lat temu i właśnie pierwszego dnia mamiono nas budową hali sportowej, z bieżnią tartanową, basenem. 35 lat temu, a nie 20 lat temu. Teraz robią dokładnie to samo.
Rozwiń
absolwent
absolwent (27 sierpnia 2009 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
basen jeszcze beda dluuuugo budowac:) jak zaczynalem szkole w 2003 to mowili nam, ze juz tylko dotknac i znow ruszy jego budowa:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!