Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2011 r.
20:37
Edytuj ten wpis

Lublin: Nowy system do kupowania biletów przez komórkę

0 13 A A
Zamiast kasować zwykły bilet możemy go kupić przez komórkę (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Zamiast kasować zwykły bilet możemy go kupić przez komórkę (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Trzeci system pozwalający kupić bilet ZTM przez komórkę zacznie działać od poniedziałku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Działa podobnie jak poprzednie: najpierw trzeba założyć specjalne konto, a później zasilić je pieniędzmi.
Przy kontroli należy okazać „bilet” na ekranie komórki.

Nowością jest możliwość pożyczania pieniędzy od innego użytkownika systemu. Szczegóły: skycasch.com.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marlenka / 5 października 2011 o 21:44
ja korzystam z mpaya bo jest prosty w obsludze. czasem kupuje bilety w kiosku, a kiedy nie mam takiej opcji wybieram kupno przez telefon. szybko i sprawnie.
Avatar
olo / 25 marca 2011 o 20:43
[quote name='abc' timestamp='1301062254' post='454846']
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w niedzielę 10 minut na jednym przystanku aż wszyscy kupią bilety.

Po prostu, ktoś powinien radykalnie powiedzieć i zdecydować, że biletom
u kierowców dziękujemy - macie trzy systemy, automaty, kioski, kupujcie
sobie tam na zapas, zatrudnić wielkie stado kontrolerów i się skończy :>

Jesteście zacofani, a przez was długo jeszcze zacofane będzie to miasto,
co tu ukrywać, jeśli mPAY miałby sporą rzeszę klientów, pewno nie ograniczał
by się tylko do biletów (autobusowych czy za parkowanie), płacenia za rachunek
telefoniczny, a używać by go można wszędzie, czyli tak jak to zakładano,
płacąc sobie rano w kiosku za fajki czy gazetę, czy np. w McDonald'zie [:


system służy każdemu, bez względu czy jeździsz często czy rzadko.
[/quote]
Panie "Europejczyk" z Koziej Wólki-jeżeli ktoś jeździ często,to chyba lepiej i wygodniej jest kupić bilet okresowy.
A na marginesie-może jestem zacofany jak to całe miasto ale wiem,że zwrotu McDonald's się nie odmienia.
Z europejskimi pozdrowieniami.
[quote name='abc' timestamp='1301062254' post='454846']
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w ni... rozwiń
Avatar
abc / 25 marca 2011 o 15:10
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w niedzielę 10 minut na jednym przystanku aż wszyscy kupią bilety.

Po prostu, ktoś powinien radykalnie powiedzieć i zdecydować, że biletom
u kierowców dziękujemy - macie trzy systemy, automaty, kioski, kupujcie
sobie tam na zapas, zatrudnić wielkie stado kontrolerów i się skończy :>

Jesteście zacofani, a przez was długo jeszcze zacofane będzie to miasto,
co tu ukrywać, jeśli mPAY miałby sporą rzeszę klientów, pewno nie ograniczał
by się tylko do biletów (autobusowych czy za parkowanie), płacenia za rachunek
telefoniczny, a używać by go można wszędzie, czyli tak jak to zakładano,
płacąc sobie rano w kiosku za fajki czy gazetę, czy np. w McDonald'zie [:

[quote name='olo' timestamp='1301056240' post='454773']
Rozumiem,że system ma służyć ludziom korzystającym z MPK okazjonalnie.
[/quote]
system służy każdemu, bez względu czy jeździsz często czy rzadko.
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w niedzielę 10 minut na jednym przystanku aż wszyscy kupią bilety.

Po prostu... rozwiń
Avatar
olo / 25 marca 2011 o 13:30
Moim zdaniem-głupota.
Rozumiem,że system ma służyć ludziom korzystającym z MPK okazjonalnie.Mają zakładać konto,przelewać pieniądze,które nie wiadomo kiedy wykorzystają.
Powinno być prościej:wysyłam sms na odpowiedni numer,w odpowiedzi dostaję sms zwrotny z "biletem" a należność zostaje pobrana z mojego konta telefonicznego-wtedy to ma sens.
A tak-to ja pieprzę!(cytując dźwigowego Kotka z Alternatyw)
Avatar
Pi / 25 marca 2011 o 09:39
Na razie to tam jest tylko Olsztyn, Warszawa i Wrocław.
A gdzie ten Lublin?
Avatar
And / 25 marca 2011 o 07:25
Ten system to kompletna bzdura. Jeżeli muszę założyć konto i przelać tam jakieś pieniądze, to przecież prościej jest za te pieniądze kupić sobie zapas biletów i nie męczyć się z komórką.
pozdrawiam.
Avatar
józio / 25 marca 2011 o 07:02
to samo co było mpay czy skycash dla przypomnienia pierwszy był dotpay.pl polski portal oczywiście i nie ma problemów z gwarancją potwierdzenia zapłaty a możne zwykły sms na zwykły numer czterocyfrowy bez żadnych kont cały świat tak kupuje u nas musi być na odwrót
Avatar
Justyna / 25 marca 2011 o 06:34
A ja lubię mieć kontakt z kierowcami.Są tacy męscy.Parę razy udało mi się nawet umówić,są wyśmienici w tym.Bo kolegom z roku po dopalaczach to nawet się nie podnosi.
Avatar
mk coffe / 25 marca 2011 o 00:31
Zgadzam się, najgorsi są studenci i uczniowie, stoją na przestanku opierają się o kiosk albo biletomat i wraz kupują te bilety u kierowcy, trzeba byś totalnym deb***em!!!
ZTMmie zlituj się i zlikwiduj te bilety w autobusach, przeciwni są wszyscy i pasażerowie i kierowcy!
Avatar
narzka / 24 marca 2011 o 23:18
[quote name='MARCIN' timestamp='1300999386' post='454532']
BEZ SENSU, NIE JEŻDŻĘ AUTOBUSEM ZBYT CZĘSTO, WIĘC NIE MAM SZAN SKORZYSTAĆ BO NAJPIERW KONTO POTEM DOŁADOWAĆ A POTEM KUPIĆ BILET CZY NIE PROŚCIEJ BY BYŁO PO PROSTU WYSYŁAJĄC ODPOWIEDNI KOD NA NUMER ODPOWIEDNI WYŻEJ PŁATNY I ESEMES ZWROTNY BY BYŁ BILETEM ? ? ? ? CZY NIE BYŁO BY PROŚCIEJ
[/quote]
w pełni zgadzam się z Marcinem, sama kiedyś chciałam skorzystać z biletu przez sms.. wybierałam sie do centrum na imprezę, postanowiłam skorzystać z MPK, zajrzałam na stronę i jak zobaczyłam ile ceregieli mnie czeka by skorzystać z tej usługi stwierdziłam, że szybciej będzie u kierowcy kupić bilet
[quote name='MARCIN' timestamp='1300999386' post='454532']
BEZ SENSU, NIE JEŻDŻĘ AUTOBUSEM ZBYT CZĘSTO, WIĘC NIE MAM SZAN SKORZYSTAĆ BO NAJPIERW KONTO POTEM DOŁADOWAĆ A POTEM KUPIĆ BILET CZY NIE PROŚCIEJ BY BYŁO PO PROSTU WYSYŁAJĄC ODPOWIEDNI KOD NA NUMER ODPOWIEDNI WYŻEJ PŁATNY I ESEMES ZWROTNY BY BYŁ BILETEM ? ? ? ? CZY NIE BYŁO BY PROŚCIEJ
[/quote]
w pełni zgadzam się z Marcinem, sama kiedyś chciałam skorzystać z biletu przez sms.. wybierałam sie do centrum na imprezę, postanowiłam skorzystać z MP... rozwiń
Avatar
marlenka / 5 października 2011 o 21:44
ja korzystam z mpaya bo jest prosty w obsludze. czasem kupuje bilety w kiosku, a kiedy nie mam takiej opcji wybieram kupno przez telefon. szybko i sprawnie.
Avatar
olo / 25 marca 2011 o 20:43
[quote name='abc' timestamp='1301062254' post='454846']
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w niedzielę 10 minut na jednym przystanku aż wszyscy kupią bilety.

Po prostu, ktoś powinien radykalnie powiedzieć i zdecydować, że biletom
u kierowców dziękujemy - macie trzy systemy, automaty, kioski, kupujcie
sobie tam na zapas, zatrudnić wielkie stado kontrolerów i się skończy :>

Jesteście zacofani, a przez was długo jeszcze zacofane będzie to miasto,
co tu ukrywać, jeśli mPAY miałby sporą rzeszę klientów, pewno nie ograniczał
by się tylko do biletów (autobusowych czy za parkowanie), płacenia za rachunek
telefoniczny, a używać by go można wszędzie, czyli tak jak to zakładano,
płacąc sobie rano w kiosku za fajki czy gazetę, czy np. w McDonald'zie [:


system służy każdemu, bez względu czy jeździsz często czy rzadko.
[/quote]
Panie "Europejczyk" z Koziej Wólki-jeżeli ktoś jeździ często,to chyba lepiej i wygodniej jest kupić bilet okresowy.
A na marginesie-może jestem zacofany jak to całe miasto ale wiem,że zwrotu McDonald's się nie odmienia.
Z europejskimi pozdrowieniami.
[quote name='abc' timestamp='1301062254' post='454846']
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w ni... rozwiń
Avatar
abc / 25 marca 2011 o 15:10
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w niedzielę 10 minut na jednym przystanku aż wszyscy kupią bilety.

Po prostu, ktoś powinien radykalnie powiedzieć i zdecydować, że biletom
u kierowców dziękujemy - macie trzy systemy, automaty, kioski, kupujcie
sobie tam na zapas, zatrudnić wielkie stado kontrolerów i się skończy :>

Jesteście zacofani, a przez was długo jeszcze zacofane będzie to miasto,
co tu ukrywać, jeśli mPAY miałby sporą rzeszę klientów, pewno nie ograniczał
by się tylko do biletów (autobusowych czy za parkowanie), płacenia za rachunek
telefoniczny, a używać by go można wszędzie, czyli tak jak to zakładano,
płacąc sobie rano w kiosku za fajki czy gazetę, czy np. w McDonald'zie [:

[quote name='olo' timestamp='1301056240' post='454773']
Rozumiem,że system ma służyć ludziom korzystającym z MPK okazjonalnie.
[/quote]
system służy każdemu, bez względu czy jeździsz często czy rzadko.
@józio - dotpay to zło:
- z każdego SMS'a zabierają 60%, a ty dostajesz tylko 40%
- numery telefonów są zbierane i przekazywane niefajnym firmom,
a potem zaczyna przychodzić mnóstwo sms śmieci, nachalnych reklam.


Niestety jak widać powyżej, mentalności ludzi się tak łatwo nie zmieni,
to jak walka z wiatrakami, najprościej napisać "głupota", "bzdura" czy
czekać w niedzielę 10 minut na jednym przystanku aż wszyscy kupią bilety.

Po prostu... rozwiń
Avatar
olo / 25 marca 2011 o 13:30
Moim zdaniem-głupota.
Rozumiem,że system ma służyć ludziom korzystającym z MPK okazjonalnie.Mają zakładać konto,przelewać pieniądze,które nie wiadomo kiedy wykorzystają.
Powinno być prościej:wysyłam sms na odpowiedni numer,w odpowiedzi dostaję sms zwrotny z "biletem" a należność zostaje pobrana z mojego konta telefonicznego-wtedy to ma sens.
A tak-to ja pieprzę!(cytując dźwigowego Kotka z Alternatyw)
Avatar
Pi / 25 marca 2011 o 09:39
Na razie to tam jest tylko Olsztyn, Warszawa i Wrocław.
A gdzie ten Lublin?
Avatar
And / 25 marca 2011 o 07:25
Ten system to kompletna bzdura. Jeżeli muszę założyć konto i przelać tam jakieś pieniądze, to przecież prościej jest za te pieniądze kupić sobie zapas biletów i nie męczyć się z komórką.
pozdrawiam.
Avatar
józio / 25 marca 2011 o 07:02
to samo co było mpay czy skycash dla przypomnienia pierwszy był dotpay.pl polski portal oczywiście i nie ma problemów z gwarancją potwierdzenia zapłaty a możne zwykły sms na zwykły numer czterocyfrowy bez żadnych kont cały świat tak kupuje u nas musi być na odwrót
Avatar
Justyna / 25 marca 2011 o 06:34
A ja lubię mieć kontakt z kierowcami.Są tacy męscy.Parę razy udało mi się nawet umówić,są wyśmienici w tym.Bo kolegom z roku po dopalaczach to nawet się nie podnosi.
Avatar
mk coffe / 25 marca 2011 o 00:31
Zgadzam się, najgorsi są studenci i uczniowie, stoją na przestanku opierają się o kiosk albo biletomat i wraz kupują te bilety u kierowcy, trzeba byś totalnym deb***em!!!
ZTMmie zlituj się i zlikwiduj te bilety w autobusach, przeciwni są wszyscy i pasażerowie i kierowcy!
Avatar
narzka / 24 marca 2011 o 23:18
[quote name='MARCIN' timestamp='1300999386' post='454532']
BEZ SENSU, NIE JEŻDŻĘ AUTOBUSEM ZBYT CZĘSTO, WIĘC NIE MAM SZAN SKORZYSTAĆ BO NAJPIERW KONTO POTEM DOŁADOWAĆ A POTEM KUPIĆ BILET CZY NIE PROŚCIEJ BY BYŁO PO PROSTU WYSYŁAJĄC ODPOWIEDNI KOD NA NUMER ODPOWIEDNI WYŻEJ PŁATNY I ESEMES ZWROTNY BY BYŁ BILETEM ? ? ? ? CZY NIE BYŁO BY PROŚCIEJ
[/quote]
w pełni zgadzam się z Marcinem, sama kiedyś chciałam skorzystać z biletu przez sms.. wybierałam sie do centrum na imprezę, postanowiłam skorzystać z MPK, zajrzałam na stronę i jak zobaczyłam ile ceregieli mnie czeka by skorzystać z tej usługi stwierdziłam, że szybciej będzie u kierowcy kupić bilet
[quote name='MARCIN' timestamp='1300999386' post='454532']
BEZ SENSU, NIE JEŻDŻĘ AUTOBUSEM ZBYT CZĘSTO, WIĘC NIE MAM SZAN SKORZYSTAĆ BO NAJPIERW KONTO POTEM DOŁADOWAĆ A POTEM KUPIĆ BILET CZY NIE PROŚCIEJ BY BYŁO PO PROSTU WYSYŁAJĄC ODPOWIEDNI KOD NA NUMER ODPOWIEDNI WYŻEJ PŁATNY I ESEMES ZWROTNY BY BYŁ BILETEM ? ? ? ? CZY NIE BYŁO BY PROŚCIEJ
[/quote]
w pełni zgadzam się z Marcinem, sama kiedyś chciałam skorzystać z biletu przez sms.. wybierałam sie do centrum na imprezę, postanowiłam skorzystać z MP... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!