sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Nowych nazw nie będzie. Ani placu Oaza ani ul. Kaktusowej

Dodano: 23 maja 2016, 17:11
Autor: Dominik Smaga

Plac między wiaduktem przy ul. Kunickiego a tunelem pod peronami dworca nie będzie miał nazwy, fot. Maciej Kaczanowski
Plac między wiaduktem przy ul. Kunickiego a tunelem pod peronami dworca nie będzie miał nazwy, fot. Maciej Kaczanowski

Jednak nie doczekał się swojej oficjalnej nazwy plac urządzony niedawno między wiaduktem przy ul. Kunickiego a tunelem pod peronami dworca. Miał się nazywać „skwer Oaza”, ale miejskim radnym się to nie spodobało.

Nazwa „Oaza” (nosiło ją kino działające niegdyś w Domu Kultury Kolejarza) to pomysł kolei, która jest właścicielem tego terenu. To ona zlecała budowę nowego placu i to w jej dokumentacji pojawiła się „Oaza”. Taką też nazwę zaproponował dla skweru prezydent Lublina kierując do Rady Miasta projekt uchwały. W projekcie tym radni nie mogli wpisać innej nazwy, bo jest to teren prywatny. Jedyne co mogli, to przyjąć lub odrzucić pomysł. Za „Oazą” zagłosowało 15 radnych i tyle samo było przeciw, co oznacza, że pomysł nie zdobył większości głosów i skwer pozostanie bezimienny.

Na ostatniej sesji Rady Miasta swoich nazw nie dostało też kilka nowych ulic na Sławinie, w rejonie Kasztelańskiej, Relaksowej i Bohaterów Września. W ich przypadku to prezydent sam wycofał z obrad projekt uchwały o nadaniu nazw. Dlaczego?

– W tym rejonie następuje intensywna rozbudowa i pojawiają się nowe obiekty, chcemy podejść kompleksowo do zagospodarowania terenu i przyjrzeć się tym ulicom dlatego zdecydowaliśmy wycofać projekt – tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Z tego powodu na mapie, przynajmniej na razie, nie pojawią się Dolinowa, Mirabelkowa, Kwitnąca, Rajska, ani też Kaktusowa. Zachwyceni proponowanymi nazwami nie byli radni opozycji. Jeden z nich apelował wręcz, by o radnych PiS rozszerzony został skład działającego przy prezydencie Zespołu do spraw Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych w Mieście Lublin. – Żebyśmy mieli jakiś wgląd w to nazewnictwo. Nie zawsze są to propozycje bardzo fortunne – tłumaczy Stanisław Brzozowski, radny PiS.

 

Czytaj więcej o: Lublin drogi
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 maja 2016 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wystrzegajcie sie pisu jak ognia
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!