Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2013 r.
16:17
Edytuj ten wpis

Lublin: Obchody Roku Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

0 16 A A
Od lewej: Marek Franczak i Adam Broński, synowie bohaterów<br />
 (Maciej Kaczanowski)
Od lewej: Marek Franczak i Adam Broński, synowie bohaterów
(Maciej Kaczanowski)

Fundacja Niepodległości zainaugurowała w czwartek w Lublinie obchody Roku Żołnierzy Wyklętych, które mają charakter szeroko zakrojonej kampanii edukacyjnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na konferencji z udziałem zaproszonych gości obecni byli synowie zamordowanych – ostatniego z "wyklętych” sierż. Józefa Franczaka ps. "Lalek”, zamordowanego w 1963 roku i kpt. Zdzisława Brońskiego "Uskoka”.

– Chcemy się koncentrować na młodzieży – wyjaśniała Agnieszka Uścińska, rzeczniczka prasowa fundacji. – Przygotowujemy pakiety edukacyjne z gotowymi konspektami lekcji, z nagranymi relacjami o wydarzeniach i ludziach podziemia. Będą organizowane wystawy, wydamy płytę "Morowe panny II”, na której piosenki śpiewają m.in. Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova.

Jak dodaje Uścińska, chęć współpracy w realizacji tego projektu zadeklarowało już ponad 60 miast.

W organizacji Roku Żołnierzy Wyklętych bierze udział wiele organizacji: Fundacja Niepodległości, Fundacja Ośrodka KARTA, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewa / 1 marca 2013 o 12:40
[quote name='puchacz' timestamp='1362124509' post='739880']
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jedynego świadka jakim był sołtys.
Dlatego my mieszkańcy nie pozwaliśmy zniszczyć pomnika, gdzie niewinni ludzie zginęli, nie byli żadnymi komunistami a zwykłymi ludzi pracy. Młodym można wciskać ciemnotę ich umysł wchłonie wszystko, co im się powie. Nasz Rząd dlatego żądał dla nas eutanazji i Fundacja Owsiaka zbierała dla nas na eutanazje pieniądze by pozbyć się Polaków 50+
Pozdrawiam PUchaczowianka
[/quote]

Tylko Uskok potępił te działania w swoim pamiętniku, trzeba też o tym wspomnieć. Polecam jest reedycja pamiętnika może to zmieni niektórych podejście.
I proszę nie pisać bzdur o etanazji, jak będziesz sam/sama chora unieruchomiona w łóżku lub umierająca zadecyduj sama o sobie i to jest twoje prawo ale jeśli nie masz nikogo w rodzinie przykutego do łóża od 20 lat nie zabieraj głosu bo nie znasz sytuacji.
[quote name='puchacz' timestamp='1362124509' post='739880']
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jed... rozwiń
Avatar
puchacz / 1 marca 2013 o 08:55
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jedynego świadka jakim był sołtys.
Dlatego my mieszkańcy nie pozwaliśmy zniszczyć pomnika, gdzie niewinni ludzie zginęli, nie byli żadnymi komunistami a zwykłymi ludzi pracy. Młodym można wciskać ciemnotę ich umysł wchłonie wszystko, co im się powie. Nasz Rząd dlatego żądał dla nas eutanazji i Fundacja Owsiaka zbierała dla nas na eutanazje pieniądze by pozbyć się Polaków 50+
Pozdrawiam PUchaczowianka
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jedynego świadka jakim był sołtys.
Dlatego my mieszkańcy nie pozwaliśmy zniszczyć pomni... rozwiń
Avatar
Janek1992 / 1 marca 2013 o 08:23
Hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!
Avatar
jak / 1 marca 2013 o 08:01
A czy premier Tadeusz Mazowiecki także bedzie uczestniczył w tych uroczystościach i POwtórzy te słowa,które wygłaszał wcześniej pod adresem ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH''!? Niech POlacy usłyszą co On wtedy opowiasdał OTO LUDZIE KTÓRZY NAMI RZĄDZILI I RZĄDZĄ NADAL!!!
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 lutego 2013 o 23:17
------------------------------------DO INTERNAUTY "INNY ŻOŁNIERZ" ------------------------------------------------- Bardzo prosze aby żydo-komuna co weszła do Polski z "sowiecką armią wyzwoleńczą" nie uzurpo wała sobie określenia "żołnierz" , bo jesteście ZBRODNIARZAMI którzy weszli do Polski by MORDO WAĆ POLSKICH BOHATERÓW ŻOŁNIERZY "AK" i ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH KTÓRZY BRONILI POLSKI PRZED SZARAŃCZĄ ŻYDO-KOMUNISTYCZNĄ I ZBRODNICZYM USTROJEM KOMUNISTYCZ NYM !!!. Ta żydo-komunistyczna szarańcza nawet wchodzili do jednostek wojskowych "KBW" ( Kor pus Bezpieczeństwa Wewnętrznego) . Oficerowie w tym "wojsku" nawet po polsku nie umieli mówić !. Szer. Wojciech Jaruzelski to agent sowiecki o ps. Wolski" tyakim samym agentem sowieckim jest szer. Kiszczak . To ci komunistyczni zbrodniarze ZAMORDOWALI KS. JERZEGO POPIEŁUSZKE I WRZU CILI DO WISŁY !. Szybko do Wyborów to "uzdrowimy" tych zbrodniarzy którzy nie wstawiają się na rozprawy sądowe ze względu ..."na stan zdrowia" . Przywieziemy zbrodniarzy do Sądów Ambulansami i pod opieką doktorów i Pielęgniarek aby otrzymali sprawiedliwe wyroki za ZBRODNIE NA NARODZIE POLSKIM !!!. A takich niby "INNYCH żołnierzy" też zdemaskujemy i opiszemy kim byli gdy MORDO WANO NARÓD POLSKI !. Teraz z ukrycia wprowadzają fałszywe informacje aby poniżyć Polskich Bohaterów "AK" i Żołnierzy NIEZŁOMNYCH !. CZEŚĆ I CHWAŁA POLSKIM BOHATEROM !!!.
------------------------------------DO INTERNAUTY "INNY ŻOŁNIERZ" ------------------------------------------------- Bardzo prosze aby żydo-komuna co weszła do Polski z "sowiecką armią wyzwoleńczą" nie uzurpo wała sobie określenia "żołnierz" , bo jesteście ZBRODNIARZAMI którzy weszli do Polski by MORDO WAĆ POLSKICH BOHATERÓW ŻOŁNIERZY "AK" i ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH KTÓRZY BRONILI POLSKI PRZED SZARAŃCZĄ ŻYDO-KOMUNISTYCZNĄ I ZBRODNICZYM USTROJEM KOMUNISTYCZ NYM &#... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 lutego 2013 o 22:50
-------------------------KOREKTA -WYKLĘCI- KTO WYKLĄŁ BOHATERÓW ?------------------------------------ Co za "cep" wymyślił określenie...WYKLĘCI ? . W mowie polskiej "WYKLĘTY" to negatyw wyrzucony na margines ! . Pewnie żydo-komuna co weszła z "sowiecką armią wyzwoleńczą" jak ZBRODNIARZE mordowali polskich Bohaterów Żołnierzy Armii Krajowej "AK" i Żołnierzy NIEZŁOMNYCH którzy nie mo gli pozwolić aby żydo-komuna opanowała rządy w Polsce i sztaby dowódcze Wojska Polskiego !. Nie zapominajmy , że niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek służył jeszcze jako więzienie dla Żoł nierzy Armii Krajowej "AK" . W 1946 roku przywożono jeszcze na Majdanek Dowódców Oddziałów "AK" z całej Lubelszczyzny !. Ta banda żydo-komuchów jest jeszcze na urzędniczych stanowiskach !. Zaprzestajmy określenia "Wyklęci", bo dla Polski byli ŻOŁNIERZAMI BOHATERAMI NIEZŁOMNYMI ! . "NIEZŁOMNI" , "NIEZŁOMNI" , "NIEZŁOMNI" , "NIEZŁOMNI" CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! .
-------------------------KOREKTA -WYKLĘCI- KTO WYKLĄŁ BOHATERÓW ?------------------------------------ Co za "cep" wymyślił określenie...WYKLĘCI ? . W mowie polskiej "WYKLĘTY" to negatyw wyrzucony na margines ! . Pewnie żydo-komuna co weszła z "sowiecką armią wyzwoleńczą" jak ZBRODNIARZE mordowali polskich Bohaterów Żołnierzy Armii Krajowej "AK" i Żołnierzy NIEZŁOMNYCH którzy nie mo gli pozwolić aby żydo-komuna opanowała rządy w Polsce i sztaby dowódcze Wojska ... rozwiń
Avatar
satual and / 28 lutego 2013 o 22:29
"Żołnierzy wyklętych' bandytami nazywała UB-ecja która ich tropiła, złapanych torturowała lub zabijała. Przecież wielu z tych 'bandytów' sami popepłnili samobójstwo kiedy nie mogli już się dalej ukrywać ze strachu przed torturami jakie stosowali wobec zatrzymanych ubecy. A po drugie czy dzisiaj nawet pedofilów czy morderców też się masowo morduje i chowa w bezimiennych grobach ?? Potomkowie ubeckich sadystów od dekad w tym kraju zajmują najwyższe stanowiska (najsłynniejszy to sędzia-kat Szechter, ojciec Michnika) dlatego jest na ten temat taka zmowa milczenia....
"Żołnierzy wyklętych' bandytami nazywała UB-ecja która ich tropiła, złapanych torturowała lub zabijała. Przecież wielu z tych 'bandytów' sami popepłnili samobójstwo kiedy nie mogli już się dalej ukrywać ze strachu przed torturami jakie stosowali wobec zatrzymanych ubecy. A po drugie czy dzisiaj nawet pedofilów czy morderców też się masowo morduje i chowa w bezimiennych grobach ?? Potomkowie ubeckich sadystów od dekad w tym kraju zajmują najwyższe stanowiska (najsłynniejszy to sędzia-kat Szechter, ojciec Michnika) dlatego jes... rozwiń
Avatar
Zawisza / 28 lutego 2013 o 21:47
I co? Chwalić dzielnych SB-ków i UB-ków, katujących i mordujących w piwnicach, dzielnych prokuratorów jak Wolińska i Michnik, bratnich NKWDzistów pomagających oczyścić kraj z reakcji? Cześć Ogniowi, Łupaszce, Żelaznemu, Jastrzębiowi i tysiącom wykletych, bezimiennych, a czerwonej zarazie, WON.
Avatar
es / 28 lutego 2013 o 19:16
otóż to!
Avatar
inny żołnierz / 28 lutego 2013 o 19:09
Myślałem,że po moim pierwszym komentarzu zostanę wyzwany od najgorszych.A okazuje się,że jest wielu odważnych, którzy nie obawiają się nazywać bandytów bandytami.Zwykli złodzieje,którzy w latach póżniejszych dorobili sobie gębę wyzwolicieli myślą, że już wszyscy umarli i nikt nie pamięta ich morderczych czynów..
Avatar
ewa / 1 marca 2013 o 12:40
[quote name='puchacz' timestamp='1362124509' post='739880']
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jedynego świadka jakim był sołtys.
Dlatego my mieszkańcy nie pozwaliśmy zniszczyć pomnika, gdzie niewinni ludzie zginęli, nie byli żadnymi komunistami a zwykłymi ludzi pracy. Młodym można wciskać ciemnotę ich umysł wchłonie wszystko, co im się powie. Nasz Rząd dlatego żądał dla nas eutanazji i Fundacja Owsiaka zbierała dla nas na eutanazje pieniądze by pozbyć się Polaków 50+
Pozdrawiam PUchaczowianka
[/quote]

Tylko Uskok potępił te działania w swoim pamiętniku, trzeba też o tym wspomnieć. Polecam jest reedycja pamiętnika może to zmieni niektórych podejście.
I proszę nie pisać bzdur o etanazji, jak będziesz sam/sama chora unieruchomiona w łóżku lub umierająca zadecyduj sama o sobie i to jest twoje prawo ale jeśli nie masz nikogo w rodzinie przykutego do łóża od 20 lat nie zabieraj głosu bo nie znasz sytuacji.
[quote name='puchacz' timestamp='1362124509' post='739880']
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jed... rozwiń
Avatar
puchacz / 1 marca 2013 o 08:55
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jedynego świadka jakim był sołtys.
Dlatego my mieszkańcy nie pozwaliśmy zniszczyć pomnika, gdzie niewinni ludzie zginęli, nie byli żadnymi komunistami a zwykłymi ludzi pracy. Młodym można wciskać ciemnotę ich umysł wchłonie wszystko, co im się powie. Nasz Rząd dlatego żądał dla nas eutanazji i Fundacja Owsiaka zbierała dla nas na eutanazje pieniądze by pozbyć się Polaków 50+
Pozdrawiam PUchaczowianka
Pamiętam, że Puchaczowie Broński zabijał ludność nie związana z komunizmem. Wystarczyło że sąsiad pokłócił się sąsiadem zgłosił do Bronskiego "Uskok" w nocy przychodził ze swoja czeladzią i wybijał całą rodzinę bo to komuniści. Przyszli do Puchaczowa w nocy zabrali sołtysa i kazali mu wskazywać adresy zamieszkania niby komunistów. To była prawdziwa rżeń. Nie oszczędzono dziecka w kołysce bo to jest nasienie komunistyczne. Na koniec zbito jedynego świadka jakim był sołtys.
Dlatego my mieszkańcy nie pozwaliśmy zniszczyć pomni... rozwiń
Avatar
Janek1992 / 1 marca 2013 o 08:23
Hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!
Avatar
jak / 1 marca 2013 o 08:01
A czy premier Tadeusz Mazowiecki także bedzie uczestniczył w tych uroczystościach i POwtórzy te słowa,które wygłaszał wcześniej pod adresem ,,ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH''!? Niech POlacy usłyszą co On wtedy opowiasdał OTO LUDZIE KTÓRZY NAMI RZĄDZILI I RZĄDZĄ NADAL!!!
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 lutego 2013 o 23:17
------------------------------------DO INTERNAUTY "INNY ŻOŁNIERZ" ------------------------------------------------- Bardzo prosze aby żydo-komuna co weszła do Polski z "sowiecką armią wyzwoleńczą" nie uzurpo wała sobie określenia "żołnierz" , bo jesteście ZBRODNIARZAMI którzy weszli do Polski by MORDO WAĆ POLSKICH BOHATERÓW ŻOŁNIERZY "AK" i ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH KTÓRZY BRONILI POLSKI PRZED SZARAŃCZĄ ŻYDO-KOMUNISTYCZNĄ I ZBRODNICZYM USTROJEM KOMUNISTYCZ NYM !!!. Ta żydo-komunistyczna szarańcza nawet wchodzili do jednostek wojskowych "KBW" ( Kor pus Bezpieczeństwa Wewnętrznego) . Oficerowie w tym "wojsku" nawet po polsku nie umieli mówić !. Szer. Wojciech Jaruzelski to agent sowiecki o ps. Wolski" tyakim samym agentem sowieckim jest szer. Kiszczak . To ci komunistyczni zbrodniarze ZAMORDOWALI KS. JERZEGO POPIEŁUSZKE I WRZU CILI DO WISŁY !. Szybko do Wyborów to "uzdrowimy" tych zbrodniarzy którzy nie wstawiają się na rozprawy sądowe ze względu ..."na stan zdrowia" . Przywieziemy zbrodniarzy do Sądów Ambulansami i pod opieką doktorów i Pielęgniarek aby otrzymali sprawiedliwe wyroki za ZBRODNIE NA NARODZIE POLSKIM !!!. A takich niby "INNYCH żołnierzy" też zdemaskujemy i opiszemy kim byli gdy MORDO WANO NARÓD POLSKI !. Teraz z ukrycia wprowadzają fałszywe informacje aby poniżyć Polskich Bohaterów "AK" i Żołnierzy NIEZŁOMNYCH !. CZEŚĆ I CHWAŁA POLSKIM BOHATEROM !!!.
------------------------------------DO INTERNAUTY "INNY ŻOŁNIERZ" ------------------------------------------------- Bardzo prosze aby żydo-komuna co weszła do Polski z "sowiecką armią wyzwoleńczą" nie uzurpo wała sobie określenia "żołnierz" , bo jesteście ZBRODNIARZAMI którzy weszli do Polski by MORDO WAĆ POLSKICH BOHATERÓW ŻOŁNIERZY "AK" i ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH KTÓRZY BRONILI POLSKI PRZED SZARAŃCZĄ ŻYDO-KOMUNISTYCZNĄ I ZBRODNICZYM USTROJEM KOMUNISTYCZ NYM &#... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 lutego 2013 o 22:50
-------------------------KOREKTA -WYKLĘCI- KTO WYKLĄŁ BOHATERÓW ?------------------------------------ Co za "cep" wymyślił określenie...WYKLĘCI ? . W mowie polskiej "WYKLĘTY" to negatyw wyrzucony na margines ! . Pewnie żydo-komuna co weszła z "sowiecką armią wyzwoleńczą" jak ZBRODNIARZE mordowali polskich Bohaterów Żołnierzy Armii Krajowej "AK" i Żołnierzy NIEZŁOMNYCH którzy nie mo gli pozwolić aby żydo-komuna opanowała rządy w Polsce i sztaby dowódcze Wojska Polskiego !. Nie zapominajmy , że niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek służył jeszcze jako więzienie dla Żoł nierzy Armii Krajowej "AK" . W 1946 roku przywożono jeszcze na Majdanek Dowódców Oddziałów "AK" z całej Lubelszczyzny !. Ta banda żydo-komuchów jest jeszcze na urzędniczych stanowiskach !. Zaprzestajmy określenia "Wyklęci", bo dla Polski byli ŻOŁNIERZAMI BOHATERAMI NIEZŁOMNYMI ! . "NIEZŁOMNI" , "NIEZŁOMNI" , "NIEZŁOMNI" , "NIEZŁOMNI" CZEŚĆ ICH PAMIĘCI ! .
-------------------------KOREKTA -WYKLĘCI- KTO WYKLĄŁ BOHATERÓW ?------------------------------------ Co za "cep" wymyślił określenie...WYKLĘCI ? . W mowie polskiej "WYKLĘTY" to negatyw wyrzucony na margines ! . Pewnie żydo-komuna co weszła z "sowiecką armią wyzwoleńczą" jak ZBRODNIARZE mordowali polskich Bohaterów Żołnierzy Armii Krajowej "AK" i Żołnierzy NIEZŁOMNYCH którzy nie mo gli pozwolić aby żydo-komuna opanowała rządy w Polsce i sztaby dowódcze Wojska ... rozwiń
Avatar
satual and / 28 lutego 2013 o 22:29
"Żołnierzy wyklętych' bandytami nazywała UB-ecja która ich tropiła, złapanych torturowała lub zabijała. Przecież wielu z tych 'bandytów' sami popepłnili samobójstwo kiedy nie mogli już się dalej ukrywać ze strachu przed torturami jakie stosowali wobec zatrzymanych ubecy. A po drugie czy dzisiaj nawet pedofilów czy morderców też się masowo morduje i chowa w bezimiennych grobach ?? Potomkowie ubeckich sadystów od dekad w tym kraju zajmują najwyższe stanowiska (najsłynniejszy to sędzia-kat Szechter, ojciec Michnika) dlatego jest na ten temat taka zmowa milczenia....
"Żołnierzy wyklętych' bandytami nazywała UB-ecja która ich tropiła, złapanych torturowała lub zabijała. Przecież wielu z tych 'bandytów' sami popepłnili samobójstwo kiedy nie mogli już się dalej ukrywać ze strachu przed torturami jakie stosowali wobec zatrzymanych ubecy. A po drugie czy dzisiaj nawet pedofilów czy morderców też się masowo morduje i chowa w bezimiennych grobach ?? Potomkowie ubeckich sadystów od dekad w tym kraju zajmują najwyższe stanowiska (najsłynniejszy to sędzia-kat Szechter, ojciec Michnika) dlatego jes... rozwiń
Avatar
Zawisza / 28 lutego 2013 o 21:47
I co? Chwalić dzielnych SB-ków i UB-ków, katujących i mordujących w piwnicach, dzielnych prokuratorów jak Wolińska i Michnik, bratnich NKWDzistów pomagających oczyścić kraj z reakcji? Cześć Ogniowi, Łupaszce, Żelaznemu, Jastrzębiowi i tysiącom wykletych, bezimiennych, a czerwonej zarazie, WON.
Avatar
es / 28 lutego 2013 o 19:16
otóż to!
Avatar
inny żołnierz / 28 lutego 2013 o 19:09
Myślałem,że po moim pierwszym komentarzu zostanę wyzwany od najgorszych.A okazuje się,że jest wielu odważnych, którzy nie obawiają się nazywać bandytów bandytami.Zwykli złodzieje,którzy w latach póżniejszych dorobili sobie gębę wyzwolicieli myślą, że już wszyscy umarli i nikt nie pamięta ich morderczych czynów..
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 4 2

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 28

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 56 19

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 20 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!