niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Pasażerowie krytykują zapowiadane zmiany w komunikacji miejskiej

Dodano: 21 stycznia 2016, 10:12
Autor: Dominik Smaga

Likwidacja linii 150 i okrojenie rozkładu linii 158 to dwie budzące największy sprzeciw zmiany zapowiedziane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Wiele innych nie wywołuje zachwytów. Na ile urzędnicy są skłonni wycofać się z niepopularnych decyzji?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Lawina komentarzy posypała się po tym, jak we wtorek ZTM ogłosił zmiany, które zamierza wprowadzić w sieci połączeń. Wielkich emocji nie budzi to, co ma wejść w życie 1 lutego (nowe rozkłady są już w internecie), bo wtedy rewolucji jeszcze nie będzie. Linia 14 zmieni końcowy z Poręby na Węglinek, linia 10 z Węglinka na Gęsią, 16 przez Strzembosza dotrze na Rudnik, a linia 159 ma kursować w szczycie co 7,5 min.

Dyskusje rozpala głównie to, co nas czeka od 1 marca.

Nie brak głosów, że Czuby dostały niewspółmiernie więcej, niż inni: przedłużoną od dworca do Poręby linię 13, skierowaną przez Filaretów na Porębę linię 152, linię 154 przez Orkana na Węglin, czy też nową linię przez Armii Krajowej nad zalew (tylko w wakacje).

Suchej nitki nie pozostawiają pasażerowie na likwidacji linii 150. Prawie cała jej trasa dubluje się z linią 151 i tym ZTM tłumaczy swą decyzję. W zamian obiecuje częstsze kursy linii 151, z której nowego przystanku na ul. Kunickiego przy wiadukcie można dojść na dworzec nowym przejściem podziemnym. Gorszy jest powrót z pociągu linią 151, bo jej przystanki odległe są o co najmniej 400 m, podczas gdy teraz trolejbus 150 do centrum stoi przed samym dworcem.

Brak linii 150 rekompensować ma wysłana pod dworzec linia 20 (PKP, Piłsudskiego, Lipowa, Racławickie, Jastków). Ale w niedzielę ma ona kursować co 60 minut, dwa razy rzadziej, niż obecnie trolejbus. ZTM odpowiada na te uwagi, że w niedzielne popołudnia zwiększy częstotliwość „dwudziestki”, by kursowała co pół godziny. Zaś dojazd z Węglina na dworzec zapewniać ma linia 161, czyli zelektryfikowana 28.

Drugim punktem zapalnym jest zmniejszenie z 10 do 15 minut częstotliwości kursów mocno obleganej linii 158. – Ludzie chyba na dach będą wchodzić – spodziewa się nasz Czytelnik.
ZTM odpowiada, że będzie próbował rozładować tłok między godz. 7 a 8 rano w kursach linii 158 z Felina.

– Będziemy się starali wzmocnić tę linię, przez skierowanie do jej obsługi kursów dojazdowych w rejon dzielnic Czuby, Rury i Węglin. Takie rozwiązanie jest praktykowane np. na linii 159 czy 26 – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM. – Dodatkowo również od jesieni zakładamy skierowanie wyłącznie pojazdów przegubowych do obsługi linii 55, której trasa częściowo pokrywa się z trasą linii 158.

Na jak duże ustępstwa gotowy jest ZTM? – Zmiany traktujemy jako ostateczne, tworzą pewną spójność całość – odpowiada Góźdź. Nie wyklucza tylko „drobnych korekt”.

Piotr
iks
Gość
(63) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotr
Piotr (28 stycznia 2016 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

MOJA PROPZYCJA na zupelnie nowa linie MPK, "35", co ZTM i Panstwo na to?

ZBOŻOWA/ SŁAWINKOWSKA- FELIN/PANCERNIAKÓW( FELICITY)

Poczatek na Zbozowej lub Slawinkowskiej, po nowej trasie 47 przez Zewlerowicza do os. Szymanowskiego, w Koncertowa i Kompozytorów Polskich, Elsnera do Spoldzielczosci Pracy, ze Spoldzielczosci Pracy w Unicka i Podzamcze, prosto w Aleje Unii Lubelskiej, przez Lubelskiego Lipca w Kunickiego, do Dywizjonu 303, skad w prawo w Meczennikow Majdanka przez Majdanek do Osiedla Felin skad ewentualnie wybrane kursy( lub nawet wszystkie kursy moglyby jechac dalej) do Felicity.

POPIERACIE nowa "35"?? Zbozowa/ Sławinkowska - Felin/Pancerniakow-Felicty?

Rozwiń
iks
iks (27 stycznia 2016 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 
Gawryło Polak pytanie ? czemu ztm oszukuje ludzi twierdząc ,że podwyżka cen biletów pójdzie w parze za rozwojem siatki komunikacyjnej. Linie które powstają np. 157, i inne, oraz kosmetyczne zmiany tras niczego nowego nie wnoszą do całokształtu komunikacji miejskiej. Bo czy nie można było dojechać na czuby z pod dworca pkp(można ) czy jak ktoś chciał dojechać na węglinek to dojedzie czy to 14 cz np. 10 obecnie, chodzi o to ze nie robi sie nic tak naprawdę aby poprawić dostęp do komunikacji po przez nowe linie powstające tam gdzie jeszcze nie ma komunikacji lub jest bardzo słabo rozwinięta( linie podmiejskie) a tam gdzie jest komunikacja zwiększyć częstotliwość. ztm kłamie że linia 16 po wydłużeniu na rudnik zachowa częstotliwość , zwracam uwagę na to żę ta linia w sobotę jezdzi co 60 min po zmianach nawet co 70 czyli jednym się robi dobrze bo się wydluza trasę na rudnik i to jest ok ,ale inni już maja gorzej. ( nie wspomnę o tym że poczatkowo zapowiadało sie żę 16 ma jezdzić co 30 min) podobne przypadki są na innych liniach wystarczy porównać rozkłady jazdy. pozdrawiam pasażer
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2016 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moim zdaniem kursowanie 150 i 151 na podobnym odcinku w niczym nie przeszkadza. Wystarczy tylko skorygować rozkład jazdy tak, by nie jechały o jednej porze i jedno 150 może zostać na dworzec, ja 30 lat temu jeździłęm 50 na dworzec, gdy jeszcze pętla dla 151 była na rogatce warszawskiej

Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2016 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lublin powinien być przyjazny dla turystów , nie tylko jeżdżących swoimi samochodami.Komunikacja z dworca PKP powinna być wzorcowa .Lublin ma jeden z piękniejszych dworców na terenie kraju od strony ulicy 1 Maja . Wymuszanie chodzenia tunelem do Kunickiego to paranoja ,niech ten co to wymyślił weźmie walizki i tam idzie aż do Kunickiego ,szuka przejścia na drugą stronę ulicy bardzo ruchliwej , znajdzie przystanek dopiero przy komisariacie ,żeby dojechać do miasta przez tunel .

Niestety w Lublinie jest duży problem zarówno z komunikacją miejska jak i przemieszczania się po Polsce . Komuś bardzo zależy na tym aby tylko busy jeździły z Lublina do Krakowa , Warszawy , Zakopanego , przecież ktoś kto przejechał się nawet 3 godz to już więcej do busa nie wsiądzie , ciasnota taka że po opuszczeniu busa wszystko boli człowieka , często jest zimno w busie , kierowcy nie zatrzymują się na WC tylko  szybka wymiana pasażerów i to ma być miasto przyjazne turystom ? tylko dlaczego blokuje się inne firmy z autobusami ? Podobnie sytuacja w Lublinie z komunikacją, gdzie na autobus niejednokrotnie czekać trzeba 30 minut , dodatkowo brak połączenia np z Felina do Spółdzielczości Pracy i problemy dojazdu z innymi dzielnicami a tu jeszcze likwidacja linii 150 , zmiana numeracji autobusów ,ciągle zmiany w rozkładzie  widać że decyzje podejmuje ktoś kto zupełnie nie ma pojęcia o komunikacji i pasażerach , tylko próbuje niby to likwidacją i skracaniem linii uzyskać zyski .

Tylko prawda jest taka ze przy obecnych cenach paliwa autobusami będą jeździć tylko studenci i emeryci ze zniżką na bilety , jak to mówią chytry traci dwa razy :)

Lublin jest jednym z najgorszych miast z komunikacja pozamiejska i miejską !!!

Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2016 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmiany ogłosił ktoś kto w ogóle nie korzysta z MPK , zapowiadana podwyżka biletów ma się nijak do tego co mamy w rzeczywistości ,czekanie na mrozie 30 min. na autobus to jakieś żarty chyba , dojazd do pracy z trzema przesiadkami zajmuje prawie 1,5 godz mimo że odległość nie taka wielka , tylko problem z brakiem połączeń . W święta i niedziele to lepiej zupełnie z rezygnować z komunikacji jak stać i marznąc i tak jeszcze coś nie przyjedzie , sytuacja podobna do tej jak kiedyś na wsi ludzie czekali na PKS przyjedzie albo nie tyle że Lublin to nie wieś . Druga sprawa zbyt mała ilość tablic elektronicznych na przystankach , i za co te podwyżki biletów ? za poskracanie tras, eliminacje połączeń i udawania głupa po czym będą mówić że Lublin ma najlepszą komunikacje w kraju , pewnie uwierzy ten kto nigdzie nie wyjeżdżał .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (63)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!