Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2016 r.
10:12

Lublin: Pasażerowie krytykują zapowiadane zmiany w komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 63 A A

Likwidacja linii 150 i okrojenie rozkładu linii 158 to dwie budzące największy sprzeciw zmiany zapowiedziane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Wiele innych nie wywołuje zachwytów. Na ile urzędnicy są skłonni wycofać się z niepopularnych decyzji?

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lawina komentarzy posypała się po tym, jak we wtorek ZTM ogłosił zmiany, które zamierza wprowadzić w sieci połączeń. Wielkich emocji nie budzi to, co ma wejść w życie 1 lutego (nowe rozkłady są już w internecie), bo wtedy rewolucji jeszcze nie będzie. Linia 14 zmieni końcowy z Poręby na Węglinek, linia 10 z Węglinka na Gęsią, 16 przez Strzembosza dotrze na Rudnik, a linia 159 ma kursować w szczycie co 7,5 min.

Dyskusje rozpala głównie to, co nas czeka od 1 marca.

Nie brak głosów, że Czuby dostały niewspółmiernie więcej, niż inni: przedłużoną od dworca do Poręby linię 13, skierowaną przez Filaretów na Porębę linię 152, linię 154 przez Orkana na Węglin, czy też nową linię przez Armii Krajowej nad zalew (tylko w wakacje).

Suchej nitki nie pozostawiają pasażerowie na likwidacji linii 150. Prawie cała jej trasa dubluje się z linią 151 i tym ZTM tłumaczy swą decyzję. W zamian obiecuje częstsze kursy linii 151, z której nowego przystanku na ul. Kunickiego przy wiadukcie można dojść na dworzec nowym przejściem podziemnym. Gorszy jest powrót z pociągu linią 151, bo jej przystanki odległe są o co najmniej 400 m, podczas gdy teraz trolejbus 150 do centrum stoi przed samym dworcem.

Brak linii 150 rekompensować ma wysłana pod dworzec linia 20 (PKP, Piłsudskiego, Lipowa, Racławickie, Jastków). Ale w niedzielę ma ona kursować co 60 minut, dwa razy rzadziej, niż obecnie trolejbus. ZTM odpowiada na te uwagi, że w niedzielne popołudnia zwiększy częstotliwość „dwudziestki”, by kursowała co pół godziny. Zaś dojazd z Węglina na dworzec zapewniać ma linia 161, czyli zelektryfikowana 28.

Drugim punktem zapalnym jest zmniejszenie z 10 do 15 minut częstotliwości kursów mocno obleganej linii 158. – Ludzie chyba na dach będą wchodzić – spodziewa się nasz Czytelnik.
ZTM odpowiada, że będzie próbował rozładować tłok między godz. 7 a 8 rano w kursach linii 158 z Felina.

– Będziemy się starali wzmocnić tę linię, przez skierowanie do jej obsługi kursów dojazdowych w rejon dzielnic Czuby, Rury i Węglin. Takie rozwiązanie jest praktykowane np. na linii 159 czy 26 – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM. – Dodatkowo również od jesieni zakładamy skierowanie wyłącznie pojazdów przegubowych do obsługi linii 55, której trasa częściowo pokrywa się z trasą linii 158.

Na jak duże ustępstwa gotowy jest ZTM? – Zmiany traktujemy jako ostateczne, tworzą pewną spójność całość – odpowiada Góźdź. Nie wyklucza tylko „drobnych korekt”.

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr / 28 stycznia 2016 o 22:42

MOJA PROPZYCJA na zupelnie nowa linie MPK, "35", co ZTM i Panstwo na to?

ZBOŻOWA/ SŁAWINKOWSKA- FELIN/PANCERNIAKÓW( FELICITY)

Poczatek na Zbozowej lub Slawinkowskiej, po nowej trasie 47 przez Zewlerowicza do os. Szymanowskiego, w Koncertowa i Kompozytorów Polskich, Elsnera do Spoldzielczosci Pracy, ze Spoldzielczosci Pracy w Unicka i Podzamcze, prosto w Aleje Unii Lubelskiej, przez Lubelskiego Lipca w Kunickiego, do Dywizjonu 303, skad w prawo w Meczennikow Majdanka przez Majdanek do Osiedla Felin skad ewentualnie wybrane kursy( lub nawet wszystkie kursy moglyby jechac dalej) do Felicity.

POPIERACIE nowa "35"?? Zbozowa/ Sławinkowska - Felin/Pancerniakow-Felicty?

MOJA PROPZYCJA na zupelnie nowa linie MPK, "35", co ZTM i Panstwo na to?

ZBOŻOWA/ SŁAWINKOWSKA- FELIN/PANCERNIAKÓW( FELICITY)

Poczatek na Zbozowej lub Slawinkowskiej, po nowej trasie 47 przez Zewlerowicza do os. Szymanowskiego, w Koncertowa i Kompozytorów Polskich, Elsnera do Spoldzielczosci Pracy, ze Spoldzielczosci Pracy w Unicka i Podzamcze, prosto w Aleje Unii Lubelskiej, przez Lubelskiego Lipca w Kunickiego, do Dywizjonu 303, skad w prawo w Meczennikow Majdanka przez Majdanek do Osiedla Felin skad ewentualnie wybrane ... rozwiń

Avatar
iks / 27 stycznia 2016 o 11:57
 
Gawryło Polak pytanie ? czemu ztm oszukuje ludzi twierdząc ,że podwyżka cen biletów pójdzie w parze za rozwojem siatki komunikacyjnej. Linie które powstają np. 157, i inne, oraz kosmetyczne zmiany tras niczego nowego nie wnoszą do całokształtu komunikacji miejskiej. Bo czy nie można było dojechać na czuby z pod dworca pkp(można ) czy jak ktoś chciał dojechać na węglinek to dojedzie czy to 14 cz np. 10 obecnie, chodzi o to ze nie robi sie nic tak naprawdę aby poprawić dostęp do komunikacji po przez nowe linie powstające tam gdzie jeszcze nie ma komunikacji lub jest bardzo słabo rozwinięta( linie podmiejskie) a tam gdzie jest komunikacja zwiększyć częstotliwość. ztm kłamie że linia 16 po wydłużeniu na rudnik zachowa częstotliwość , zwracam uwagę na to żę ta linia w sobotę jezdzi co 60 min po zmianach nawet co 70 czyli jednym się robi dobrze bo się wydluza trasę na rudnik i to jest ok ,ale inni już maja gorzej. ( nie wspomnę o tym że poczatkowo zapowiadało sie żę 16 ma jezdzić co 30 min) podobne przypadki są na innych liniach wystarczy porównać rozkłady jazdy. pozdrawiam pasażer
 
Gawryło Polak pytanie ? czemu ztm oszukuje ludzi twierdząc ,że podwyżka cen biletów pójdzie w parze za rozwojem siatki komunikacyjnej. Linie które powstają np. 157, i inne, oraz kosmetyczne zmiany tras niczego nowego nie wnoszą do całokształtu komuni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 21:53

Moim zdaniem kursowanie 150 i 151 na podobnym odcinku w niczym nie przeszkadza. Wystarczy tylko skorygować rozkład jazdy tak, by nie jechały o jednej porze i jedno 150 może zostać na dworzec, ja 30 lat temu jeździłęm 50 na dworzec, gdy jeszcze pętla dla 151 była na rogatce warszawskiej

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 19:56

Lublin powinien być przyjazny dla turystów , nie tylko jeżdżących swoimi samochodami.Komunikacja z dworca PKP powinna być wzorcowa .Lublin ma jeden z piękniejszych dworców na terenie kraju od strony ulicy 1 Maja . Wymuszanie chodzenia tunelem do Kunickiego to paranoja ,niech ten co to wymyślił weźmie walizki i tam idzie aż do Kunickiego ,szuka przejścia na drugą stronę ulicy bardzo ruchliwej , znajdzie przystanek dopiero przy komisariacie ,żeby dojechać do miasta przez tunel .

Niestety w Lublinie jest duży problem zarówno z komunikacją miejska jak i przemieszczania się po Polsce . Komuś bardzo zależy na tym aby tylko busy jeździły z Lublina do Krakowa , Warszawy , Zakopanego , przecież ktoś kto przejechał się nawet 3 godz to już więcej do busa nie wsiądzie , ciasnota taka że po opuszczeniu busa wszystko boli człowieka , często jest zimno w busie , kierowcy nie zatrzymują się na WC tylko  szybka wymiana pasażerów i to ma być miasto przyjazne turystom ? tylko dlaczego blokuje się inne firmy z autobusami ? Podobnie sytuacja w Lublinie z komunikacją, gdzie na autobus niejednokrotnie czekać trzeba 30 minut , dodatkowo brak połączenia np z Felina do Spółdzielczości Pracy i problemy dojazdu z innymi dzielnicami a tu jeszcze likwidacja linii 150 , zmiana numeracji autobusów ,ciągle zmiany w rozkładzie  widać że decyzje podejmuje ktoś kto zupełnie nie ma pojęcia o komunikacji i pasażerach , tylko próbuje niby to likwidacją i skracaniem linii uzyskać zyski .

Tylko prawda jest taka ze przy obecnych cenach paliwa autobusami będą jeździć tylko studenci i emeryci ze zniżką na bilety , jak to mówią chytry traci dwa razy :)

Lublin jest jednym z najgorszych miast z komunikacja pozamiejska i miejską !!!

Niestety w Lublinie jest duży problem zarówno z komunikacją miejska jak i przemieszczania się po Polsce . Komuś bardzo zależy na tym aby tylko busy jeździły z Lublina do Krakowa , Warszawy , Zakopanego , przecież ktoś kto przejechał się nawet 3 godz to już więcej do busa nie wsiądzie , ciasnota taka że po opuszczeniu busa wszystko boli człowieka , często jest zimno w busie , kierowcy nie zatrzymują się na WC tylko  szybka wymiana pasażerów i to ma być miasto przyjazne turystom ? tyl... rozwiń

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 15:50
Zmiany ogłosił ktoś kto w ogóle nie korzysta z MPK , zapowiadana podwyżka biletów ma się nijak do tego co mamy w rzeczywistości ,czekanie na mrozie 30 min. na autobus to jakieś żarty chyba , dojazd do pracy z trzema przesiadkami zajmuje prawie 1,5 godz mimo że odległość nie taka wielka , tylko problem z brakiem połączeń . W święta i niedziele to lepiej zupełnie z rezygnować z komunikacji jak stać i marznąc i tak jeszcze coś nie przyjedzie , sytuacja podobna do tej jak kiedyś na wsi ludzie czekali na PKS przyjedzie albo nie tyle że Lublin to nie wieś . Druga sprawa zbyt mała ilość tablic elektronicznych na przystankach , i za co te podwyżki biletów ? za poskracanie tras, eliminacje połączeń i udawania głupa po czym będą mówić że Lublin ma najlepszą komunikacje w kraju , pewnie uwierzy ten kto nigdzie nie wyjeżdżał .
Zmiany ogłosił ktoś kto w ogóle nie korzysta z MPK , zapowiadana podwyżka biletów ma się nijak do tego co mamy w rzeczywistości ,czekanie na mrozie 30 min. na autobus to jakieś żarty chyba , dojazd do pracy z trzema przesiadkami zajmuje prawie 1,5 godz mimo że odległość nie taka wielka , tylko problem z brakiem połączeń . W święta i niedziele to lepiej zupełnie z rezygnować z komunikacji jak stać i marznąc i tak jeszcze coś nie przyjedzie , sytuacja podobna do tej jak kiedyś na wsi ludzie czekali na PKS przyjedzie albo nie tyle że Lublin to ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 07:19
Jesteście bandą łobuzów co nie mają pojęcia o komunikacji bo jeździcie swoimi samochodami . Za nasze podatki bo jesteście przecież urzędnikami państwowymi zabawiacie się w "pracę"
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 00:18
Zmiany traktujemy jako ostateczne, tworzą pewną spójność całość – odpowiada Góźdź. Ciekawe jaką całość ?? Bo ja tu widzę totalne dno.Ludzie pisza skarza a pani Góżdź czyt.ZTM ma lublinian w D...e. Klapki na oczy i udaje ze nic nie słyszy.Proponuje tak jak ostatnim razem przy podwyżkach wzmocnić akcję PRZEKAŻ BILET JAK WYSIADASZ.Może tak trzeba do nich przemawiac wtedy usłyszą!!!!
Avatar
Gosia / 21 stycznia 2016 o 22:29
[quote name="Arek" post="1268268" timestamp="1453401314"]

Przecież ma być 11 przez Nowy Świat.[/quote
Jasne.. Na stronie ZTM.. Linia 11 planowana jest na 3 lub 4 kwartał 2016 r. Z częstotliwością 30 minut.. Cuda na kiju...
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 22:01
Likwidacja 150 to akurat najlepszy pomysl ZTM tym razem, jej trasa w 99,9% pokrywa sie ze 151- to nie ma sensu...jak rowniez duzego sensu nie ma dzielenie dwudziestki na "20" i "30", ktorych trasy pokrywac sie beda w zdecydowanej wiekszosci...Zeby to mialo sens nalezaloby puscic "30" przez Zamojska i Plac Wolnosci do Krakowskiego Przedmieścia. Nie jest w porzadku pisanie o liini 38 od miesiecy, ze linia ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkancow, ze byla zglaszana w budzecie obywatelskim itp..To wszystko prawda tylko dlaczego w momencie jej oglaszania okazuje sie ze to ma byc linia tylko na lato, sezonowa...Bardzo nie fair! Ta linia jest potrzebna przez caly rok! Dobre posuniecie z nowa "11" i nowa trasa 157 na wzmocnienie Zemborzyckiej, po odebraniu "17" z tej czesci miasta jeden trolejbus(160) nie wyrabia...
Likwidacja 150 to akurat najlepszy pomysl ZTM tym razem, jej trasa w 99,9% pokrywa sie ze 151- to nie ma sensu...jak rowniez duzego sensu nie ma dzielenie dwudziestki na "20" i "30", ktorych trasy pokrywac sie beda w zdecydowanej wiekszosci...Zeby to mialo sens nalezaloby puscic "30" przez Zamojska i Plac Wolnosci do Krakowskiego Przedmieścia. Nie jest w porzadku pisanie o liini 38 od miesiecy, ze linia ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkancow, ze byla zglaszana w budzecie obywatelskim itp..To wszystko pra... rozwiń
Avatar
923Typ / 21 stycznia 2016 o 21:57

Ale tylko na niektórych kursach, teraz mają być przeguby na wszystkich 158.

@Whoop, do parku bronowickiego jest kilka linii z Dziesiątej i kilka linii z Majdanka, wystarczy się przesiąść w tym miejscu, nie trzeba trzech przesiadek, ja często jeżdżę 21, bo mi pasuje i bez przesiadki

Avatar
Piotr / 28 stycznia 2016 o 22:42

MOJA PROPZYCJA na zupelnie nowa linie MPK, "35", co ZTM i Panstwo na to?

ZBOŻOWA/ SŁAWINKOWSKA- FELIN/PANCERNIAKÓW( FELICITY)

Poczatek na Zbozowej lub Slawinkowskiej, po nowej trasie 47 przez Zewlerowicza do os. Szymanowskiego, w Koncertowa i Kompozytorów Polskich, Elsnera do Spoldzielczosci Pracy, ze Spoldzielczosci Pracy w Unicka i Podzamcze, prosto w Aleje Unii Lubelskiej, przez Lubelskiego Lipca w Kunickiego, do Dywizjonu 303, skad w prawo w Meczennikow Majdanka przez Majdanek do Osiedla Felin skad ewentualnie wybrane kursy( lub nawet wszystkie kursy moglyby jechac dalej) do Felicity.

POPIERACIE nowa "35"?? Zbozowa/ Sławinkowska - Felin/Pancerniakow-Felicty?

MOJA PROPZYCJA na zupelnie nowa linie MPK, "35", co ZTM i Panstwo na to?

ZBOŻOWA/ SŁAWINKOWSKA- FELIN/PANCERNIAKÓW( FELICITY)

Poczatek na Zbozowej lub Slawinkowskiej, po nowej trasie 47 przez Zewlerowicza do os. Szymanowskiego, w Koncertowa i Kompozytorów Polskich, Elsnera do Spoldzielczosci Pracy, ze Spoldzielczosci Pracy w Unicka i Podzamcze, prosto w Aleje Unii Lubelskiej, przez Lubelskiego Lipca w Kunickiego, do Dywizjonu 303, skad w prawo w Meczennikow Majdanka przez Majdanek do Osiedla Felin skad ewentualnie wybrane ... rozwiń

Avatar
iks / 27 stycznia 2016 o 11:57
 
Gawryło Polak pytanie ? czemu ztm oszukuje ludzi twierdząc ,że podwyżka cen biletów pójdzie w parze za rozwojem siatki komunikacyjnej. Linie które powstają np. 157, i inne, oraz kosmetyczne zmiany tras niczego nowego nie wnoszą do całokształtu komunikacji miejskiej. Bo czy nie można było dojechać na czuby z pod dworca pkp(można ) czy jak ktoś chciał dojechać na węglinek to dojedzie czy to 14 cz np. 10 obecnie, chodzi o to ze nie robi sie nic tak naprawdę aby poprawić dostęp do komunikacji po przez nowe linie powstające tam gdzie jeszcze nie ma komunikacji lub jest bardzo słabo rozwinięta( linie podmiejskie) a tam gdzie jest komunikacja zwiększyć częstotliwość. ztm kłamie że linia 16 po wydłużeniu na rudnik zachowa częstotliwość , zwracam uwagę na to żę ta linia w sobotę jezdzi co 60 min po zmianach nawet co 70 czyli jednym się robi dobrze bo się wydluza trasę na rudnik i to jest ok ,ale inni już maja gorzej. ( nie wspomnę o tym że poczatkowo zapowiadało sie żę 16 ma jezdzić co 30 min) podobne przypadki są na innych liniach wystarczy porównać rozkłady jazdy. pozdrawiam pasażer
 
Gawryło Polak pytanie ? czemu ztm oszukuje ludzi twierdząc ,że podwyżka cen biletów pójdzie w parze za rozwojem siatki komunikacyjnej. Linie które powstają np. 157, i inne, oraz kosmetyczne zmiany tras niczego nowego nie wnoszą do całokształtu komuni... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 21:53

Moim zdaniem kursowanie 150 i 151 na podobnym odcinku w niczym nie przeszkadza. Wystarczy tylko skorygować rozkład jazdy tak, by nie jechały o jednej porze i jedno 150 może zostać na dworzec, ja 30 lat temu jeździłęm 50 na dworzec, gdy jeszcze pętla dla 151 była na rogatce warszawskiej

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 19:56

Lublin powinien być przyjazny dla turystów , nie tylko jeżdżących swoimi samochodami.Komunikacja z dworca PKP powinna być wzorcowa .Lublin ma jeden z piękniejszych dworców na terenie kraju od strony ulicy 1 Maja . Wymuszanie chodzenia tunelem do Kunickiego to paranoja ,niech ten co to wymyślił weźmie walizki i tam idzie aż do Kunickiego ,szuka przejścia na drugą stronę ulicy bardzo ruchliwej , znajdzie przystanek dopiero przy komisariacie ,żeby dojechać do miasta przez tunel .

Niestety w Lublinie jest duży problem zarówno z komunikacją miejska jak i przemieszczania się po Polsce . Komuś bardzo zależy na tym aby tylko busy jeździły z Lublina do Krakowa , Warszawy , Zakopanego , przecież ktoś kto przejechał się nawet 3 godz to już więcej do busa nie wsiądzie , ciasnota taka że po opuszczeniu busa wszystko boli człowieka , często jest zimno w busie , kierowcy nie zatrzymują się na WC tylko  szybka wymiana pasażerów i to ma być miasto przyjazne turystom ? tylko dlaczego blokuje się inne firmy z autobusami ? Podobnie sytuacja w Lublinie z komunikacją, gdzie na autobus niejednokrotnie czekać trzeba 30 minut , dodatkowo brak połączenia np z Felina do Spółdzielczości Pracy i problemy dojazdu z innymi dzielnicami a tu jeszcze likwidacja linii 150 , zmiana numeracji autobusów ,ciągle zmiany w rozkładzie  widać że decyzje podejmuje ktoś kto zupełnie nie ma pojęcia o komunikacji i pasażerach , tylko próbuje niby to likwidacją i skracaniem linii uzyskać zyski .

Tylko prawda jest taka ze przy obecnych cenach paliwa autobusami będą jeździć tylko studenci i emeryci ze zniżką na bilety , jak to mówią chytry traci dwa razy :)

Lublin jest jednym z najgorszych miast z komunikacja pozamiejska i miejską !!!

Niestety w Lublinie jest duży problem zarówno z komunikacją miejska jak i przemieszczania się po Polsce . Komuś bardzo zależy na tym aby tylko busy jeździły z Lublina do Krakowa , Warszawy , Zakopanego , przecież ktoś kto przejechał się nawet 3 godz to już więcej do busa nie wsiądzie , ciasnota taka że po opuszczeniu busa wszystko boli człowieka , często jest zimno w busie , kierowcy nie zatrzymują się na WC tylko  szybka wymiana pasażerów i to ma być miasto przyjazne turystom ? tyl... rozwiń

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 15:50
Zmiany ogłosił ktoś kto w ogóle nie korzysta z MPK , zapowiadana podwyżka biletów ma się nijak do tego co mamy w rzeczywistości ,czekanie na mrozie 30 min. na autobus to jakieś żarty chyba , dojazd do pracy z trzema przesiadkami zajmuje prawie 1,5 godz mimo że odległość nie taka wielka , tylko problem z brakiem połączeń . W święta i niedziele to lepiej zupełnie z rezygnować z komunikacji jak stać i marznąc i tak jeszcze coś nie przyjedzie , sytuacja podobna do tej jak kiedyś na wsi ludzie czekali na PKS przyjedzie albo nie tyle że Lublin to nie wieś . Druga sprawa zbyt mała ilość tablic elektronicznych na przystankach , i za co te podwyżki biletów ? za poskracanie tras, eliminacje połączeń i udawania głupa po czym będą mówić że Lublin ma najlepszą komunikacje w kraju , pewnie uwierzy ten kto nigdzie nie wyjeżdżał .
Zmiany ogłosił ktoś kto w ogóle nie korzysta z MPK , zapowiadana podwyżka biletów ma się nijak do tego co mamy w rzeczywistości ,czekanie na mrozie 30 min. na autobus to jakieś żarty chyba , dojazd do pracy z trzema przesiadkami zajmuje prawie 1,5 godz mimo że odległość nie taka wielka , tylko problem z brakiem połączeń . W święta i niedziele to lepiej zupełnie z rezygnować z komunikacji jak stać i marznąc i tak jeszcze coś nie przyjedzie , sytuacja podobna do tej jak kiedyś na wsi ludzie czekali na PKS przyjedzie albo nie tyle że Lublin to ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 07:19
Jesteście bandą łobuzów co nie mają pojęcia o komunikacji bo jeździcie swoimi samochodami . Za nasze podatki bo jesteście przecież urzędnikami państwowymi zabawiacie się w "pracę"
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 00:18
Zmiany traktujemy jako ostateczne, tworzą pewną spójność całość – odpowiada Góźdź. Ciekawe jaką całość ?? Bo ja tu widzę totalne dno.Ludzie pisza skarza a pani Góżdź czyt.ZTM ma lublinian w D...e. Klapki na oczy i udaje ze nic nie słyszy.Proponuje tak jak ostatnim razem przy podwyżkach wzmocnić akcję PRZEKAŻ BILET JAK WYSIADASZ.Może tak trzeba do nich przemawiac wtedy usłyszą!!!!
Avatar
Gosia / 21 stycznia 2016 o 22:29
[quote name="Arek" post="1268268" timestamp="1453401314"]

Przecież ma być 11 przez Nowy Świat.[/quote
Jasne.. Na stronie ZTM.. Linia 11 planowana jest na 3 lub 4 kwartał 2016 r. Z częstotliwością 30 minut.. Cuda na kiju...
Pozdrawiam
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 22:01
Likwidacja 150 to akurat najlepszy pomysl ZTM tym razem, jej trasa w 99,9% pokrywa sie ze 151- to nie ma sensu...jak rowniez duzego sensu nie ma dzielenie dwudziestki na "20" i "30", ktorych trasy pokrywac sie beda w zdecydowanej wiekszosci...Zeby to mialo sens nalezaloby puscic "30" przez Zamojska i Plac Wolnosci do Krakowskiego Przedmieścia. Nie jest w porzadku pisanie o liini 38 od miesiecy, ze linia ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkancow, ze byla zglaszana w budzecie obywatelskim itp..To wszystko prawda tylko dlaczego w momencie jej oglaszania okazuje sie ze to ma byc linia tylko na lato, sezonowa...Bardzo nie fair! Ta linia jest potrzebna przez caly rok! Dobre posuniecie z nowa "11" i nowa trasa 157 na wzmocnienie Zemborzyckiej, po odebraniu "17" z tej czesci miasta jeden trolejbus(160) nie wyrabia...
Likwidacja 150 to akurat najlepszy pomysl ZTM tym razem, jej trasa w 99,9% pokrywa sie ze 151- to nie ma sensu...jak rowniez duzego sensu nie ma dzielenie dwudziestki na "20" i "30", ktorych trasy pokrywac sie beda w zdecydowanej wiekszosci...Zeby to mialo sens nalezaloby puscic "30" przez Zamojska i Plac Wolnosci do Krakowskiego Przedmieścia. Nie jest w porzadku pisanie o liini 38 od miesiecy, ze linia ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkancow, ze byla zglaszana w budzecie obywatelskim itp..To wszystko pra... rozwiń
Avatar
923Typ / 21 stycznia 2016 o 21:57

Ale tylko na niektórych kursach, teraz mają być przeguby na wszystkich 158.

@Whoop, do parku bronowickiego jest kilka linii z Dziesiątej i kilka linii z Majdanka, wystarczy się przesiąść w tym miejscu, nie trzeba trzech przesiadek, ja często jeżdżę 21, bo mi pasuje i bez przesiadki

Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 4:2 [RELACJA NA ŻYWO]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 4:2 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały
galeria

Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały 1 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia]
Zdjęcia
galeria

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia] 0 0

Starali się jako mogli, choć pogoda popsuła nieco plany organizatorem Świdnickiej Nocy Kultury. Ze względu na padający deszcz część wydarzeń miała miejsce pod dachem, a nie w plenerze jak wstępnie zaplanowano.

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja 16 8

W niedzielę przed południem pies puszczony luzem w Ogrodzie Saskim zaatakował pawie.

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 1

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 7 6

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 46 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 2

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 13 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 2

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!