Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 września 2015 r.
12:18

Lublin: Pieniądze są na jedną, a powstaną dwie szkoły

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Nowy pomysł na rozbudowę podstawówki przy ul. Nałkowskich mają władze miasta. Ratusz chce, by pieniądze na tę inwestycję wyłożył nie budżet Lublina, ale podległa miastu spółka. Tłumaczy, że dzięki temu łatwiej będzie zbudować... inną szkołę, na Czubach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dodatkowy segment ma poprawić sytuację Szkoły Podstawowej nr 30, która pęka w szwach, a zimą kończy lekcje długo po zmroku. – Projekt segmentu mamy już gotowy – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Budynek będzie mieć dwie kondygnacje i całe zaplecze w postaci szatni i sanitariatów. Powierzchnia obiektu to ok. 3 tys. mkw.

Ratusz ma już nawet pozwolenie na budowę, ale możliwe, że to nie on będzie tu inwestorem. O decyzję lokalizacyjną na ten sam segment tej samej szkoły wystąpiła do Urzędu Miasta komunalna spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Nowy Dom”. I wiele wskazuje na to, że to ona sfinansuje tę inwestycję.

– Poszukujemy takich rozwiązań, które pozwalają nam w danym momencie zrobić więcej – tłumaczy Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – TBS ma własne fundusze, poza tym może dostać finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka może zrealizować ten obiekt, a potem my oczywiście go od niej odkupimy lub obejmiemy umową najmu. Pieniądze, którymi musielibyśmy dysponować na budowę tego segmentu możemy dzięki temu przeznaczyć na budowę szkoły na Czubach. Inaczej mówiąc, robimy dwa zamiast jednego.

Nowy segment podstawówki przy ul. Nałkowskich, według założeń Ratusza, miałby być gotowy na przyjęcie uczniów we wrześniu 2017 r. Ten sam termin podawany jest przez władze Lublina jako data otwarcia nowej szkoły przy ul. Berylowej. Tu, w dwupiętrowym budynku ma się zmieścić przedszkole dla 200 dzieci, szkoła podstawowa dla 600 uczniów oraz pomieszczenia dla domu kultury. A także kuchnia, stołówka i pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią na 300 miejsc. Projekt powinien być gotowy na koniec czerwca przyszłego roku.

Zarówno przy Nałkowskich i przy Berylowej szkoły potrzebne są praktycznie od zaraz. Przy Berylowej rozwiązałoby to problem uczniów z bloków powstających wzdłuż nowego odcinka ul. Jana Pawła II. Z kolei na Wrotkowie mieszkańców przybywa za sprawą nowej zabudowy powstającej niedaleko Zalewu Zemborzyckiego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 19:56
Wybudują, a potem oddadzą w zarzadzanie takiemu "mądremu" dyrektorowi jak na Sławinkowskiej? Tyle kasy poszło na tę szkołę, a dyrektor najgorszy w całym Lublinie. Szkoda dzieci, żal szkoły i szkoda pieniędzy...
Avatar
ubawiony / 23 września 2015 o 15:27

szkoła przy Berylowej - projekt ma być gotowy w czerwcu 2016 a szkoła ma być otwarta we wrześniu 2017, miasto przewiduje że szkołę wybuduje w 1,5 - 2 lata - ktoś tu nie potrafi liczyć albo wg urzędników rok ma więcej niż 12 miesięcy. szkoła przy Berylowej wcale nie będzie dla dzieci z powstających bloków przy Jana Pawła, ale dla okolicznych gmin m.in Konopnica, Prawiedniki i wielu innych , tak jak to ma miejsce w przypadku szkoły nr 50 przy ulicy Roztocze ...... może w końcu Kuratorium zainteresuje się sytuacją w tej szkole

Ubawiłem się do łez. Ktoś piszący te bzdury chyba ma problemy z posługiwaniem się mapą. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku Konopnicy, ale Prawiedniki posiadają własną szkołę podstawową i przedszkole. Szkoła nie jest typowym molochem, a liczebność klas to ok. 20 osób. W związku z tym nie wiem drogi autorze skąd wnioskujesz takie zainteresowanie placówką oświatową powstającą przy ulicy Berylowej. I jeszcze ważna informacja administracyjna: Prawiedniki nie są gminą. Miejscowość częściowo należy do Miasta Lublin, a pozostała jej część wchodzi w skład Gminy Głusk :)

Ubawiłem się do łez. Ktoś piszący te bzdury chyba ma problemy z posługiwaniem się mapą. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku Konopnicy, ale Prawiedniki posiadają własną szkołę podstawową i przedszkole. Szkoła nie jest typowym molochem, a liczebność klas to ok. 20 osób. W związku z tym nie wiem drogi autorze skąd wnioskujesz takie zainteresowanie placówką oświatową powstającą przy ulicy Berylowej. I jeszcze ważna informacja administracyjna: Prawiedniki nie są gminą. Miejscowość częściowo należy do Miasta Lublin, a po... rozwiń

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 15:14
ra kiedy miasto pomyśli o rozbudowie szkoły nr 2 przy ul. Mickiewicza,tam jest tak ciasno,nauka na zmiany,a o poprawieniu warunków nikt nie wspomina,z trudem dopiero teraz budowane jest boisko,a były na to całe wakacje
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 14:41
Gmina Lublin utraciła zdolności kredytowe, czego nie usłyszycie od "złotoustego" doktora ekonomii, który dzisiaj zadłuża do granic możliwości spółki, a jutro Wam każe wystawić rachunki.
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 14:08
A może przy okazji sala gimnastyczna dla gimnazjum
Avatar
piku / 23 września 2015 o 13:17

zamiast dodatkowego skrzydła na Nałkowskich lepiej wybudować nową szkołę dla klas 1-3 gdzieś w okolicach Fulmana w ten sposób zmniejszy się ilość dzieci w szkole przy Nałkowskich a i młodszym uczniom z okolicy Fulmana będzie bliżej po naukę

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:51
szkoła przy Berylowej - projekt ma być gotowy w czerwcu 2016 a szkoła ma być otwarta we wrześniu 2017, miasto przewiduje że szkołę wybuduje w 1,5 - 2 lata - ktoś tu nie potrafi liczyć albo wg urzędników rok ma więcej niż 12 miesięcy. szkoła przy Berylowej wcale nie będzie dla dzieci z powstających bloków przy Jana Pawła, ale dla okolicznych gmin m.in Konopnica, Prawiedniki i wielu innych , tak jak to ma miejsce w przypadku szkoły nr 50 przy ulicy Roztocze ...... może w końcu Kuratorium zainteresuje się sytuacją w tej szkole
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:37
Pewnikiem siem modliły do pywnygo świntygo to i pinindzy bydzie na dwi szkoły zamiost na jidnom !!! Pomódlta siem ludziska, tu i w purtfelach wam siem może ni ruzmnorzy , łale bydzieta miały dobre samupoczucie !!!
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 19:56
Wybudują, a potem oddadzą w zarzadzanie takiemu "mądremu" dyrektorowi jak na Sławinkowskiej? Tyle kasy poszło na tę szkołę, a dyrektor najgorszy w całym Lublinie. Szkoda dzieci, żal szkoły i szkoda pieniędzy...
Avatar
ubawiony / 23 września 2015 o 15:27

szkoła przy Berylowej - projekt ma być gotowy w czerwcu 2016 a szkoła ma być otwarta we wrześniu 2017, miasto przewiduje że szkołę wybuduje w 1,5 - 2 lata - ktoś tu nie potrafi liczyć albo wg urzędników rok ma więcej niż 12 miesięcy. szkoła przy Berylowej wcale nie będzie dla dzieci z powstających bloków przy Jana Pawła, ale dla okolicznych gmin m.in Konopnica, Prawiedniki i wielu innych , tak jak to ma miejsce w przypadku szkoły nr 50 przy ulicy Roztocze ...... może w końcu Kuratorium zainteresuje się sytuacją w tej szkole

Ubawiłem się do łez. Ktoś piszący te bzdury chyba ma problemy z posługiwaniem się mapą. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku Konopnicy, ale Prawiedniki posiadają własną szkołę podstawową i przedszkole. Szkoła nie jest typowym molochem, a liczebność klas to ok. 20 osób. W związku z tym nie wiem drogi autorze skąd wnioskujesz takie zainteresowanie placówką oświatową powstającą przy ulicy Berylowej. I jeszcze ważna informacja administracyjna: Prawiedniki nie są gminą. Miejscowość częściowo należy do Miasta Lublin, a pozostała jej część wchodzi w skład Gminy Głusk :)

Ubawiłem się do łez. Ktoś piszący te bzdury chyba ma problemy z posługiwaniem się mapą. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w przypadku Konopnicy, ale Prawiedniki posiadają własną szkołę podstawową i przedszkole. Szkoła nie jest typowym molochem, a liczebność klas to ok. 20 osób. W związku z tym nie wiem drogi autorze skąd wnioskujesz takie zainteresowanie placówką oświatową powstającą przy ulicy Berylowej. I jeszcze ważna informacja administracyjna: Prawiedniki nie są gminą. Miejscowość częściowo należy do Miasta Lublin, a po... rozwiń

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 15:14
ra kiedy miasto pomyśli o rozbudowie szkoły nr 2 przy ul. Mickiewicza,tam jest tak ciasno,nauka na zmiany,a o poprawieniu warunków nikt nie wspomina,z trudem dopiero teraz budowane jest boisko,a były na to całe wakacje
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 14:41
Gmina Lublin utraciła zdolności kredytowe, czego nie usłyszycie od "złotoustego" doktora ekonomii, który dzisiaj zadłuża do granic możliwości spółki, a jutro Wam każe wystawić rachunki.
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 14:08
A może przy okazji sala gimnastyczna dla gimnazjum
Avatar
piku / 23 września 2015 o 13:17

zamiast dodatkowego skrzydła na Nałkowskich lepiej wybudować nową szkołę dla klas 1-3 gdzieś w okolicach Fulmana w ten sposób zmniejszy się ilość dzieci w szkole przy Nałkowskich a i młodszym uczniom z okolicy Fulmana będzie bliżej po naukę

Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:51
szkoła przy Berylowej - projekt ma być gotowy w czerwcu 2016 a szkoła ma być otwarta we wrześniu 2017, miasto przewiduje że szkołę wybuduje w 1,5 - 2 lata - ktoś tu nie potrafi liczyć albo wg urzędników rok ma więcej niż 12 miesięcy. szkoła przy Berylowej wcale nie będzie dla dzieci z powstających bloków przy Jana Pawła, ale dla okolicznych gmin m.in Konopnica, Prawiedniki i wielu innych , tak jak to ma miejsce w przypadku szkoły nr 50 przy ulicy Roztocze ...... może w końcu Kuratorium zainteresuje się sytuacją w tej szkole
Avatar
Gość / 23 września 2015 o 12:37
Pewnikiem siem modliły do pywnygo świntygo to i pinindzy bydzie na dwi szkoły zamiost na jidnom !!! Pomódlta siem ludziska, tu i w purtfelach wam siem może ni ruzmnorzy , łale bydzieta miały dobre samupoczucie !!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!