sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Pieniądze uwięzione na koncie SKOK. Dlaczego klienci nie mogli ich wypłacić?

Dodano: 3 marca 2017, 20:48

Edyta Kowalik z Lublina chciała wczoraj wypłacić gotówkę w punkcie SKOK Wybrzeże przy Al. Racławickich w Lublinie
Edyta Kowalik z Lublina chciała wczoraj wypłacić gotówkę w punkcie SKOK Wybrzeże przy Al. Racławickich w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Klienci lubelskiego oddziału SKOK Wybrzeże nie mogli wczoraj wypłacić gotówki ze swoich kont. Placówka tłumaczy to brakami kadrowymi. Zapewnia też, że jest w pełni wypłacalna.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Edyta Kowalik z Lublina chciała wczoraj wypłacić gotówkę w punkcie SKOK Wybrzeże przy Al. Racławickich w Lublinie. Konto w placówce posiada od kilku lat. Wypłat zawsze dokonywała osobiście w oddziale.

– Byłam w oddziale o godz. 9 rano. Powiedziano mi, że z powodu awarii systemu nie mogę nic wypłacić i nie wiadomo, jak długo to potrwa – relacjonuje.

Jak dodaje, z kwitkiem od okienka odeszło też wielu innych klientów. Naszej Czytelniczce zależało jednak na tym, by sprawę wyjaśnić. – To jedyne miejsce w Lublinie, w którym mogę wypłacić pieniądze. Inaczej musiałabym jechać do Warszawy – tłumaczy. – Nieoficjalnie dowiedziałam się, że nie ma żadnej awarii, a oddział dostał odgórną dyspozycję, by nie wykonywać żadnych operacji kasowych.

Pracownica punktu przy Al. Racławickich po informacje w tej sprawie odesłała nas do centrali w Gdańsku. Tam usłyszeliśmy, że problemy z wypłatami spowodowane są brakami kadrowymi.

– Stosujemy dość powszechną w tego typu instytucjach zasadę, że wszelkie wypłaty są realizowane na dwie pary rąk – tłumaczy Adam Stępniewski, zarządca komisaryczny SKOK Wybrzeże. – Rano dowiedzieliśmy się, że z trzyosobowego składu dwie osoby są nieobecne. Ta sytuacja nas zaskoczyła. Wszczęliśmy więc procedurę awaryjną. Nie chcemy stwarzać wrażenia, że jesteśmy niewypłacalni, bo to nieprawda – zapewnia.

Na pytanie, jak długo mogą potrwać utrudnienia nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Pani Edycie zaproponowano bezgotówkowy transfer pieniędzy w formie przelewu. Jej jednak zależało na wypłacie gotówki.

– Po kilku godzinach zostałam poinformowana, że oddział otrzymał jednorazową zgodę na wypłatę. Pieniądze mam odebrać dzisiaj – mówi pani Edyta. – To bulwersujące. Co by było, gdybym potrzebowała tych pieniędzy natychmiast? Nie tylko ja mam tutaj konto, w podobnej sytuacji może być więcej osób.

Wielkopolska SKOK w upadłości

W ostatnim czasie głośno było o problemach Wielkopolskiej SKOK. Działalność Kasy na początku lutego zawiesiła Komisja Nadzoru Finansowego informując, że aktywa kasy nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. W środę Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto ogłosił jej upadłość.

Czytaj więcej o: pieniądze SKOK SKOK Wybrzeże
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(37) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 marca 2017 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja ze skoku w lublinie chm wypłaciłam wszystko i śpię spokojnie.Nie będę później po sądach chodziła.
Rozwiń
Gość
Gość (5 marca 2017 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a senator Bierecki hula
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2017 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zasrany redaktorzyno nie mogłem zrobić przelwu z Deutche Banku przez dwa dni czy tez o tym napisze ? Tak ? to poproszę o adres mail pod moim postem. A może to nie jest po linii mocodawców?
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2017 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Solidaruchy wam wszystko ukradną,tego chcieliście pajace
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2017 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszyscy wszysto wiedziedzieli to niech sie nie dziwia że teraz nie mozna wyplacić- pani Edyta też. SKOK Wybrzeże hehehe, cztery lata temu ujawniono afere Amber Gold też firma z wybrzeża. Niech naiwniacy idą do prezydenta Adamowicza PO swoje oszczedności-jak sprzeda jedno mieszkanie to im zacznie wypłacac po 50zł co miesiąc, długo moze to potrwac zanim sprzeda ostatnie lokum bo sam nie wie ile ich ma. Drugi SKOK jest od Bronka Bula ale on nic wam nie wyplaci bo to jest człek WSI a oni nie oddaja, ot takie radzieckie wychowanie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (37)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!