Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2016 r.
18:36

Lublin: Połamali świąteczną instalację na placu przed CSK (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora toma
332 36 A A

Miały być okazją do świątecznej zabawy podczas rodzinnych spacerów. Skrzydła ustawione na placu Teatralnym w ramach akcji #anielskielubelskie komuś jednak przeszkadzały - w nocy ze środy na czwartek zostały zniszczone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłym tygodniu na placu przed Centrum Spotkania Kultur pojawiła się iluminacja świetlna – skrzydła anioła. W środę Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs. By wziąć udział w losowaniu nagród trzeba było zrobić sobie zdjęcie na tle skrzydeł i opublikować je na Facebooku.

W czwartek instalacja zniknęła z pl. Teatralnego.

– Na początku myśleliśmy, że się przewróciła, ale okazało się, że konstrukcja jest połamana. Jedna z kamer miejskiego monitoringu zarejestrowała, jak tuż po północy niszczy ją trzech mężczyzn. Ustalamy, czy uda się ich rozpoznać i planujemy złożyć zawiadomienie na policję – mówi Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Co dalej z konkursem?. – Do tej pory wzięło w nim udział kilkanaście osób. Postaramy się, żeby skrzydła jeszcze dziś wróciły na swoje miejsce. O ile uda się je naprawić – dodaje Donica.

Czytaj więcej o:

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 07:01
+1
Karać ale konkretnie ! Złapać tych idiotów i po 20tys zł na fundusz remontowy miasta! oraz zrzutka tych bydlaków na nowe skrzydła. Za słabe te kary za niszczenie mienia ;/ Za słabe!
Avatar
ANka / 22 grudnia 2016 o 23:12
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Komu potrzebne jest te CSK?
Ludziom, którzy opórcz meczu i piwa mają inne zainteresowania... Achh jeszcze kosciół - berecie/ moherze!
Avatar
lubelak / 22 grudnia 2016 o 23:11
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Najpierw sami stawiaja a pózniej sami niszczą, ot całe CSK.
tak z pewnością sami... wszystki żle... PISOWCU!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 23:09
+1
Juz maja na swiateczny chleb bo maja 500+ wien normalny lubliniaku sam sobie zaprzeczasz. A 500+ mialo byc na bilety do kina i teatru. Wiec niech pojdo do csk i zobacza troche fajneo swiata. Nie samym chlebem czlowiek zyje ...
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 21:47
+1
Konkurs wygrał marszałek i tyle w temacie.
Avatar
Marek z milocina / 22 grudnia 2016 o 21:38
+1
Szkoda ze hejterzy z pisuaru nic nie potrafią uszanowac
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 20:28
+1
Trzeba było myśleć wcześniej ! Nie wiedzieli że są w mieście wandale ? Instalacja powinna być umieszczona na odpowiedniej wysokości najlepiej na tarasie lub dachu budynku. No i monitoring obowiązkowo bo różne głupie pomysły ludziom przychodzą do głowy.
Avatar
n. / 22 grudnia 2016 o 20:00
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Młodzież patriotyczna wracała z browara i zniszczyła pedalskie skrzydła. Wszak wiadomo, że anioły to pedały, tacy mało męscy, na biało, delikatni, jeszcze te skrzydła.
Lecz się lewaku
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 19:23
+1
To jak? Monitoring działa i nikt nie mógł dać znać policji? Kto tam obserwuje te monitory? Parę lat temu szopkę spalili i też miała monitoring. Wszyscy śpią zamiast obserwować, a potem kamera nagrała, poszukujemy, kto rozpoza itd........
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 19:10
+1
Moja propozycja jest następująca: wyznaczyć nagrodę za wskazanie tych idiotów.Kwotę przeznaczoną na nagrodę dołączyć do kosztów naprawy. Zdjęcia z kamer opublikować jak najwcześniej.Powodzenia.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 12:41
Trzeba było plac otoczyć płotem, jak Sejm. Postawić kordon MO i nie byłoby problemu.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 07:31
-1
Po co naprawiać, niech ten Pan , co jest na zdjęciu wygra i pozamiatane. Swoją drogą jestem ciekaw, ile płacimy z naszej kasy na takie głupoty
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 07:01
+1
Karać ale konkretnie ! Złapać tych idiotów i po 20tys zł na fundusz remontowy miasta! oraz zrzutka tych bydlaków na nowe skrzydła. Za słabe te kary za niszczenie mienia ;/ Za słabe!
Avatar
Felek kartofelek / 23 grudnia 2016 o 00:37
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 00:04
więcej kamer by takich baranów zatrzymywać !
Avatar
PISIOLANDIA / 22 grudnia 2016 o 23:20
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dyrektorem CSK jest KODowiec. Oni nie obchodzą świąt bo walczą z urojonym atakiem na demokrację
aha... ot argument - komentarzem opłaconym przez młodzieżówkę pisu.... Co będzie z tym naszym krajem....
Avatar
p / 22 grudnia 2016 o 23:13
ja parkuje tam codziennie 2 zł za 2 h idealnie - wszystko da się załatwić w miescie. Najpierw poczytaj / zobacz  póżniej krytykuj... bo co nie Twoi parkink wybudowali Jareczku....?
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 23:12
Czego chcesz człowieku przeciez tam jest podziemny parking . no chyba ze szkoda 4 zl.
Avatar
ANka / 22 grudnia 2016 o 23:12
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Komu potrzebne jest te CSK?
Ludziom, którzy opórcz meczu i piwa mają inne zainteresowania... Achh jeszcze kosciół - berecie/ moherze!
Avatar
lubelak / 22 grudnia 2016 o 23:11
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Najpierw sami stawiaja a pózniej sami niszczą, ot całe CSK.
tak z pewnością sami... wszystki żle... PISOWCU!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 69 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 313 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 192 42

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!