Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2017 r.
21:44

Lublin: Poważne kłopoty agenta CBA

30 13 A A
Adam M. prowadził interesy z człowiekiem skazanym niedawno za wyłudzenia
Adam M. prowadził interesy z człowiekiem skazanym niedawno za wyłudzenia

Agent CBA z Lublina odpowie za nakłanianie do składania fałszywych zeznań. Miał namawiać znajomego, by nie wyjawiał śledczym kompromitujących go informacji. Chodziło o interesy z oszustem i pożyczanie pieniędzy na procent

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Śledztwo dotyczące kontrowersyjnej działalności Adama M.* prowadzi bialski oddział Prokuratury Okręgowej w Lublinie. W ostatnich dniach agentowi CBA oficjalnie postawiono zarzut dotyczący nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań. 

– Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Postępowanie w tej sprawie jest już na ukończeniu – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Adam M. musi się liczyć z karą do 3 lat więzienia. Groziły mu jednak znacznie poważniejsze zarzuty dotyczące oszustwa. O działalności agenta pisaliśmy na początku grudnia.

Adam M. prowadził interesy z człowiekiem skazanym niedawno za wyłudzenia. Mężczyzna ten miał oszukać ponad 50 osób na 3,5 mln zł. Stworzył w tym celu rodzaj piramidy finansowej. Agent powierzał mu własne pieniądze. Pożyczał też gotówkę od znajomych. Mieli na tym zarabiać kilka procent miesięcznie.

– Znaliśmy się od lat i całkowicie mu ufałem. W lutym 2012 r. pożyczyłem mu więc pierwsze 70 tys. zł. Wszystko na słowo. Do czerwca wypłacał odsetki zgodnie z planem. Wtedy przyszedł po kolejne 80 tys. przekazałem mu te pieniądze –wspomina interesy z agentem Paweł K., przedsiębiorca z Lublina.
Po paru miesiącach Adam M. miał zaproponować koledze „pożyczkę inwestycyjną” w kwocie 270 tys.

– Zacząłem dopytywać, na czym właściwie polega ten interes – wyjaśnia Paweł K. – Powiedział, że ma takiego kolegę handlowca (mężczyzna skazany za oszustwa – red.). Przyjechał do mnie razem z nim.
Przedsiębiorca dał się przekonać do inwestycji. W sumie powierzył koledze z CBA blisko pół miliona złotych. Później zorientował się, że jego przyjaciel zarabia na samym pośrednictwie ok. 10 proc. miesięcznie. Wypłaty odsetek skończyły się, gdy „handlowiec” trafił pod lupę prokuratury.

Zarówno agent CBA, jak i Paweł K. stracili pieniądze. Przedsiębiorca uznał jednak, że jego kolega ze służb działał wspólnie z „handlowcem”. Zawiadomił o sprawie prokuraturę. Śledczy uznali jednak, że nie można oskarżyć agenta o wyłudzenia. Nie ma bowiem dowodów, że biorąc pieniądze od Pawła K. chciał go oszukać.

Agentowi grożą jednak konsekwencje dyscyplinarne. Adam M. miał więc prosić Pawła K. by zataił pewne fakty przed śledczymi. – Mówił, że jak powiem prawdę o jego interesach z S., to on straci pracę i emeryturę – wspomina Paweł K. Rozmowę zarejestrowała kamera monitoringu w jego firmie. Płyta z nagraniem trafiła do prokuratury.

Niezależnie od sprawy karnej, Adam M. musi się teraz liczyć z konsekwencjami dyscyplinarnymi.
– Funkcjonariusz znajduje się w dyspozycji, sprawa jest wyjaśniana – kwitują przedstawiciele CBA.
Na szczegółowe pytania, dotyczące działalności swojego agenta, nie odpowiadają

* dane zmienione

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 21:00
No ciekawe jak P.K rozliczy tą tzw."pożyczkę inwestycyjną.Widzę,że robi się ciekawie.....poczekamy....zobaczymy .
Avatar
Sąsiad / 13 stycznia 2017 o 12:01
Hahaha.  Wiedziełem, że się to tak skończy. A takimi dobrymi kolegami byli, ile to oni wódki nie wypili ze sobą. Bardzo dobrze, że wzięli za dupę, tylko czego jeszcze nie przedsiębiorce. Urząd skarbowy powinien się zainteresować też "lewym" przychodem przedsiębiorcy. Co nie co wiem o tej sprawie.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 11:37
Nie, policjant nie musi powiadamiać policjant NIC nie musi policjant MOŻE
Avatar
gość / 13 stycznia 2017 o 11:24
a czy Policjant , a jak wiedział o tym czy powinien powiadomić ?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 10:42
Niezły AGENT
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 10:04
CBA i wszystko jasne. Szlag by ich wszystkich trafił. Grom.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 09:52
Nie wierzę że nikt z jego pracy o tym nie wiedział. Panowała zapewne zmowa milczenia a teraz wszyscy zdziwieni. ON?TO NIEMOŻLIWE .
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 09:01
Czyli pod latarnią najciemniej.
Avatar
Ja / 13 stycznia 2017 o 08:55
Przez jednego bandyte w mundurze nie można przekreślać całego CBA A szef CBA który miał postawione zarzuty tylko zanim wyrok zapadł to go ułaskawili?  
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 07:09
"99% osób co nosi mundur wykorzystuje go do celów prywatnych" - co ty pajacu piszesz!!!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2017 o 21:00
No ciekawe jak P.K rozliczy tą tzw."pożyczkę inwestycyjną.Widzę,że robi się ciekawie.....poczekamy....zobaczymy .
Avatar
Sąsiad / 13 stycznia 2017 o 12:01
Hahaha.  Wiedziełem, że się to tak skończy. A takimi dobrymi kolegami byli, ile to oni wódki nie wypili ze sobą. Bardzo dobrze, że wzięli za dupę, tylko czego jeszcze nie przedsiębiorce. Urząd skarbowy powinien się zainteresować też "lewym" przychodem przedsiębiorcy. Co nie co wiem o tej sprawie.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 11:37
Nie, policjant nie musi powiadamiać policjant NIC nie musi policjant MOŻE
Avatar
gość / 13 stycznia 2017 o 11:24
a czy Policjant , a jak wiedział o tym czy powinien powiadomić ?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 10:42
Niezły AGENT
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 10:04
CBA i wszystko jasne. Szlag by ich wszystkich trafił. Grom.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 09:52
Nie wierzę że nikt z jego pracy o tym nie wiedział. Panowała zapewne zmowa milczenia a teraz wszyscy zdziwieni. ON?TO NIEMOŻLIWE .
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 09:01
Czyli pod latarnią najciemniej.
Avatar
Ja / 13 stycznia 2017 o 08:55
Przez jednego bandyte w mundurze nie można przekreślać całego CBA A szef CBA który miał postawione zarzuty tylko zanim wyrok zapadł to go ułaskawili?  
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 07:09
"99% osób co nosi mundur wykorzystuje go do celów prywatnych" - co ty pajacu piszesz!!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo]
film

Pseudokibice Legii zdemolowali dworzec w Kutnie [wideo] 0 0

Miało być święto piłki nożnej, skończyło się walkowerem. Finał ekstraklasy został przerwany po chuligańskich wybrykach pseudokibiców Lecha Poznań. Jednak to co działo się na boisku, miało także swoją kontynuację poza nim

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 46 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 6

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!