Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2011 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Lublin: Powstał komitet obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej

Autor: Zdjęcie autora rp
0 18 A A
Tak wyglądała wystawa poświęcona ofiarom katastrofy ustawiona przed lubelskim ratuszem (Maciej Kacza
Tak wyglądała wystawa poświęcona ofiarom katastrofy ustawiona przed lubelskim ratuszem (Maciej Kacza

Jak informują organizatorzy, celem Społecznego Komitetu Obchodów 1. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej jest godne uczczenie i upamiętnienie ofiar katastrofy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Członkowie komitetu przygotowali ramowy plan rocznicowych obchodów w Lublinie. Rozpoczną się mszą świętą w intencji ofiar katastrofy o godz. 10 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie przy ul. Gospodarczej 7. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ofiary Katastrofy (na placu przy kościele).

Msze święte w intencji ofiar zostaną przez zamówione przez komitet w kościołach Lublina, w których jest msza święta o godz. 10. Uroczystość na placu Litewskim odbędzie się w godz. 12.30 - 14.

W skład społecznego Komitetu Obchodów 1. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej weszli:

prof. dr hab. Henryk Cioch, prawnik
Krzysztof Choina, zastępca przewodniczącego ZR NSZZ "Solidarność”
Paweł Chojecki
Kazimierz Czerwiński, poseł na Sejm X kadencji, Akcja Katolicka,
Marek Koryciński, prezes Oddziału Civitas Christiana,
Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin,
Marian Król, przewodniczący ZR NSZZ "Solidarność”,
Elżbieta Kruk, poseł RP obecnej kadencji,
prof. dr hab. nauk medycznych Ryszard Maciejewski,
Danuta Malon, prezes Lubelskiej Rodziny Katyńskiej,
Krzysztof Michałkiewicz, poseł RP obecnej kadencji,
Teresa Misiuk, przewodnicząca RSOiW NSZZ "Solidarność”,
Jerzy Pasierbiak, prezes Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN,
Marian Pawełczak, Środowisko "Zaporczyków”,
Andrzej Pruszkowski, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego,
Barbara Rejniewicz, reżyser,
Tomasz Sonntag, prezes Klubu Gazety Polskiej w Lublinie,
Lech Sprawka, poseł RP obecnej kadencji,
prof. dr hab. Witold Stępniewski, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich,
Kazimierz Stasz, artysta plastyk,
Sylwester Tułajew, radny Rady Miasta Lublin

Komitet ma charakter otwarty.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stokrotka / 9 kwietnia 2011 o 12:09
[quote name='jurek' timestamp='1299474394' post='447207']
[size="1"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]
CESARZ ZALEGALIZOWAL MARICHUANE, ABY NAROD WIECZNIE BYL NA CHAJU I PRZESTAL W KONCU KWEKOLIC.
Avatar
maria / 9 kwietnia 2011 o 07:19
[quote name='jurek' timestamp='1299474394' post='447207']
[size="1"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2011 o 21:50
[quote name='Anja' timestamp='1299441104' post='447140']
akuratnie, "zapóźnionym lublinem" rządzą ci, który smolenskiem się nie zajmują czyli WASILEWSKI, ŻUK, GRABCZUK, HETMAN...i efekty są POwalające. Jeszcze kilka lat takiej demolki a stracimy status największego maista po prawej stronie Wisły.


[size="4"]Rzeszów już ma albo będzie mieć w najbliższym czasie: Austrostradę A4, droge ekspresową S19, obwodnicę północną, nowy terminal i nowe drogi kołowania dla samolotów na lotnisku w Jasionce, remont linii kolejowej do Krakowa i Przemysla(prędkość 160 km/h), remont linii do Stalowej Woli/Lublina(120 km/h), inwestycje zagranicznych firm z branży lotniczej, inwestycje rzędu 350 mln na system transportu miejskiego(50 nowych autobusów, wymiana nawierzchni dróg). Obecnie w Rzeszowie budują się 2 nowe duże centra handlowe, powstaje kompleks wieżowców Capital Towers(25 i 17 pięter), liczba ludnosci cały czas rośnie w przeciwienstwie do Lublina[/size].

[/quote]
Nie zapomnij dodać że Rzeszów rozpoczął swój rozwój ładnych kilka lat temu, długo przed bajkopisarzem Wasilewskim, a za kadencji podróżnika Pruszona. Oddaj więe co boskie Bogu, a co cesarskie cesarzowi i nie ujmuj Pruszonowi zasług 8-letniego zaniedbania Lublina.
[quote name='Anja' timestamp='1299441104' post='447140']
akuratnie, "zapóźnionym lublinem" rządzą ci, który smolenskiem się nie zajmują czyli WASILEWSKI, ŻUK, GRABCZUK, HETMAN...i efekty są POwalające. Jeszcze kilka lat takiej demolki a stracimy status największego maista po prawej stronie Wisły.


[size="4"]Rzeszów już ma albo będzie mieć w najbliższym czasie: Austrostradę A4, droge ekspresową S19, obwodnicę północną, nowy terminal i nowe drogi kołowania dla samolot... rozwiń
Avatar
Lubelak-Mazowiecki / 5 kwietnia 2011 o 21:12
Poziom wypowiedzi zaskakująco wysoki. Gratuluję komentatorom dobrego samopoczucia. Smacznego.
Avatar
Kuriewicz / 7 marca 2011 o 09:24
GDZIE JEST KRZYŻ ?!
Avatar
Josef46 / 7 marca 2011 o 07:36
A może to zakamuflowana lista wyborcza??? Nie zauważyłem efektywnego działania członków komitetu w ciągu minionego roku!!!
Avatar
Drzyjek / 7 marca 2011 o 07:36
[quote name='jurek' timestamp='1299474575' post='447208']
[size="3"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]
dobrze że na Wybiórczej nie ma nic na ten temat bo pewnie też napisał byś tam tego samego posta.
Avatar
ania / 7 marca 2011 o 06:43
Należy sie wstydzić za to do czego doprowadziła polityka
Avatar
gość / 7 marca 2011 o 06:22
Ale po co?
Avatar
Gość / 7 marca 2011 o 06:22
[quote name='jurek' timestamp='1299474575' post='447208']
[size="3"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]


To ja życzę Ci chociaż tych 100-u lat w dobrym zdrowiu i drzyj mordę...
[quote name='jurek' timestamp='1299474575' post='447208']
[size="3"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]


To ja życzę Ci chociaż tych 100-u lat w dobrym zdrowiu i drzyj mordę... rozwiń
Avatar
stokrotka / 9 kwietnia 2011 o 12:09
[quote name='jurek' timestamp='1299474394' post='447207']
[size="1"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]
CESARZ ZALEGALIZOWAL MARICHUANE, ABY NAROD WIECZNIE BYL NA CHAJU I PRZESTAL W KONCU KWEKOLIC.
Avatar
maria / 9 kwietnia 2011 o 07:19
[quote name='jurek' timestamp='1299474394' post='447207']
[size="1"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2011 o 21:50
[quote name='Anja' timestamp='1299441104' post='447140']
akuratnie, "zapóźnionym lublinem" rządzą ci, który smolenskiem się nie zajmują czyli WASILEWSKI, ŻUK, GRABCZUK, HETMAN...i efekty są POwalające. Jeszcze kilka lat takiej demolki a stracimy status największego maista po prawej stronie Wisły.


[size="4"]Rzeszów już ma albo będzie mieć w najbliższym czasie: Austrostradę A4, droge ekspresową S19, obwodnicę północną, nowy terminal i nowe drogi kołowania dla samolotów na lotnisku w Jasionce, remont linii kolejowej do Krakowa i Przemysla(prędkość 160 km/h), remont linii do Stalowej Woli/Lublina(120 km/h), inwestycje zagranicznych firm z branży lotniczej, inwestycje rzędu 350 mln na system transportu miejskiego(50 nowych autobusów, wymiana nawierzchni dróg). Obecnie w Rzeszowie budują się 2 nowe duże centra handlowe, powstaje kompleks wieżowców Capital Towers(25 i 17 pięter), liczba ludnosci cały czas rośnie w przeciwienstwie do Lublina[/size].

[/quote]
Nie zapomnij dodać że Rzeszów rozpoczął swój rozwój ładnych kilka lat temu, długo przed bajkopisarzem Wasilewskim, a za kadencji podróżnika Pruszona. Oddaj więe co boskie Bogu, a co cesarskie cesarzowi i nie ujmuj Pruszonowi zasług 8-letniego zaniedbania Lublina.
[quote name='Anja' timestamp='1299441104' post='447140']
akuratnie, "zapóźnionym lublinem" rządzą ci, który smolenskiem się nie zajmują czyli WASILEWSKI, ŻUK, GRABCZUK, HETMAN...i efekty są POwalające. Jeszcze kilka lat takiej demolki a stracimy status największego maista po prawej stronie Wisły.


[size="4"]Rzeszów już ma albo będzie mieć w najbliższym czasie: Austrostradę A4, droge ekspresową S19, obwodnicę północną, nowy terminal i nowe drogi kołowania dla samolot... rozwiń
Avatar
Lubelak-Mazowiecki / 5 kwietnia 2011 o 21:12
Poziom wypowiedzi zaskakująco wysoki. Gratuluję komentatorom dobrego samopoczucia. Smacznego.
Avatar
Kuriewicz / 7 marca 2011 o 09:24
GDZIE JEST KRZYŻ ?!
Avatar
Josef46 / 7 marca 2011 o 07:36
A może to zakamuflowana lista wyborcza??? Nie zauważyłem efektywnego działania członków komitetu w ciągu minionego roku!!!
Avatar
Drzyjek / 7 marca 2011 o 07:36
[quote name='jurek' timestamp='1299474575' post='447208']
[size="3"][font="Arial"]Ja też chcę do komitetu. Będe wiernie wam służył,darł mordę pod Pałacem Prezydenckim w W-wie każdego miesiąca, aż do 2110 roku.Będe bronił prawdy w sprawie winy Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za tę tragedię.[/font][/size]
[/quote]
dobrze że na Wybiórczej nie ma nic na ten temat bo pewnie też napisał byś tam tego samego posta.
Avatar
ania / 7 marca 2011 o 06:43
Należy sie wstydzić za to do czego doprowadziła polityka
Avatar