niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Lublin: Powstaną nowe bloki? Ważą się losy inwestycji

Dodano: 13 lutego 2018, 15:02
Autor: Dominik Smaga

Prośby inwestorów dotyczą dwóch miejsc. Jedno z nich to teren przy Niepodległości 5a
Prośby inwestorów dotyczą dwóch miejsc. Jedno z nich to teren przy Niepodległości 5a (fot. Google Street View)

Ważą się losy budowy bloków mieszkalnych przy ul. Niepodległości i Dożynkowej. Ratusz właśnie zaczął prace nad zmianą planu zagospodarowania terenu, który uniemożliwia ich budowę. Czy powinien na nią pozwalać? Do 15 marca urząd zbiera wnioski w tej sprawie.

Prośby inwestorów dotyczą dwóch miejsc. Jedno z nich to teren przy Niepodległości 5a, gdzie spółdzielnia mieszkaniowa „Motor” chciałaby postawić blok w miejscu niewielkiego sklepu spożywczego. Nie może tego zrobić, bo zgodnie z planem zagospodarowania jest to teren zarezerwowany pod usługi i parking. Inne wykorzystanie działki jest wykluczone, chyba że zmieni się plan.

Drugi teren, nad którym zastanawiają się urbaniści to działki wzdłuż ul. Jałowcowej obok Dożynkowej, gdzie dopuszczona jest teraz zabudowa rezydencjalna. Jeden z przedsiębiorców liczy na to, że miasto pozwoli tu budować bloki i wyznaczy teren pod usługi komercyjne.

Urząd Miasta właśnie wziął na warsztat te prośby i zabrał się za prace nad zmianami w planie zagospodarowania terenu. Czy to oznacza, że przy Niepodległości i Dożynkowej będą mogły powstać nowe bloki? To się dopiero okaże.

– Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie prac – zastrzega Joanna Bobowska z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Teraz miejscy planiści będą czekać na wnioski dotyczące zmiany planu. Nie tylko od inwestorów, bo równie dobrze ktoś z mieszkańców może sobie zażyczyć innego wykorzystania tych terenów. Uwagi będą przyjmowane do 15 marca. Potem urbaniści zaczną się zastanawiać: na co pozwolić, a na co się nie zgodzić. Ostateczna decyzja i tak będzie należeć do Rady Miasta.

Można pisać

Wnioski dotyczące zmiany planu można składać na piśmie do Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta (ul. Wieniawska 14, 20-071 Lublin).

kamerdyner
Lubelak
BB
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kamerdyner
kamerdyner (4 dni temu o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani WCISŁO z PO po prostu przeczuwa ,że za kilka m-cy jak być może zmieni się układ sił w Radzie Miasta - takiej drugiej szansy już nie będzie. A TAK KILKA MILIONÓW MOŻNA JESZCZE PRZYTULIĆ.
Rozwiń
Lubelak
Lubelak (4 dni temu o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Czyli ktoś kupił w miarę tanio teren (bo nie był pod bloki), składa wniosek o zmianę planu zagospodarowania i miasto tak po prostu zaczyna prace nad zmianą planu i umożliwieniem pokaźnych zysków dla prywatnych inwestorów. A co w zamian dla miasta? Oprócz kolejnych kosztów bo jak powstaną bloki to miasto na swój koszt będzie musiało zbudować ulice - a ich koszt będzie nieporównywalny z przychodami z podatku od nieruchomości. Powinien być brak zgody i już.
 To ja polecam przeprowadzić się na gołe pole w środku dziczy... bo miastu nie opłaca się prowadzić chodnika do Twojego bloku, utrzymywać i remontować ulic po których jeździsz do pracy... no po co korzystasz w ogóle z cywilizacji i internetu... ktoś kto założył w Lublinie internet... tez mu się nie opłaci robić tego specjalnie dla Ciebie. Więc odetnij się od wszystkiego i wracaj tam gdzie Twoje miejsce... do zabitej dechami dziury.
Rozwiń
BB
BB (4 dni temu o 08:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie ma już zsypów w wieżowcach , to nie PRL
Rozwiń
sasiad
sasiad (5 dni temu o 23:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NIE DLA BUDOWY bloku przy Jałowcowej. To są tereny gdzie są domki jednorodzinne. Czy to nie przypadek? Czy nie jest tak, że to jest początek budowy bloków po tej stronie Dożynkowej? Czy nie czekają inne podmioty na postawienie pierwszego bloku poprzez.... zmianę planu  i rozpoczęcie budowy boloków na innych działkach? Warto się zainteresować tą sprawą. To teren gdzie powinna być zabudowa jednorodzinna. Mieszkańcy domków jednorodzinnych nie zgodzą się na bloki na Jałowcowej.
Rozwiń
Gość
Gość (5 dni temu o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znowu jakiś develocwaniak wydał polecenie ratuszowemu kamerdynerowi, że trzeba mu zmienić MPZP? To już przestaje być śmieszne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!