Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2018 r.
15:02

Lublin: Powstaną nowe bloki? Ważą się losy inwestycji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
18 22 A A
Prośby inwestorów dotyczą dwóch miejsc. Jedno z nich to teren przy Niepodległości 5a
Prośby inwestorów dotyczą dwóch miejsc. Jedno z nich to teren przy Niepodległości 5a (fot. Google Street View)

Ważą się losy budowy bloków mieszkalnych przy ul. Niepodległości i Dożynkowej. Ratusz właśnie zaczął prace nad zmianą planu zagospodarowania terenu, który uniemożliwia ich budowę. Czy powinien na nią pozwalać? Do 15 marca urząd zbiera wnioski w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prośby inwestorów dotyczą dwóch miejsc. Jedno z nich to teren przy Niepodległości 5a, gdzie spółdzielnia mieszkaniowa „Motor” chciałaby postawić blok w miejscu niewielkiego sklepu spożywczego. Nie może tego zrobić, bo zgodnie z planem zagospodarowania jest to teren zarezerwowany pod usługi i parking. Inne wykorzystanie działki jest wykluczone, chyba że zmieni się plan.

Drugi teren, nad którym zastanawiają się urbaniści to działki wzdłuż ul. Jałowcowej obok Dożynkowej, gdzie dopuszczona jest teraz zabudowa rezydencjalna. Jeden z przedsiębiorców liczy na to, że miasto pozwoli tu budować bloki i wyznaczy teren pod usługi komercyjne.

Urząd Miasta właśnie wziął na warsztat te prośby i zabrał się za prace nad zmianami w planie zagospodarowania terenu. Czy to oznacza, że przy Niepodległości i Dożynkowej będą mogły powstać nowe bloki? To się dopiero okaże.

– Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie prac – zastrzega Joanna Bobowska z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Teraz miejscy planiści będą czekać na wnioski dotyczące zmiany planu. Nie tylko od inwestorów, bo równie dobrze ktoś z mieszkańców może sobie zażyczyć innego wykorzystania tych terenów. Uwagi będą przyjmowane do 15 marca. Potem urbaniści zaczną się zastanawiać: na co pozwolić, a na co się nie zgodzić. Ostateczna decyzja i tak będzie należeć do Rady Miasta.

Można pisać

Wnioski dotyczące zmiany planu można składać na piśmie do Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta (ul. Wieniawska 14, 20-071 Lublin).

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Celina / 13 lutego 2018 o 15:55
+1
Mieszkam w okolicy i bardzo sie ciesze na nowe domy. Wprowadza sie nowi ludzie bedzie wesolo bo z tym motlochem ja juz nerwow nie mam takie to wszystko miastowe a tak nowy narybek z wiosek bardzo sie przyda.
Avatar
Gość / 18 marca 2018 o 14:37
Nad całym tym śmiesznym planem pracuję dzisiątki osob a efekt jest taki że wygląda to jak rumuńskie koczowisko, kazdy buduje co chce i gdzie chce . Jak ktoś sypnie kasą albo ma wpływy to postawi blok 4 m od domku jednorodzinnego, jak ma trochę więcej to wytnie cały park. To nie jest żadne planowanie a uwłaszczanie się urzedników.
Avatar
kamerdyner / 14 lutego 2018 o 23:07
Pani WCISŁO z PO po prostu przeczuwa ,że za kilka m-cy jak być może zmieni się układ sił w Radzie Miasta - takiej drugiej szansy już nie będzie. A TAK KILKA MILIONÓW MOŻNA JESZCZE PRZYTULIĆ.
Avatar
Lubelak / 14 lutego 2018 o 08:57
undefined napisał:
Czyli ktoś kupił w miarę tanio teren (bo nie był pod bloki), składa wniosek o zmianę planu zagospodarowania i miasto tak po prostu zaczyna prace nad zmianą planu i umożliwieniem pokaźnych zysków dla prywatnych inwestorów. A co w zamian dla miasta? Oprócz kolejnych kosztów bo jak powstaną bloki to miasto na swój koszt będzie musiało zbudować ulice - a ich koszt będzie nieporównywalny z przychodami z podatku od nieruchomości. Powinien być brak zgody i już.
 To ja polecam przeprowadzić się na gołe pole w środku dziczy... bo miastu nie opłaca się prowadzić chodnika do Twojego bloku, utrzymywać i remontować ulic po których jeździsz do pracy... no po co korzystasz w ogóle z cywilizacji i internetu... ktoś kto założył w Lublinie internet... tez mu się nie opłaci robić tego specjalnie dla Ciebie. Więc odetnij się od wszystkiego i wracaj tam gdzie Twoje miejsce... do zabitej dechami dziury.
 To ja polecam przeprowadzić się na gołe pole w środku dziczy... bo miastu nie opłaca się prowadzić chodnika do Twojego bloku, utrzymywać i remontować ulic po których jeździsz do pracy... no po co korzystasz w ogóle z cywilizacji i internetu... ktoś kto założył w Lublinie internet... tez mu się nie opłaci robić tego specjalnie dla Ciebie. Więc odetnij się od wszystkiego i wracaj tam gdzie Twoje miejsce... do zabitej dechami dziury. rozwiń
Avatar
BB / 14 lutego 2018 o 08:10
nie ma już zsypów w wieżowcach , to nie PRL
Avatar
sasiad / 13 lutego 2018 o 23:22
NIE DLA BUDOWY bloku przy Jałowcowej. To są tereny gdzie są domki jednorodzinne. Czy to nie przypadek? Czy nie jest tak, że to jest początek budowy bloków po tej stronie Dożynkowej? Czy nie czekają inne podmioty na postawienie pierwszego bloku poprzez.... zmianę planu  i rozpoczęcie budowy boloków na innych działkach? Warto się zainteresować tą sprawą. To teren gdzie powinna być zabudowa jednorodzinna. Mieszkańcy domków jednorodzinnych nie zgodzą się na bloki na Jałowcowej.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 19:47
Znowu jakiś develocwaniak wydał polecenie ratuszowemu kamerdynerowi, że trzeba mu zmienić MPZP? To już przestaje być śmieszne.
Avatar
mm* / 13 lutego 2018 o 19:44
undefined napisał:
Kwestię lokalizacji bloków przy ul. Dożynkowej rozstrzyga Program Ochrony Powietrza dla aglomeracji lubelskiej. Czyżby miejscy planiści nie znali tego dokumentu skoro jeszcze zamierzają rozważać możliwość lokalizacji bloków w sąsiedztwie domków jednorodzinnych? Tak w ogóle, to ich zwierzchnik nie tak dawno stwierdził publicznie, że nie można przystępować do zmiany planów jak trwają prace nad zmianą Studium. Nie wie lewica, co czyni prawica?
 Bardzo możliwe że nie znają. Generalnie komunikacja wśród urzędników urzedu miasta Lublin jest mocno.,... ułomna
 Bardzo możliwe że nie znają. Generalnie komunikacja wśród urzędników urzedu miasta Lublin jest mocno.,... ułomna rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 18:22
Inwestorzy w Lublinie zawsze mile widziani!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 18:22
Inwestorzy w Lublinie zawsze mile widziani!
Avatar
Gość / 18 marca 2018 o 14:37
Nad całym tym śmiesznym planem pracuję dzisiątki osob a efekt jest taki że wygląda to jak rumuńskie koczowisko, kazdy buduje co chce i gdzie chce . Jak ktoś sypnie kasą albo ma wpływy to postawi blok 4 m od domku jednorodzinnego, jak ma trochę więcej to wytnie cały park. To nie jest żadne planowanie a uwłaszczanie się urzedników.
Avatar
kamerdyner / 14 lutego 2018 o 23:07
Pani WCISŁO z PO po prostu przeczuwa ,że za kilka m-cy jak być może zmieni się układ sił w Radzie Miasta - takiej drugiej szansy już nie będzie. A TAK KILKA MILIONÓW MOŻNA JESZCZE PRZYTULIĆ.
Avatar
Lubelak / 14 lutego 2018 o 08:57
undefined napisał:
Czyli ktoś kupił w miarę tanio teren (bo nie był pod bloki), składa wniosek o zmianę planu zagospodarowania i miasto tak po prostu zaczyna prace nad zmianą planu i umożliwieniem pokaźnych zysków dla prywatnych inwestorów. A co w zamian dla miasta? Oprócz kolejnych kosztów bo jak powstaną bloki to miasto na swój koszt będzie musiało zbudować ulice - a ich koszt będzie nieporównywalny z przychodami z podatku od nieruchomości. Powinien być brak zgody i już.
 To ja polecam przeprowadzić się na gołe pole w środku dziczy... bo miastu nie opłaca się prowadzić chodnika do Twojego bloku, utrzymywać i remontować ulic po których jeździsz do pracy... no po co korzystasz w ogóle z cywilizacji i internetu... ktoś kto założył w Lublinie internet... tez mu się nie opłaci robić tego specjalnie dla Ciebie. Więc odetnij się od wszystkiego i wracaj tam gdzie Twoje miejsce... do zabitej dechami dziury.
 To ja polecam przeprowadzić się na gołe pole w środku dziczy... bo miastu nie opłaca się prowadzić chodnika do Twojego bloku, utrzymywać i remontować ulic po których jeździsz do pracy... no po co korzystasz w ogóle z cywilizacji i internetu... ktoś kto założył w Lublinie internet... tez mu się nie opłaci robić tego specjalnie dla Ciebie. Więc odetnij się od wszystkiego i wracaj tam gdzie Twoje miejsce... do zabitej dechami dziury. rozwiń
Avatar
BB / 14 lutego 2018 o 08:10
nie ma już zsypów w wieżowcach , to nie PRL
Avatar
sasiad / 13 lutego 2018 o 23:22
NIE DLA BUDOWY bloku przy Jałowcowej. To są tereny gdzie są domki jednorodzinne. Czy to nie przypadek? Czy nie jest tak, że to jest początek budowy bloków po tej stronie Dożynkowej? Czy nie czekają inne podmioty na postawienie pierwszego bloku poprzez.... zmianę planu  i rozpoczęcie budowy boloków na innych działkach? Warto się zainteresować tą sprawą. To teren gdzie powinna być zabudowa jednorodzinna. Mieszkańcy domków jednorodzinnych nie zgodzą się na bloki na Jałowcowej.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 19:47
Znowu jakiś develocwaniak wydał polecenie ratuszowemu kamerdynerowi, że trzeba mu zmienić MPZP? To już przestaje być śmieszne.
Avatar
mm* / 13 lutego 2018 o 19:44
undefined napisał:
Kwestię lokalizacji bloków przy ul. Dożynkowej rozstrzyga Program Ochrony Powietrza dla aglomeracji lubelskiej. Czyżby miejscy planiści nie znali tego dokumentu skoro jeszcze zamierzają rozważać możliwość lokalizacji bloków w sąsiedztwie domków jednorodzinnych? Tak w ogóle, to ich zwierzchnik nie tak dawno stwierdził publicznie, że nie można przystępować do zmiany planów jak trwają prace nad zmianą Studium. Nie wie lewica, co czyni prawica?
 Bardzo możliwe że nie znają. Generalnie komunikacja wśród urzędników urzedu miasta Lublin jest mocno.,... ułomna
 Bardzo możliwe że nie znają. Generalnie komunikacja wśród urzędników urzedu miasta Lublin jest mocno.,... ułomna rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 18:22
Inwestorzy w Lublinie zawsze mile widziani!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 18:22
Inwestorzy w Lublinie zawsze mile widziani!
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 18:15
a ja jestem za, budować i gonić brudasów
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 25

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!