środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Powstanie nowa stacja paliw, jest zgoda Urzędu Miasta

Dodano: 21 września 2017, 14:02
Autor: Dominik Smaga

(fot. Maciej Kaczanowski)

Nowa stacja paliw może powstać na zielonym terenie przy ul. Jana Pawła II. Na jej budowę zgadza się Urząd Miasta, który wydał w tej sprawie korzystną dla inwestora decyzję środowiskową. Konsultacji z mieszkańcami pobliskiego osiedla nie było.

Stacja planowana jest zaraz za skrętem z ul. Nadbystrzyckiej w prawo, w kierunku ul. Filaretów. Na rogu stoi nieduży dom, a dalej ciągną się krzaki (na zdjęciu).

To właśnie dwóch zakrzaczonych działek u podnóża osiedla Skarpa dotyczy decyzja wydana przez Urząd Miasta na wniosek warszawskiej spółki DBT Inwestycje.

Firma planuje umieścić tutaj podziemne stalowe zbiorniki na paliwo (w tym na płynny gaz), wiaty z trzema miejscami do tankowania samochodów, dystrybutor oleju napędowego dla tirów oraz dwa stanowiska tankowania LPG. Przy dystrybutorach ma stanąć budynek, w którym płaciłoby się za paliwo, działałby w nim również sklep.

Ratusz uznał, że jeśli w tym miejscu powstanie stacja paliw, to nie będzie uciążliwa dla otoczenia. Zastrzeżeń nie miała też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz sanepid.

– Z zawartych we wniosku danych nie wynikało, by było konieczne opracowanie szczegółowego raportu o oddziaływaniu planowanej inwestycji na środowisko. W związku z tym nie było też konsultacji – mówi Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Podkreśla, że szczegółowego raportu wymaga się od inwestorów, jeżeli ich przedsięwzięcie „powoduje zagrożenia trudne do przewidzenia”.

To, co inwestor wpisał do swojego wniosku, było wystarczające dla urzędników. Z dokumentów wynikało, że stacja nie będzie zbyt głośna dla otoczenia, a jej działalność nie będzie skutkować przekroczeniem norm zanieczyszczenia powietrza. – Wnioskodawca wykonał analizę akustyczną dla planowanej inwestycji – informuje Mazurek-Podleśna. – Ponadto obliczenia wykazały, że inwestycja będzie spełniać normy ochrony powietrza.

Wydana we wtorek decyzja środowiskowa Urzędu Miasta nie jest jeszcze prawomocna. Strony postępowania mogą zaskarżyć decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, mają na to 14 dni od otrzymania decyzji.

Q
Użytkownik niezarejestrowany
mar
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Q
Q (24 września 2017 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na willowej miala byc stacja kolo lidla, ale zaraz jakies oszolomy zaczęły protestowac i chyba temat padl6
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2017 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież tiry nie jeżdżą przez centrum. Po co stanowisko tankowania dla tirów?
Rozwiń
mar
mar (22 września 2017 o 08:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Stacja planowana jest zaraz za skrętem z ul. Nadbystrzyckiej w prawo .... chyba z Nadbystrzycką... A moze była jakas Manuela jednak hahahahahahahahahahhaha. Manuela Nadbystrzycka.
 co to gadasz nadbrzystrzycka bo obok plynie bystrzyca
Rozwiń
Gość
Gość (21 września 2017 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czym się chwalicie.Na slawinku mieszka kilkadziesiąt tys.ludzi,nie ma stacji benzynowej.Żeby zatankowac trzeba jechać na ul.Północną lub na ul.Krasnicka gdzie nie można zawrócić.A kto ma czas to pojedzie do Krasienina na stację na plac skr-u.
Rozwiń
zygmunt
zygmunt (21 września 2017 o 19:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
protestowali bo obok była tajna siedziba mo. dzisiaj juz nie jest tajna i mogą budować
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!