sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Program obchodów Lubelskiego Lipca 80

Dodano: 15 lipca 2016, 10:53
Autor: toma

Po oficjalnych obchodach o godz. 13.30 rozpocznie się festyn rodzinny przy Arenie Lublin
Po oficjalnych obchodach o godz. 13.30 rozpocznie się festyn rodzinny przy Arenie Lublin

Uroczystości na terenie dworca PKP i festyn rodzinny na terenach zielonych przy Arenie Lublin. Tak będą wyglądały zaplanowane na niedzielę obchody 36. rocznicy Lubelskiego Lipca 80
Rozpoczną się o godz. 9.30 na peronie I.

Pod znajdującą się tam tablicą pamiątkową zostaną złożone kwiaty, a następnie uczestnicy przejdą na teren byłej lokomotywowni. Tam o godz. 10 rozpocznie się msza, której będzie przewodniczył biskup pomocniczy senior archidiecezji lubelskiej Ryszard Karpiński. Po nabożeństwie zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie wyróżnień i uhonorowań i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Doli Kolejarskiej.

Wśród oficjalnych gości, którzy wezmą udział w uroczystościach będą m.in.: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński oraz szef Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, bądź podsekretarz stanu w tym resorcie Piotr Stomma.

- Wysyłaliśmy także zaproszenia do Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera. Prezydent Andrzej Duda jest jednak na krótkim urlopie pomiędzy szczytem NATO, a Światowymi Dniami Młodzieży i nie może przybyć, ale przyśle list. Wczoraj okazało się, że nie przyjedzie premier Beata Szydło, ale najprawdopodobniej będzie ją reprezentował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, jeden z organizatorów uroczystości.

Po oficjalnych obchodach o godz. 13.30 rozpocznie się festyn rodzinny przy Arenie Lublin.

Rozpocznie go turniej piłki nożnej. Następnie zaplanowano koncertu węgierskiego zespołu Hungarian FolkEmbassy, Lubelskiej Federacji Bardów oraz Jana Pietrzaka. Organizatorzy szacują, że przez cały dzień w uroczystościach weźmie udział ok. 3 tysiące uczestników.

- Jest to święto prawdziwej, bratersko-siostrzanej solidarności. Na Lubelszczyźnie nie było w XX wieku większego wydarzenia, które przyniosło tyle dobra. Dlatego staramy się je przypominać i pielęgnować – mówi Marian Król, przewodniczący lubelskiej NSZZ „Solidarność”.

Czytaj więcej o: historia obchody Lubelski Lipiec 80
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
fee
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 lipca 2016 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ { ICH } PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...; ONI DOSTALI ZADYSZKI OD PEDAŁOWANIA! ŚPIESZMY SIĘ, NIE MA CZASU NA MYŚLENIE...JEST JUŻ CASA NOVA!
Rozwiń
Gość
Gość (24 lipca 2016 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzieki CICIBORZE za te ...dobra, dojutra DOŻYJEM>
Rozwiń
fee
fee (15 lipca 2016 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wz crx napisał:
wonnnnnn napisał:
ZROZUM LUDZI PROSTYCH ,BARDZO PROSTYCH ...CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC solidaruchów...TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ ICH PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...;-(((
jak nie myślą, jak przywódca taki hepi i całym krajem zarządzał jako prezydent, to nie jedna osoba wykształcona po kilku fakultetach nie dochrapała się takiego stanowiska, do tego przywódca 8 dzieci był w stanie utrzymać i teraz jeszcze wnuki mając już ponad 70 lat. A pozostali jak pozbawione myślenia  to po wuj szli walczyć. teraz nie powinni nawet mieć na tego kotleta jak im tak przeszkadzał, za to, że kraj rozpieprzyli
Rozwiń
wz crx
wz crx (15 lipca 2016 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wonnnnnn napisał:
won solidaruchy z lat 80, rospieprzyliście kraj, gdzie te moje 100 milionów, bo teraz dostają ci co się pieprzą i rozmnażają jak króliki a my biedacy musieliśmy sami parcowac na swoje dzieci. PRECZZZZZZZZ Z BOLKIEMMMMMMMM...........ZROZUM LUDZI PROSTYCH ,BARDZO PROSTYCH ...CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC solidaruchów...TO NIE ICH WINA ,ŻE STWÓRCA NIE OBDARZYŁ ICH PRZYMIOTEM MYŚLENIA ...;-(((
Rozwiń
wz crx
wz crx (15 lipca 2016 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Będzie odczytany apel smoleński?....Słuszne pytanie....!!! Bo i dla mnie nie było większej zarazy w XX wieku na tej ziemi niż solidaruchy !!! Nawet faszyzm i nazizm nie poczyniły tyle zła... Ale spokojnie ...!!! Poznacie ich po owocach ...!!! Zgniłych owocach- jak widać ...Tak po krótce mówił śp.geniusz Chrystus...!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!