sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Przebudowa Narutowicza i Kompozytorów Polskich. Wykonawca wybrany

Dodano: 14 marca 2016, 12:22
Autor: Dominik Smaga

Ulica Narutowicza w Lublinie, fot. Wojciech Nieśpiałowski
Ulica Narutowicza w Lublinie, fot. Wojciech Nieśpiałowski

Miasto wybrało wykonawcę dwóch ważnych inwestycji drogowych. To przebudowa odcinka al. Kompozytorów Polskich i fragmentu ul. Narutowicza. W obu miejscach pojawią się ekipy tej samej firmy i w obu będą musiały bardzo się spieszyć

Obydwa przetargi wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, bo zaoferowało najniższą cenę.

Za 9,9 mln zł firma przebuduje al. Kompozytorów Polskich między al. Smorawińskiego i al. Solidarności. Znajdujące się na tym odcinku wiadukty trzeba niemal całkowicie rozebrać, a złą wiadomością dla kierowców jest to, że mogą być one zamknięte w tym samym czasie. Objazd dla jadących pod górę zostałby poprowadzony przez ul. Paganiniego, a w przeciwną stronę jechałoby się przez al. Smorawińskiego do al. Solidarności lub ul. Szeligowskiego do Północnej.

W czasie, gdy będą trwać prace przy wiaduktach firma będzie musiała sporządzić projekt przebudowy jezdni, zebrać wszelkie pozwolenia i przystąpić do robót drogowych. Mają one potrwać nie dłużej, niż do połowy października. Jezdnie i chodniki zyskają nową nawierzchnię, wydłużony będzie pas do skrętu w lewo z al. Kompozytorów Polskich w stronę Zamku, a po z obu stron zbudowane zostaną ścieżki rowerowe.

Na 3,3 miliona złotych opiewać ma za to umowa na przebudowę odcinka ul. Narutowicza od skrzyżowania przy hotelu Victoria do ul. Ochotniczej wraz z przecznicami: Ochotniczą, Strażacką i Rowerową. Prace w tym miejscu powinny się zacząć w kwietniu i zakończyć nie później niż 31 sierpnia. W tym czasie trzeba wymienić podziemne instalacje i na nowo ułożyć jezdnię i chodniki. Na środku przejścia przez jezdnię koło komendy zbudowana zostanie wysepka dla pieszych. Ratusz zakłada, że ulica nie zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na czas przebudowy.

Dodajmy, że PRD Lubartów pracuje tuż obok na innym placu budowy, bo właśnie ta firma jest wykonawcą nowego odcinka ul. Muzycznej wraz z nowym mostem na Bystrzycy.

Aleja Kompozytorów Polskich, fot. Wojciech Nieśpiałowski/archiwum
Aleja Kompozytorów Polskich, fot. Wojciech Nieśpiałowski/archiwum
Gość
Znawca
Gość
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 marca 2016 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieje że zrobią wiaty przystankowe na Narutowicza (albo chociaż jakieś zadaszenie)
Rozwiń
Znawca
Znawca (15 marca 2016 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PRD Lubartów partacz jakich mało wystarczy zobaczyć ich pracę na Narutowicza.

PRD Lubartów zrobiło sprawnie Lubelskiego Lipca 80 i Poligonową. I jakość robót wysoka. Także nie przesadzaj

Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2016 o 19:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wygrali te przetargi za dużo mniejszą kwotę niż zarezerwowało na to Miasto.Na czym zaoszczędzą? Na pracownikach i na materiałach.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2016 o 18:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Za 9,9 mln zł firma przebuduje al. Kompozytorów Polskich między al. Smorawińskiego i al. Solidarności. Znajdujące się na tym odcinku wiadukty trzeba niemal całkowicie rozebrać, a złą wiadomością dla kierowców jest to, że mogą być one zamknięte w tym samym czasie. Objazd dla jadących pod górę zostałby poprowadzony przez ul. Paganiniego, a w przeciwną stronę jechałoby się przez al. Smorawińskiego do al. Solidarności lub ul. Szeligowskiego do Północnej." Dodatkowo przebudowa Solidarności, Sikorskiego, Północnej. Będzie jazda.... a raczej jej brak.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2016 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PRD Lubartów partacz jakich mało wystarczy zobaczyć ich pracę na Narutowicza.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!