czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Lublin: Przebudowa skrzyżowania Ducha - Solidarności potrwa dwa lata

Dodano: 4 listopada 2012, 19:04

60 mln zł - tyle ma kosztować przebudowa skrzyżowania. Pieniądze maja pochodzić z kredytu w Europejs
60 mln zł - tyle ma kosztować przebudowa skrzyżowania. Pieniądze maja pochodzić z kredytu w Europejs

Lublin szykuje się do przebudowy skrzyżowania ul. Ducha z al. Solidarności. Prace potrwają dwa lata

W Ratuszu rozpoczęło się właśnie postępowanie, po którym wydana zostanie tzw. decyzja środowiskowa dla inwestycji.

– Sądzę, że wiosną przyszłego roku powinniśmy wyłonić wykonawcę – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego Urzędu Miasta. – Projekt trzeba zrealizować szybko. Już teraz przy ul. Ducha tworzą się korki. A w przyszłości to skrzyżowanie będzie musiało obsłużyć jeszcze dwa dojazdy do obwodnicy Lublina.

Na nowym węźle obie jezdnie al. Solidarności zostaną przeniesione na estakady, a pozostały ruch kierowany będzie przez zaplanowane pod estakadami rondo. Z zapowiedzi Ratusza wynika, że prace przy budowie węzła mają potrwać blisko dwa lata. Koszt robót szacowany jest na 60 mln zł.

Pierwotnie, wszystkie wydatki miała pokryć kielecka spółka Echo Investment. W zamian, miasto dało firmie zielone światło na budowę centrum handlowego na górkach czechowskich. Jednak po tym jak Ratusz zgodził się na budowę konkurencyjnej galerii u stóp Zamku Lubelskiego, inwestor wycofał się ze swoich planów. W rezultacie miasto musi zapłacić za nowy węzeł z własnej kieszeni.

Rozbudowa z funduszy UE

Pieniądze się znajdą. Ma w tym pomóc linia kredytowa w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Pierwotnie Ratusz chciał w ten sposób finansować rozbudowę ul. Poligonowej, która stanowiłaby dojazd do obwodnicy. W obecnej sytuacji Poligonowa musi jednak poczekać. Miasto chce sfinansować rozbudowę ulicy z funduszy unijnych.

To nie jedyny powód przełożenia tej inwestycji. Bez przebudowy skrzyżowania Ducha z al. Solidarności, dojazd do obwodnicy przez ul. Poligonową byłby mało przydatny. Zanim powstanie, miasto zbuduje również ul. Zelwerowicza, łączącą Poligonową z Koncertową. Powstanie też jej drugi odcinek, do ul. Choiny.

Budowa nowego węzła przy ul. Ducha zbiegnie się z realizacją przedłużenia al. Solidarności w kierunku obwodnicy. Prace na tym odcinku już się rozpoczęły.
Czytaj więcej o:
Gość
iya
iya
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 grudnia 2012 o 15:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ktoś zainteresował się mieszkańcami,którzy mieszkają prz skrzyżowaniu ducha i solidarności panie prezydencie jak dalej żyć w takim tumulcie samochodów.może łaskawie ktoś z ratusza porozmawiałby z mieszkańcami którzy przeżywają koszmar a będzie jeszcze gorzej.szanujmy się nawzajem.pozdrowienia.mieszkancy
Rozwiń
iya
iya (8 listopada 2012 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='sumacc' timestamp='1352099339' post='689931']
70 % ruchu na tym skrzyzowaniu to lewoskręt z Solidarności w Sikorskiego - i tak należało by zbudować wiadukt. Estakada na wprost jest lekko bez sensu, bo w tym kierunku prawie nikt nie jeździ, a po zbudowaniu obwodnicy ruch tranzytowy będzie jeszcze mniejszy. Może ratusz bu podał nazwiska osób, które wymysliły wiadukt na wprost, bo za parę lat znowu nie będzie winnego.
[/quote]

Słusznie - dobra uwaga, choć wątpię że ktoś sobie to weżmie do serca.
Rozwiń
iya
iya (8 listopada 2012 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak urząd mówi - to mówi. A że często mówi i nic z tego nie wynika , to już insza inszość.
Rozwiń
kk
kk (8 listopada 2012 o 01:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Edi' timestamp='1352112594' post='689981']
Nareszcie jakieś dobre informacje dla przeżywających koszmar mieszkańców tej okolicy, którzy nie mają wyboru i muszą codziennie odstać w korkach.
[/quote]
Proponuje rower. Szybciej, a i troche sportu nigdy nie zaszkodzi. No chyba, że masz całe miasto do przejechania... wtedy tylko przeprowadzka Cie ratuje... albo korki.
Rozwiń
julo
julo (5 listopada 2012 o 17:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie dwa lata, jak PROJEKTU NAWET NIE MA !!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!