Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 kwietnia 2011 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Lublin: Przyjazd nowych autobusów może się opóźnić

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 8 A A
Mercedes Citaro<br />
 (EvoBus Polska)
Mercedes Citaro
(EvoBus Polska)

Możliwe, że spóźnią się pierwsze dostawy nowych autobusów zamówionych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Pierwsza partia przegubowych mercedesów citaro miała dojechać 10 lipca, a krótszych autosanów sancity 12 LF do 15 lipca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Umowy z dostawcami nie zostały dotąd podpisane. Opóźnienie to efekt rutynowej kontroli przetargu przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych. Na zawarcie umów ZTM ma czas do 26 kwietnia, ale zapowiada, że zrobi to przed świętami.

Zapyta też dostawców, czy zdołają przekazać nam wozy w ustalonych pierwotnie terminach.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Malakay / 13 kwietnia 2011 o 23:16
Hmmm czytałem te materiały na załączonym linku i ... gdzie znajduje się informacja wskazująca, że "UZP wskazało w tym przypadku na zaniechanie ZTM i stąd przedłużenie procedury" ? bo jakoś ślepawy jestem i nie mogę tego znaleźć.
Avatar
z / 13 kwietnia 2011 o 20:30
[quote name='Malakay' timestamp='1302717249' post='464499']
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
[/quote]

W odpowiedzi na prośbę. Nie znam szczegółów powyższego postępowania i nie chciałbym wprowadzić kogoś w błąd stawiając kategoryczne stwierdzenia. Znając przepisy prawa zamówień publicznych można jednak wiele wywnioskować z oficjalnych komunikatów, które znajdują się tutaj:

http://bip.lublin.eu/bip/ztm/index.php?t=200&fid=12077

Jakby na potwierdzenie powyższego zmuszony jestem na sprostowanie swojej wcześniejszej wypowiedzi:

Po dokładniejszym zapoznaniem się informacjami na powyższej stronie należy przyznać, że to rzeczywiście UZP wypowiadało się w sprawie Vat-u. - W wyniku kontroli uprzedniej, która miała już miejsce, UZP nakazało poprawić stawkę VAT w ofertach wykonawców w związku z powyższym ZTM musiał powtarzać czynności wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie zmienia to faktu, że UZP wskazało w tym przypadku na zaniechanie ZTM i stąd przedłużenie procedury.

[quote name='Malakay' timestamp='1302717249' post='464499']
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
[/quote]

W odpowiedzi na prośbę. Nie znam szczegółów powyższego postępowania i nie chciałbym wprowadzić kogoś w błąd stawiając kategoryczne stwierdzenia. Znając przepisy prawa zamówień publicznych można jednak ... rozwiń
Avatar
Malakay / 13 kwietnia 2011 o 19:54
Ha ha ha to samo trzeba napisać o ~kierman z MPK~, skoro nie masz pojęcia o ustawie o zamówieniach publicznych to wypowiadaj się w temacie na którym się znasz bo się człowieku ośmieszasz. Do tego powtarzasz już do znudzenia ten sam tekst na każdym możliwym forum więc wymyśl nowy bo ten jest już nudny.
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
Co do artykułu to nie rozumiem po co pisać "możliwe, że ..." skoro dalej można przeczytać, że jeszcze nic nie jest ostatecznie wiadome. Aha, przepraszam, wierszówka, trzeba zarobić na chleb. Oczywiście jak już coś będzie pewne to będzie kolejna wierszówka.
Wracając do samych autobusów to mam nadzieję, że teraz już nic nie stanie na przeszkodzie i w końcu będzie można pojeździć nowymi mercami i autosanami.
Ha ha ha to samo trzeba napisać o ~kierman z MPK~, skoro nie masz pojęcia o ustawie o zamówieniach publicznych to wypowiadaj się w temacie na którym się znasz bo się człowieku ośmieszasz. Do tego powtarzasz już do znudzenia ten sam tekst na każdym możliwym forum więc wymyśl nowy bo ten jest już nudny.
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
Co d... rozwiń
Avatar
z / 13 kwietnia 2011 o 18:55
[quote name='yhjfhk' timestamp='1302689105' post='464010']
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle stawki w ofertach producentow.To sa czynniki niezalzene i tyle.mam nadzieje, ze nie przesuna jednak terminu dostaw.A jak przesuna to, ze beda to niewielkie przesunięcie:)
[/quote]

Oj niestety to właśnie ZTM jest temu wszystkiemu winien.

1. otwarcie ofert (po przesunięci terminu w wyniku modyfikacji SIWZ) wyznaczono na 30.12.2010 zgodnie z prawem wykonawcy winni składać oferty ze stawką 22% VAT. Ponieważ na dzień składania ofert taka stawka obowiązywała!!! Ponadto ZTM wiedział, że od 1 stycznia zmienia się stawka podatku VAT i mógł wyznaczyć termin na poniedziałek 3 stycznia (tylko 4 dni później - w tym weekend) zaoszczędziło by to mnóstwa kłopotów takich jak błędy w ofertach wykonawców, problem zawarcia umowy z 23% Vatem gdy oferta jest z 22% Vatem itd.
2. Urząd Zamówień Publicznych się musiał wypowiadać i zapewne nie wypowiadał. Prawdopodobnie zostało złożone odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, a nie do UZP.
3. ZTM dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej dość sprawnie 11.02.2010 jednak z tego o widać na stronie musiało wpłynąć odwołanie bo powtarzano czynności w postępowaniu. Drugi powtórzony wybór oferty najkorzystniejszej nastąpił bodajże 1 kwietnia - też dosyć sprawnie jednak fakt, że czynności powtarzano oznacza, że najprawdopodobniej podczas 1 wyboru ZTM były jakieś nieprawidłowości proceduralne.
4. Standardowa kontrola UZP, o której mowa w artykule na pewno nie dotyczy podatku Vat a wynika z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest to tzw. kontrola uprzednia obowiązkowa w przypadku dostaw o wartości większej niż 10 mln euro, które współfinansowane są ze środków unijnych.

Tyle w temacie:)
[quote name='yhjfhk' timestamp='1302689105' post='464010']
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle stawki w ofertach producentow.To s... rozwiń
Avatar
yhjfhk / 13 kwietnia 2011 o 12:05
Przeastncie chrzanić!!
Jakie remonty i witalizacja autobusów?Przeciez to nówki z fabryki!!
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle stawki w ofertach producentow.To sa czynniki niezalzene i tyle.mam nadzieje, ze nie przesuna jednak terminu dostaw.A jak przesuna to, ze beda to niewielkie przesunięcie:)
Przeastncie chrzanić!!
Jakie remonty i witalizacja autobusów?Przeciez to nówki z fabryki!!
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle staw... rozwiń
Avatar
kolka / 13 kwietnia 2011 o 10:25
Jak się odwlecze to i uciecze .....tak najczęściej w Kozim Grodzie bywa najpierw młocka
potem żniwa
Avatar
kierman z MPK / 13 kwietnia 2011 o 10:23
Widać jak specjalista od kanalizacji z cichego konkursu zna się na komunikacji miejskiej... nawet przetargu nie potrafi zakonczyć w terminie.
Avatar
max / 13 kwietnia 2011 o 09:51
Przyjazd może się opóźnić...a co? remonty generalne i witalizacja się przedłuża? W Łodzi znowu wysprzedają złom? Tak, zrozumiałe że to musi trochę potrwać...
Avatar
Malakay / 13 kwietnia 2011 o 23:16
Hmmm czytałem te materiały na załączonym linku i ... gdzie znajduje się informacja wskazująca, że "UZP wskazało w tym przypadku na zaniechanie ZTM i stąd przedłużenie procedury" ? bo jakoś ślepawy jestem i nie mogę tego znaleźć.
Avatar
z / 13 kwietnia 2011 o 20:30
[quote name='Malakay' timestamp='1302717249' post='464499']
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
[/quote]

W odpowiedzi na prośbę. Nie znam szczegółów powyższego postępowania i nie chciałbym wprowadzić kogoś w błąd stawiając kategoryczne stwierdzenia. Znając przepisy prawa zamówień publicznych można jednak wiele wywnioskować z oficjalnych komunikatów, które znajdują się tutaj:

http://bip.lublin.eu/bip/ztm/index.php?t=200&fid=12077

Jakby na potwierdzenie powyższego zmuszony jestem na sprostowanie swojej wcześniejszej wypowiedzi:

Po dokładniejszym zapoznaniem się informacjami na powyższej stronie należy przyznać, że to rzeczywiście UZP wypowiadało się w sprawie Vat-u. - W wyniku kontroli uprzedniej, która miała już miejsce, UZP nakazało poprawić stawkę VAT w ofertach wykonawców w związku z powyższym ZTM musiał powtarzać czynności wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie zmienia to faktu, że UZP wskazało w tym przypadku na zaniechanie ZTM i stąd przedłużenie procedury.

[quote name='Malakay' timestamp='1302717249' post='464499']
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
[/quote]

W odpowiedzi na prośbę. Nie znam szczegółów powyższego postępowania i nie chciałbym wprowadzić kogoś w błąd stawiając kategoryczne stwierdzenia. Znając przepisy prawa zamówień publicznych można jednak ... rozwiń
Avatar
Malakay / 13 kwietnia 2011 o 19:54
Ha ha ha to samo trzeba napisać o ~kierman z MPK~, skoro nie masz pojęcia o ustawie o zamówieniach publicznych to wypowiadaj się w temacie na którym się znasz bo się człowieku ośmieszasz. Do tego powtarzasz już do znudzenia ten sam tekst na każdym możliwym forum więc wymyśl nowy bo ten jest już nudny.
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
Co do artykułu to nie rozumiem po co pisać "możliwe, że ..." skoro dalej można przeczytać, że jeszcze nic nie jest ostatecznie wiadome. Aha, przepraszam, wierszówka, trzeba zarobić na chleb. Oczywiście jak już coś będzie pewne to będzie kolejna wierszówka.
Wracając do samych autobusów to mam nadzieję, że teraz już nic nie stanie na przeszkodzie i w końcu będzie można pojeździć nowymi mercami i autosanami.
Ha ha ha to samo trzeba napisać o ~kierman z MPK~, skoro nie masz pojęcia o ustawie o zamówieniach publicznych to wypowiadaj się w temacie na którym się znasz bo się człowieku ośmieszasz. Do tego powtarzasz już do znudzenia ten sam tekst na każdym możliwym forum więc wymyśl nowy bo ten jest już nudny.
~z~ jak masz konkretną wiedzę to ją podaj a nie wypisujesz 4 pkt a w sumie to w skrócie "zapewne, prawdopodobnie, najprawdopodobniej, bodajże" czyli ... dalej na 100% niczego się nie dowiedziałem, a bardzo bym chciał.
Co d... rozwiń
Avatar
z / 13 kwietnia 2011 o 18:55
[quote name='yhjfhk' timestamp='1302689105' post='464010']
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle stawki w ofertach producentow.To sa czynniki niezalzene i tyle.mam nadzieje, ze nie przesuna jednak terminu dostaw.A jak przesuna to, ze beda to niewielkie przesunięcie:)
[/quote]

Oj niestety to właśnie ZTM jest temu wszystkiemu winien.

1. otwarcie ofert (po przesunięci terminu w wyniku modyfikacji SIWZ) wyznaczono na 30.12.2010 zgodnie z prawem wykonawcy winni składać oferty ze stawką 22% VAT. Ponieważ na dzień składania ofert taka stawka obowiązywała!!! Ponadto ZTM wiedział, że od 1 stycznia zmienia się stawka podatku VAT i mógł wyznaczyć termin na poniedziałek 3 stycznia (tylko 4 dni później - w tym weekend) zaoszczędziło by to mnóstwa kłopotów takich jak błędy w ofertach wykonawców, problem zawarcia umowy z 23% Vatem gdy oferta jest z 22% Vatem itd.
2. Urząd Zamówień Publicznych się musiał wypowiadać i zapewne nie wypowiadał. Prawdopodobnie zostało złożone odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, a nie do UZP.
3. ZTM dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej dość sprawnie 11.02.2010 jednak z tego o widać na stronie musiało wpłynąć odwołanie bo powtarzano czynności w postępowaniu. Drugi powtórzony wybór oferty najkorzystniejszej nastąpił bodajże 1 kwietnia - też dosyć sprawnie jednak fakt, że czynności powtarzano oznacza, że najprawdopodobniej podczas 1 wyboru ZTM były jakieś nieprawidłowości proceduralne.
4. Standardowa kontrola UZP, o której mowa w artykule na pewno nie dotyczy podatku Vat a wynika z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest to tzw. kontrola uprzednia obowiązkowa w przypadku dostaw o wartości większej niż 10 mln euro, które współfinansowane są ze środków unijnych.

Tyle w temacie:)
[quote name='yhjfhk' timestamp='1302689105' post='464010']
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle stawki w ofertach producentow.To s... rozwiń
Avatar
yhjfhk / 13 kwietnia 2011 o 12:05
Przeastncie chrzanić!!
Jakie remonty i witalizacja autobusów?Przeciez to nówki z fabryki!!
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle stawki w ofertach producentow.To sa czynniki niezalzene i tyle.mam nadzieje, ze nie przesuna jednak terminu dostaw.A jak przesuna to, ze beda to niewielkie przesunięcie:)
Przeastncie chrzanić!!
Jakie remonty i witalizacja autobusów?Przeciez to nówki z fabryki!!
Przyczyna opóźnienia jest zmiana przepisowa odnośnie VAT z 22% na 23%.Producenci podawali raz 22% a inni 23%.Przetarg ogloszono jeszcze w 2010 kiedy obowiązywała stawka 22%.Roztrzygniecie przetargu i podpisanie umow to juz obecny rok i nowa stawka VAT.Producenci autobusów sami nie wiedzieli co wpisac i dlatego wypowiedziec musial sie Urzad Zamowien Publicznych.Nie ma tu zadnej winy ZTM.Winne sa zmiany w przepisach i zle staw... rozwiń
Avatar
kolka / 13 kwietnia 2011 o 10:25
Jak się odwlecze to i uciecze .....tak najczęściej w Kozim Grodzie bywa najpierw młocka
potem żniwa
Avatar
kierman z MPK / 13 kwietnia 2011 o 10:23
Widać jak specjalista od kanalizacji z cichego konkursu zna się na komunikacji miejskiej... nawet przetargu nie potrafi zakonczyć w terminie.
Avatar
max / 13 kwietnia 2011 o 09:51
Przyjazd może się opóźnić...a co? remonty generalne i witalizacja się przedłuża? W Łodzi znowu wysprzedają złom? Tak, zrozumiałe że to musi trochę potrwać...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!