wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Radny chce spółki miejskiej do wywożenia śmieci

Dodano: 7 maja 2017, 19:00
Autor: drs

Utworzenie miejskiej spółki, która zajmie się wywozem odpadów proponuje jeden z miejskich radnych PiS. Twierdzi że budżet Lublina może na tym oszczędzić. Ratusz jest przeciwnego zdania.

– Prywaciarze dobrze na tym zarabiają – tłumaczył Eugeniusz Bielak na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta. – Myślę, że nas stać, żebyśmy taką spółkę założyli. Byłyby miejsca pracy i duże pieniądze w mieście.

Władze Lublina wykluczają powoływanie nowej spółki. – Nie planujemy tego typu rozwiązań – odpowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Twierdzi, że lepszym rozwiązaniem jest ogłaszanie przetargów na wywóz odpadów.– Wyłonienie wykonawców w przetargu pozwala na uzyskanie dobrej i konkurencyjnej ceny usługi.

Teraz wywozem śmieci od mieszkańców Lublina zajmują się na zlecenie miasta spółki Kom-Eko, SUEZ Wschód, Ekoland i Zakład Zagospodarowania Odpadów z Kraśnika. Miasto płaci im co miesiąc ponad 3 mln zł.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 maja 2017 o 05:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak za Cara gdy w Lublinie były: 1 MPWiK, 1 firma od śmieci. Lublin rozrósł się 4 krotnie i dzięki prowincjonalnej władzy tkwi w okowach carskich ptikazów. A gadają, że mamy wolną Polskę a samorządy mogą wszystko? Byba chować do wlasnych kieszeni podatki szraków. 3 lata po tak zwanej rewolucji śmieciowej ( czytaj po podwyżce o 67% opłaty za wywóz śmieci ) na Skarpie nie wszystkie bloki mają pojemniki na suchą frakcję. RIO czy Prokuratura winna zainteresować się tym faktem. Zgarniają finans co m-c a mieszkańców mają w d.... Liczy się tylko dojenie Lublinian.
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2017 o 05:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łysoń jak podniósł opłatę za śmieci o plus 67% i zgarnął od ludzi finans za 3 m-ce z góry to winien za tę kwotę kupić 3 lub 4 śmierarki ( wozy asemizacyjne ) i pomóc Lublinianom założyć 3 czy 4 spółki śmieciowe do obsługi obrzeży Lublina. A tak MPO wali po obrzeżach i benzynę niepotrzebnie wypuszcza w przestrzeń i dziwimy się, że w Lublinie jest smog.
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
od czasu MPO usuwanie śmieci w Lublinie to jakaś porażka, śmieci zalegają tygodniami suchą frakcje nie raz ktoś podpala bo zalega tyle że miejsca brakuje w koło a ceny drastycznie wzrosły
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto tego imbecyla wybrał na radnego ?
Rozwiń
Gość
Gość (8 maja 2017 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie jest idiotyczny pomysł! To jest debilny pomysł! Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że jak tym się zajmie spółka miejska to będzie drożej a nie taniej!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!