środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Remont Armii Krajowej - szykują się duże zmiany, przejedziemy inaczej

Dodano: 11 czerwca 2015, 11:58
Autor: Dominik Smaga

Prace na Armii Krajowej toczą się szybciej, niż zakładał harmonogram i mogą się zakończyć we wrześniu, choć termin wyznaczony był na październik. (Fot. Dominik Smaga)
Prace na Armii Krajowej toczą się szybciej, niż zakładał harmonogram i mogą się zakończyć we wrześniu, choć termin wyznaczony był na październik. (Fot. Dominik Smaga)

Duże zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek na ul. Armii Krajowej. Ruch ma się odbywać drugą jezdnią. Inaczej zorganizowane będą też wyjazdy ze znajdujących się obok osiedli mieszkaniowych

Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona jeszcze przed porannym szczytem komunikacyjnym. Jadąc od strony ul. Jana Pawła II tuż za skrzyżowaniem z ul. Orkana będziemy musieli zjechać przez pas zieleni na tę jezdnię, która przez ostatnie miesiące była zamknięta dla samochodów.

Na wysokości ul. Rucianej możliwy będzie skręt w prawo, w osiedle Ruta. Pozostawienie tego zjazdu wcale nie ułatwi pracy drogowcom, ale miasto nakazało jego pozostawienie, by samochody z zaopatrzeniem mogły dotrzeć prostą drogą do znajdującego się tu sklepu Biedronka.

– W przeciwnym razie pojazdy zaopatrzenia rozjeżdżałyby uliczki osiedlowe – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Drugi taki zjazd w prawo w osiedle Ruta zachowany zostanie na skrzyżowaniu z ulicą Dziewanny. Powód jest bardzo podobny: chodzi o dojazd zaopatrzenia do Lidla.

Zarówno zjazd w prawo w Rucianą, jak i w Dziewanny będą dostępne nie tylko dla zaopatrzenia, ale i dla mieszkańców dużego osiedla. Problem w tym, że wyjeżdżając tędy do ul. Armii Krajowej będzie można skręcić tylko w prawo, co samo w sobie niczym nowym nie jest, ale niedogodną nowością jest to, że nie będzie gdzie zawrócić, by pojechać w kierunku ul. Jana Pawła II. Ci, którzy zmierzają właśnie w tę stronę powinni zawczasu wybierać drogę przez ul. Stokrotki, Jutrzenki i Matki Teresy z Kalkuty.

Jadąc od strony ul. Bohaterów Monte Cassino nie będzie można zjechać w dół do ul. Ułanów. Otwarty będzie za to skręt w prawo w Herbową, którą da się dotrzeć także do ul. Ułanów. Wjazd i wyjazd z os. Błonie ponownie możliwy będzie też przez ul. Kawaleryjską.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca przebudowy ulicy. Prace toczą się szybciej, niż zakładał harmonogram i mogą się zakończyć we wrześniu, choć termin wyznaczony był na październik.

Co zrobiono, co zostało

Na jezdni po stronie os. Błonie gotowa jest ostatnia warstwa nawierzchni, asfalt jest też na biegnącej tu ścieżce rowerowej, którą trzeba dokończyć między ul. Herbową a kładką dla pieszych.

Do zbudowania pozostał też łagodny podjazd dla niepełnosprawnych od przystanku na kładkę po stronie Kawaleryjskiej. Takiej pochylni nie będzie po drugiej stronie, gdzie przed drogowcami jest całkowita rozbiórka jezdni i zbudowanie jej od nowa, wymiana nawierzchni chodników i zbudowanie ścieżki rowerowej.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Problem w tym, że wyjeżdżając tędy do ul. Armii Krajowej będzie można skręcić tylko w prawo, co samo w sobie niczym nowym nie jest..." to by bylo nowum bo obecny znak(na wyjezdzie z Rucianej) nakazu skretu, wlasnie w prawo, kręci sie na wietrze tak, ze kiedy by sie nie przejezdzalo, to jest odworcony tylem do nadjezdzajacych pojazdow. Natomiast zaproponowana trasa jazdy w strone JPII bardzo trafna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!