wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Lublin rozdaje prezenty. Za śmieci

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Prezenty za 15,6 miliona zł gotów jest przekazać Lublin gminie Lubartów w zamian za zgodę na rozbudo
Prezenty za 15,6 miliona zł gotów jest przekazać Lublin gminie Lubartów w zamian za zgodę na rozbudo

Wy nie będziecie protestować przeciw rozbudowie wysypiska – my zbudujemy wam drogi i damy darmowy gaz

15,6 miliona zł na basen, drogi i chodniki, a do tego darmowy gaz i woda. Takie prezenty gotów jest przekazać Lublin gminie Lubartów w zamian za zgodę na rozbudowę wysypiska, z którego korzysta. Miejscy radni zatwierdzili projekt porozumienia w tej sprawie.

– Nowa niecka wysypiska w Rokitnie wystarczy na 30 lat – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Inwestycje w gminie Lubartów byłyby rozłożone na trzy lata – dodaje.

Wśród prezentów znalazł się wart 9 mln zł kryty basen dla szkoły Wólce Rokickiej. Kosztem 2,5 mln zł miasto poszerzy i odnowi drogę od Rokitna do Niemiec. W Wandzinie powstanie droga wzdłuż torów i od torów do szosy Lublin–Białystok.

Lublin ma też pokryć 80 proc. kosztów (do kwoty 1,2 mln zł) budowy gazociągu dla miejscowości Wandzin i Trzciniec. W tych wsiach oraz w Baranówce, Rokitnie, Wolce Rokickiej i Wólce Rokickiej-Kolonii mieszkańcy mają dostawać refundację kosztów gazu do limitu 50 metrów sześciennych na rodzinę miesięcznie oraz korzystać z darmowych dostaw wody w ilości do 100 litrów na osobę dziennie, a także mieć bezpłatnie odbierane ścieki.

Przywileje dotyczące wody, gazu i ścieków przysługiwałyby tak długo, jak długo użytkowane będzie wysypisko, a ich roczny koszt dla kasy miasta jest szacowany na milion złotych.

To nie wszystkie prezenty. 450 tys. zł miasto przekaże na drogi w Wólce Rokickiej i Wólce Rokickiej-Kolonii, po 600 tys. zł na drogi w Rokitnie i chodnik od Rokitna do Łucki, 230 tys. zł przypadnie na drogi Baranówce.

W zamian za takie korzyści gmina Lubartów ma zmienić plan zagospodarowania tak, by umożliwić budowę trzeciej niecki w Rokitnie. – Powinna zostać zbudowana w 2014 r. – mówi Krzyżanowska.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Szymon
krzoy
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Szymon
Szymon (8 lutego 2013 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepiej zamieńcie całe rokitno w wysypisko, i zamydlajcie ludziom oczy darmowym gazem i wodą, a drogę którą zrobicie dla rokitna w lecie rozjeżdżą setki ciężarówek wożących piasek z pobliskich kopalni, które kiedyś zamienicie na następne niecki wysypiska.
Rozwiń
krzoy
krzoy (20 października 2012 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
darmowy gaz i woda... "Nikt nie może dać wam tego co ja mogę wam obiecać..." podpisano Polityk.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!