czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Lublin: Sprzedają działki po byłej fabryce obuwia. Może powstać duża inwestycja

Dodano: 1 marca 2018, 13:20

(fot. Maciej Kaczanowski)

Na sprzedaż wystawione będą działki po fabryce obuwia przy ul. Kunickiego. Oficjalnie zapowiedział to ich właściciel. Terenem już interesuje się lubelska spółka planująca tu nowe mieszkania i lokale usługowe.

Działki przy Kunickiego i Wolskiej są już zbędne producentowi obuwia, który jakiś czas temu przeniósł produkcję do strefy ekonomicznej na Felinie. Spółka o sprzedaży na tym etapie z dziennikarzami rozmawiać nie chce.

– Z uwagi na fakt, że firma jest spółką giełdową, musimy zapewnić wszystkim równy dostęp do informacji – podkreśla Magdalena Miklaszewska, specjalista ds. administracyjnych. – W chwili obecnej prowadzone są analizy prawne i biznesowe, w wyniku których będą zapadały decyzje. Jeśli chodzi o sprzedaż będzie się ona odbywała w ramach transparentnego konkursu ofert z rynku.

W komunikacje opublikowanym przez GPW znajduje się informacja, że „w ramach porządkowania aktywów” podjęto decyzję o rozpoczęciu procesu zmierzającego do sprzedaży nieruchomości przy ul. Kunickiego 20-24 i Wolskiej 3A. Spółka wybierze najpierw najlepszą strategię sprzedaży, a decyzja o niej zapadnie po rozpoznaniu rynku i wstępnych ofert. Ma się to stać do końca tego roku.

– Wartość księgowa netto nieruchomości wynosi 6 695 tys. PLN – czytamy w komunikacie.

Nieruchomościami interesuje się już lubelska spółka Strefa 1, która ma konkretny pomysł na wykorzystanie tych działek i sąsiadujących z nimi miejskich gruntów, na których stoją kamienice z mieszkaniami komunalnymi. Inwestor chce zbudować tu nowy narożnik ul. Kunickiego i Wolskiej, tworząc nową pierzeję tych ulic i zabudowując cały kwartał. Do współpracy zaprzągł już lubelską pracownię architektoniczną JPA Jabłoński.

Od strony głównych dróg spółka Strefa 1 widziałaby budynki mieszkalne z usługami w parterach. Zabudowa kaskadowa miałaby mniej pięter od strony ul. Kunickiego i Wolskiej, a więcej w głębi terenu. Obok brzegu Czerniejówki nowe budynki sięgnęłyby sześciu pięter. W środku kwartału stanąłby budynek usługowy z wewnętrznym dziedzińcem, zaś koło linii kolejowej wielopoziomowy parking. W XIX-wiecznym pałacyku Domańskich, gdzie mieścił się niegdyś ukraiński konsulat, firma planuje hotel i restaurację.
O tym, że to poważne zamiary może świadczyć fakt, że Strefa 1 złożyła w Ratuszu własną wersję planu zagospodarowania terenu, alternatywną dla tworzonej przez urbanistów z Urzędu Miasta. Co ciekawe, miejscy urbaniści wstępnie uznali te pomysły za zasadne. Jak ta deklaracja przełoży się na konkretne decyzje urzędników? To okaże się, gdy Ratusz zaprezentuje nowy projekt planu zagospodarowania określający przeznaczenie tych terenów.

Protektor już kilka lat temu próbował sprzedać nieruchomość przy ul. Kunickiego i Wolskiej. Kupcem miała być spółka Henning Invest z podwarszawskich Łomianek. Obie strony ustaliły cenę na 8 mln zł i zawarły przedwstępną umowę sprzedaży. Było to w październiku 2013 r. W umowie tej inwestor obiecywał kupić nieruchomość do końca czerwca 2014 r.

Ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. Dlaczego? Z rocznego sprawozdania Protektora można się dowiedzieć, że niedoszły nabywca nie wpłacił zaliczki i poinformował, że nie wystąpi do władz miasta o ustalenie warunków zabudowy ziemi. To dało Protektorowi prawo do odstąpienia od umowy. Tak też się stało.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 marca 2018 o 13:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przecież sprzedadzą temu kto da więcej po co STREFA 1 się tak angażuje jak ja se tam pałac postawię i ogrodze wielkim murem - taki kaprys, a i samochodów nie przybędzie bo helikopterem będę latał. Przelicytuję wszystkich chyba, że mi dadzą ze 2 mln to będę siedział cicho - pozdrawiam wszystkich bajkopisarzy :)
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2018 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja wystąpienia do sądu i to zablokuje, boja babka ma akt notarialny na 8 ar tej dzialki, albo mi dadza za to 5 mln albo zablokuje
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2018 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no tak, przybędzie znów kilkaset pojazdów a ta okolica i tak już jest zakorkowana. Czas jeszcze by miasto kupiło ten teren i zrobić park z dostępem do rzeki
Rozwiń
Ja
Ja (1 marca 2018 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
6 695 tys.to znaczy 6 695 000 pln, ale niektórzy czytać nie umią. ☺
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2018 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
6 695 tys. PLN , ale za m2. hehe
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!