Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2012 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Lublin: Strach chodzić po ulicach

0 24 A A
Nadal poszukiwani są bandyci, którzy nożem zaatakowali taksówkarza i mężczyzna, który straszył aptek
Nadal poszukiwani są bandyci, którzy nożem zaatakowali taksówkarza i mężczyzna, który straszył aptek

Policja zatrzymała sprawcę tylko jednego z trzech groźnych napadów, do których doszło w ostatnich dniach. Nadal poszukiwani są bandyci, którzy nożem zaatakowali taksówkarza i mężczyzna, który straszył aptekarkę bronią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek ok. godz. 17 do taksówki stojącej obok dworca PKS w Lublinie podeszło dwóch mężczyzn. Zamówili kurs do Strzyżewic. Kierowca ruszył w drogę. Jak zeznał później, pasażerowie zachowywali się normalnie. W trakcie jazdy nic nie wzbudziło jego podejrzeń.

W Strzyżewicach jeden z mężczyzn kazał kierowcy skręcić w drogę gruntową. Tam młodszy z pasażerów wysiadł z auta. Wtedy ten, który został w środku, zaatakował taksówkarza nożem. Zranił go w rękę i twarz. Kierowcy udało się uciec. Dotarł do pobliskiego sklepu i zawiadomił policję. Bandyci odjechali jego taksówką.

– Auto odnalazło się w Bychawie – mówi Arkadiusz Arciszewski z KWP w Lublinie. – Stało w zatoczce przystankowej przy ul. 11 Listopada. Miało uszkodzony przód.

Policja ma rysopis napastników. Młodszy i niższy z mężczyzna ma ok. 20-25 lat. Drugi jest krępy, około trzydziestki. Obaj mieli na sobie ciemne ubrania.


Wciąż poszukiwany jest też mężczyzna, który tydzień temu próbował obrabować aptekę przy Drodze Męczenników Majdanka. Bandyta myślał, że w środku nie ma nikogo poza sprzedawczynią. Wszedł do apteki tak cicho, że farmaceutka nawet tego nie usłyszała. Gdy podniosła wzrok, zobaczyła wycelowaną w siebie lufę pistoletu. Przed nią stał wysoki mężczyzna w kapturze. twarz zasłonił szalikiem. – Widziałam tylko jego nos i oczy. Krzyknął "dawaj pieniądze” – opowiadała nam kobieta. Bandytę spłoszył mąż kobiety. Policja przeczesała okolice, ale po napastniku nie było już śladu.

Za kratki trafił za to mężczyzna, który w środę wieczorem z nożem w ręce napadł na sklep w dzielnicy Kośminek w Lublinie. Chwycił sprzedawczynię za gardło i krzyczał, żeby dała mu pieniądze. Wtedy do środka wbiegli ludzie z lokalu obok.

To wystraszyło bandytę. Gdy wybiegł na ulicę, ruszył za nim pracownik sąsiedniego sklepu. Przez telefon informował policję, gdzie jest. Bandytę udało się zatrzymać przy ul. Skośnej. 32-letni mieszkaniec Lublina miał ponad 1, 6 promila alkoholu.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomek / 16 grudnia 2012 o 10:35
skoro policja posiada portret sprawcy to może Dziennik Wschodni mógłby go dołączyć do artykułu?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2012 o 08:45
chcieliście ameryki not o macie, pozwolić jeszcze na posiadanie broni, bezrobocie na pewno się zmniejszy, bo część ludzi będzie zabitych, brawo solidarność za komuny dostałby porządne lanie pałą taki idiota to następnym razem nie pomyślałby o bójce, zabijaniu itp.
Avatar
marek / 16 grudnia 2012 o 08:25
Przesada z tym tekstem. Byłem w wielu miastach i wszędzie się zdarzają jakieś tam napady cy na taksówkarza czy na sklep. Lublin moim zdaniem jest i tak bardzo spokojnym miastem w porównaniu z innymi.
Co do pieszych patroli - prewencyjnie to wydaje mi się, że na dużych obszarach to mija się z celem. Bo ile taki patrol może przejść w ciągu godziny? 5-6 km? Radiowóz jest jest bardziej widoczny. Co do komisariatów - nie rozumiem oburzenia niektórych, że się je likwiduje. Przecież to są tylko biura. Im mniej komisariatów, tym więcej policji na ulicach, tak mi się przynajmniej wydaje.

Reasumująć - bezpieczniej się czuję w Lublinie niż mieszkaniec USA np. w Teksasie...
Przesada z tym tekstem. Byłem w wielu miastach i wszędzie się zdarzają jakieś tam napady cy na taksówkarza czy na sklep. Lublin moim zdaniem jest i tak bardzo spokojnym miastem w porównaniu z innymi.
Co do pieszych patroli - prewencyjnie to wydaje mi się, że na dużych obszarach to mija się z celem. Bo ile taki patrol może przejść w ciągu godziny? 5-6 km? Radiowóz jest jest bardziej widoczny. Co do komisariatów - nie rozumiem oburzenia niektórych, że się je likwiduje. Przecież to są tylko biura. Im mniej komisariatów, tym więcej policji... rozwiń
Avatar
spacerowicz / 16 grudnia 2012 o 01:00
Powiem Ci , że porównując z tym co dzieje się w innych miejscach w Lublinie to na os.Piastowkim jest spokój , a jeżeli słyszysz drące sie mordy to zadzwoń na 997 i anonimowo to zgłoś , sam wiele razy widzę na os.Piastowskim policjantów najczęściej te nowe radiowozy Mercedesy Sprintery , z tego co się orientuję to Oddział Prewencji z Grendierów ( w zeszłym tygodniu stali przy placu na B.Chrobrego )
Avatar
wkurzony / 15 grudnia 2012 o 23:38
Szanowna policja albo straż pofatyguje się na osiedle Piastowskie w sobotnią noc między 22 a północą.Szaleństwo drących się mord,agresywni pijani sprayowcy-właśnie "upiększyli"pomnik koło hotelu Studenta Zaocznego,blok i wejście przy Chrobrego 2 oraz szyby samochodów.Ale najłatwiej ścigać psie kupy.
Avatar
włącz myślenie / 15 grudnia 2012 o 23:02
[size=5]Zaczyna się? POstraszmy ludzi, a zgodzą się na odebranie sobie kolejnych praw???[/size]


[size=5]"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich." Thomas Jefferson[/size]
Avatar
Magdalena / 15 grudnia 2012 o 22:32
Rany, co się dzieje na tym świecie. Aż strach wychodzić z domu
Avatar
Maria / 15 grudnia 2012 o 21:57
Strach myśleć! Moje dziecko dojeżdża każdego dnia do Lublina do szkoły, codziennie wraca z dworca PKS!! Nawet nie wiem, co bym zrobiła, gdyby mu się coś stało! Powinni sprawdzać wszystkich pasażerów! Dużo dzieci dojeżdża do szkół busami!
Avatar
jura / 15 grudnia 2012 o 21:12
A co o bezpieczeństwie maj powiedzieć Amerykanie? Co rusz ginie kilkadziesit osób w masakrze
Avatar
POpieramPO / 15 grudnia 2012 o 21:00
[quote name='kev' timestamp='1355597889' post='709886']
Niech się biorą do roboty a nie kradną. Pracy jakiejkolwiek wcale nie brakuje. A jak już nie ma kompletnie nic to proponuję zbierać puszki i makulaturę (aczkolwiek tak źle wcale w Lublinie jeszcze nie jest).
[/quote]

właśnie. Można zapisać się też do PO i dostać pracę w urzędzie lub MPWiK
Avatar
tomek / 16 grudnia 2012 o 10:35
skoro policja posiada portret sprawcy to może Dziennik Wschodni mógłby go dołączyć do artykułu?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2012 o 08:45
chcieliście ameryki not o macie, pozwolić jeszcze na posiadanie broni, bezrobocie na pewno się zmniejszy, bo część ludzi będzie zabitych, brawo solidarność za komuny dostałby porządne lanie pałą taki idiota to następnym razem nie pomyślałby o bójce, zabijaniu itp.
Avatar
marek / 16 grudnia 2012 o 08:25
Przesada z tym tekstem. Byłem w wielu miastach i wszędzie się zdarzają jakieś tam napady cy na taksówkarza czy na sklep. Lublin moim zdaniem jest i tak bardzo spokojnym miastem w porównaniu z innymi.
Co do pieszych patroli - prewencyjnie to wydaje mi się, że na dużych obszarach to mija się z celem. Bo ile taki patrol może przejść w ciągu godziny? 5-6 km? Radiowóz jest jest bardziej widoczny. Co do komisariatów - nie rozumiem oburzenia niektórych, że się je likwiduje. Przecież to są tylko biura. Im mniej komisariatów, tym więcej policji na ulicach, tak mi się przynajmniej wydaje.

Reasumująć - bezpieczniej się czuję w Lublinie niż mieszkaniec USA np. w Teksasie...
Przesada z tym tekstem. Byłem w wielu miastach i wszędzie się zdarzają jakieś tam napady cy na taksówkarza czy na sklep. Lublin moim zdaniem jest i tak bardzo spokojnym miastem w porównaniu z innymi.
Co do pieszych patroli - prewencyjnie to wydaje mi się, że na dużych obszarach to mija się z celem. Bo ile taki patrol może przejść w ciągu godziny? 5-6 km? Radiowóz jest jest bardziej widoczny. Co do komisariatów - nie rozumiem oburzenia niektórych, że się je likwiduje. Przecież to są tylko biura. Im mniej komisariatów, tym więcej policji... rozwiń
Avatar
spacerowicz / 16 grudnia 2012 o 01:00
Powiem Ci , że porównując z tym co dzieje się w innych miejscach w Lublinie to na os.Piastowkim jest spokój , a jeżeli słyszysz drące sie mordy to zadzwoń na 997 i anonimowo to zgłoś , sam wiele razy widzę na os.Piastowskim policjantów najczęściej te nowe radiowozy Mercedesy Sprintery , z tego co się orientuję to Oddział Prewencji z Grendierów ( w zeszłym tygodniu stali przy placu na B.Chrobrego )
Avatar
wkurzony / 15 grudnia 2012 o 23:38
Szanowna policja albo straż pofatyguje się na osiedle Piastowskie w sobotnią noc między 22 a północą.Szaleństwo drących się mord,agresywni pijani sprayowcy-właśnie "upiększyli"pomnik koło hotelu Studenta Zaocznego,blok i wejście przy Chrobrego 2 oraz szyby samochodów.Ale najłatwiej ścigać psie kupy.
Avatar
włącz myślenie / 15 grudnia 2012 o 23:02
[size=5]Zaczyna się? POstraszmy ludzi, a zgodzą się na odebranie sobie kolejnych praw???[/size]


[size=5]"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich." Thomas Jefferson[/size]
Avatar
Magdalena / 15 grudnia 2012 o 22:32
Rany, co się dzieje na tym świecie. Aż strach wychodzić z domu
Avatar
Maria / 15 grudnia 2012 o 21:57
Strach myśleć! Moje dziecko dojeżdża każdego dnia do Lublina do szkoły, codziennie wraca z dworca PKS!! Nawet nie wiem, co bym zrobiła, gdyby mu się coś stało! Powinni sprawdzać wszystkich pasażerów! Dużo dzieci dojeżdża do szkół busami!
Avatar
jura / 15 grudnia 2012 o 21:12
A co o bezpieczeństwie maj powiedzieć Amerykanie? Co rusz ginie kilkadziesit osób w masakrze
Avatar
POpieramPO / 15 grudnia 2012 o 21:00
[quote name='kev' timestamp='1355597889' post='709886']
Niech się biorą do roboty a nie kradną. Pracy jakiejkolwiek wcale nie brakuje. A jak już nie ma kompletnie nic to proponuję zbierać puszki i makulaturę (aczkolwiek tak źle wcale w Lublinie jeszcze nie jest).
[/quote]

właśnie. Można zapisać się też do PO i dostać pracę w urzędzie lub MPWiK
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 0

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 4 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 9 5

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 0 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 2 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 0

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 36 8

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu

Hetman Zamość - Stal Kraśnik 3:0. Dostali nową porcję tlenu 4 16

Mecz na szczycie dla Hetmana. Zespół z Zamościa pokonał Stal Kraśnik 3:0. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego zagrali bardzo dobre zawody, ale trzeba też dodać, że goście praktycznie całą drugą połowę grali w dziesiątkę. A ostatnie 25 minut nawet w dziewiątkę.

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy
LISTA

Przed nami kolejna niedziela bez handlu, ale w tych sklepach zrobisz zakupy 11 9

Jutro kolejna niedziela wolna od handlu, ale w niektórych sklepach zrobimy zakupy. Ustawa pozwala na to, żeby właściciele stanęli tego dnia za ladą. Sklepy wymieniliśmy w naszej liście.

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera

Chełmianka – Orlęta 1:2. Stracili fotel lidera 3 10

Zespół trenera Artura Bożyka dość niespodziewanie uległ na własnym stadionie Orlętom Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Przegrana z lokalnym rywalem kosztowała drużynę z Chełma utratę pozycji lidera

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi

Lublinianka – Kłos Chełm 1:2. Sobotnie mecze IV ligi 23 2

Zawodnicy z Wieniawy przegrali na własnym stadionie z ekipą z Chełma 1:2. Głównym architektem wyjazdowej wygranej Kłosa był Alan Chmiel – strzelec dwóch bramek.

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę

Chcieli kupić e-papierosa od 17-latka. Napadli go, gdy nie zgodził się na niższą cenę 13 0

Policjanci z Ryk zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój na 17-latku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!