Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 czerwca 2013 r.
10:56
Edytuj ten wpis

Lublin: Straż Miejska interweniowała podczas demonstracji Palikota

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Demonstracja Ruchu Palikota pod Ratuszem (Wojciech Nieśpiałowski)
Demonstracja Ruchu Palikota pod Ratuszem (Wojciech Nieśpiałowski)

Janusz Palikot miał dziś w Lublinie przedstawić założenia kampanii samorządowej swojego Ruchu. Tymczasem zdaniem Urzędu Miasta spotkanie na placu Łokietka w Lublinie było nielegalne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ruch Palikota nie miał zgody na demonstrację. – Nie dostaliśmy nawet takiego zgłoszenia – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Poseł wystąpił o zgodę na zajęcie części pl. Łokietka między innymi przez "samochód led”. Zarząd Dróg i Mostów odmówił. Tłumaczył, że LED-owy telebim (a tak urzędnicy zinterpretowali zapis "samochód led”) rozpraszałby kierowców przy ruchliwym przejściu, że pl. Łokietka powinien służyć raczej kulturze i zaproponował w zamian pl. Litewski. Prezydent w rozmowie z nami zapowiedział, że polityki przed Ratuszem nie będzie ani teraz, ani później. – Będziemy konsekwentnie odmawiać zgody na demonstracje ze względu na stan bezpieczeństwa na przejściu przy Bramie Krakowskiej – mówi Krzysztof Żuk.

Organizatorów demonstracji wylegitymowała Straż Miejska. – Oni powinni teraz pilnować porządku, być w dzielnicach, a zajmują się takimi rzeczami – oburzał się poseł Michał Kabaciński

Na miejsce zjechała też policja. Palikot próbował przekonać patrol, że strażnicy złamali prawo. – Jeżeli ma pan takie informacje, proszę się zgłosić do komendanta Straży Miejskiej – odpowiedział interweniujący policjant. – Skieruję do prokuratury zawiadomienie o łamaniu prawa przez Straż Miejską – zapowiada Janusz Palikot. – To utrudnianie wykonywania mandatu poselskiego – dodaje.

Kabaciński twierdził, że ktoś z funkcjonariuszy mówił, że zasłania się mandatem poselskim. – Nie zasłaniam się, zostałem wylegitymowany – zwracał uwagę mundurowym. Przyznał, że okazał nie dowód, ale legitymację poselską. – W Polsce nie ma obowiązku noszenia dokumentów.

Z kolei swoje pisma słać będą też strażnicy. – Udokumentujemy to, co tu widać, wyślemy zdjęcia Zarządowi Dróg i Mostów, prawdopodobnie powiadomimy też marszałka Sejmu – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewka23 / 4 czerwca 2013 o 00:37

Najlepsze wydarzenia w mieście:

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
Leon H / 3 czerwca 2013 o 16:33

Ruch Palikota powinien by zdelegalizowany a jego członkowie postawieni przed Sądem albo umieszczeni w szpitalu na obserwacji!!!! Żenada!!! I tacy ludzie są posłami? Kompromitacja i wstyd dla tego kraju!!!

Avatar
pijący kot / 3 czerwca 2013 o 14:38

bardzo dobrze

niech Januszek z Michałkiem sobie nie myślą, że mamy w Lublinie święte krowy

ps: Czy Kabaciński potrafi żyć bez drzwi ratusza?

Zgadzam się!!! Brawo !!! Panie Kabaciński, a plakaty niech Pan przybije sobie gwoździami do maski swojego samochodu !

Avatar
podatnik / 3 czerwca 2013 o 14:28

Pan Palikot nie ma do powiedzenia niczego istotnego.Nie mamy też co liczyć że zrobi on i jego Ruch coś dobrego na naszego regionu.A za tych bezczelnych młodych ludzi w jego otoczeniu zwyczajnie mi wstyd.Polityk powinien dawać przykład swoim zachowaniem,pokazywać, że nawet jeśli nie zgadza się z obowiązującym prawem to nic nie zwalnia go z przestrzegania tego prawa.A po to jest posłem, żeby kiepskie prawo zmieniać.Panowie weźcie się do pracy i zróbcie coś dobrego. Przestańcie prowokować,irytować i denerwować.Przestańcie robić z siebie gwiazdy medialne (wątpliwej wielkości), zapracujcie uczciwie na swoje pieniądze-które z moich podatków pochodzą.

Pan Palikot nie ma do powiedzenia niczego istotnego.Nie mamy też co liczyć że zrobi on i jego Ruch coś dobrego na naszego regionu.A za tych bezczelnych młodych ludzi w jego otoczeniu zwyczajnie mi wstyd.Polityk powinien dawać przykład swoim zachowaniem,pokazywać, że nawet jeśli nie zgadza się z obowiązującym prawem to nic nie zwalnia go z przestrzegania tego prawa.A po to jest posłem, żeby kiepskie prawo zmieniać.Panowie weźcie się do pracy i zróbcie coś dobrego. Przestańcie prowokować,irytować i denerwować.Przestańcie robić z siebie gwia... rozwiń

Avatar
Fufenmann / 3 czerwca 2013 o 14:21

A ten w copce policjanta to łokto to ??? Ku...mać co to ma być kto przyjmuje takich ludzi do policji !!! Policjant to powinien budzić respekt samym wyglądem i szacunek a ten koleś co najwyżej budzi we mnie śmiech !!! Broń Boże nic do niego nie mam ale jak policja ma batów nie dostawać jak na interwencje jedzie taki koleś ?? Glina powinien być zbudowany, postawny, i wysportowany nie wiem może ten chłopak i wysportowany jest ale na pewno nie postawny i nie zbudowany i nie sądzę by budził respekt na ulicy !!!

Ten jest gejem.

Ten jest gejem.

rozwiń
Avatar
zwykły obywatel / 3 czerwca 2013 o 14:04

"Według Urzędu Miasta Ruch Palikota nie otrzymał na nią zgody, choć stosowne zgłoszenie wysłał.
Na miejsce demonstracji przybyła Straż Miejska i policyjny radiowóz.

Policjanci rozmawiali z Januszem Palikotem, który poinformował, że żadnej odmowy na przeprowadzenie demonstracji Ruch nie dostał"

... olewam polityków wszelkiej maści, ale jeśli ten Ruch Palikota nie dostał pisma (za pisemnym potwierdzeniem odbioru) to lubelski Ratusz może mu skoczyć na pędzel, a pomagierzy Żuka ośmieszyli się nie znając podstawowych norm prawnych.

oj chyba się mylisz,mógł celowo nie podjąć np.awizowanego listu.To organizatorowi (czyli wnioskodawcy) powinno zależeć żeby mieć w dniu wydarzenia wszystkie niezbędne dokumenty.Takie jest moje zdanie.Czy możesz na Ukrainę jechać nie mając paszportu tłumacząc,że wniosek złożyłeś ale jeszcze ci nie wydali dokumentu?Prawo wszystkich obowiązuje, to nie są święte krowy, więcej-powinni swoim zachowaniem dawać przykład zwykłym ludziom. A tu co mamy? Wstyd Panowie Posły!!

oj chyba się mylisz,mógł celowo nie podjąć np.awizowanego listu.To organizatorowi (czyli wnioskodawcy) powinno zależeć żeby mieć w dniu wydarzenia wszystkie niezbędne dokumenty.Takie jest moje zdanie.Czy możesz na Ukrainę jechać nie mając paszportu tłumacząc,że wniosek złożyłeś ale jeszcze ci nie wydali dokumentu?Prawo wszystkich obowiązuje, to nie są święte krowy, więcej-powinni swoim zachowaniem dawać przykład zwykłym ludziom. A tu co mamy? Wstyd Panowie Posły!!

rozwiń
Avatar
dider / 3 czerwca 2013 o 13:28

"Według Urzędu Miasta Ruch Palikota nie otrzymał na nią zgody, choć stosowne zgłoszenie wysłał.
Na miejsce demonstracji przybyła Straż Miejska i policyjny radiowóz.

Policjanci rozmawiali z Januszem Palikotem, który poinformował, że żadnej odmowy na przeprowadzenie demonstracji Ruch nie dostał"

... olewam polityków wszelkiej maści, ale jeśli ten Ruch Palikota nie dostał pisma (za pisemnym potwierdzeniem odbioru) to lubelski Ratusz może mu skoczyć na pędzel, a pomagierzy Żuka ośmieszyli się nie znając podstawowych norm prawnych.

"Według Urzędu Miasta Ruch Palikota nie otrzymał na nią zgody, choć stosowne zgłoszenie wysłał.
Na miejsce demonstracji przybyła Straż Miejska i policyjny radiowóz.

Policjanci rozmawiali z Januszem Palikotem, który poinformował, że żadnej odmowy na przeprowadzenie demonstracji Ruch nie dostał"

... olewam polityków wszelkiej maści, ale jeśli ten Ruch Palikota nie dostał pisma (za pisemnym potwierdzeniem odbioru) to lubelski Ratusz może mu skoczyć na pędzel,... rozwiń

Avatar
Gość / 3 czerwca 2013 o 12:34

trxzeba mieć wejście żeby byc takim szczawiorem policjantem

Avatar
Gość / 3 czerwca 2013 o 12:28

jeszcze troche to pierdnięcie będzie też nielegalne , jestesmy coraz bardziej pod butem

Avatar
marcin / 3 czerwca 2013 o 12:13

Ten chłopczyk policjant na zdjęciu mnie rozbawił... :D ile on ma lat 18 ?

to młode kocisko ,fajnąma opaskę na ręku;-)

Avatar
ewka23 / 4 czerwca 2013 o 00:37

Najlepsze wydarzenia w mieście:

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
Leon H / 3 czerwca 2013 o 16:33

Ruch Palikota powinien by zdelegalizowany a jego członkowie postawieni przed Sądem albo umieszczeni w szpitalu na obserwacji!!!! Żenada!!! I tacy ludzie są posłami? Kompromitacja i wstyd dla tego kraju!!!

Avatar
pijący kot / 3 czerwca 2013 o 14:38

bardzo dobrze

niech Januszek z Michałkiem sobie nie myślą, że mamy w Lublinie święte krowy

ps: Czy Kabaciński potrafi żyć bez drzwi ratusza?

Zgadzam się!!! Brawo !!! Panie Kabaciński, a plakaty niech Pan przybije sobie gwoździami do maski swojego samochodu !

Avatar
podatnik / 3 czerwca 2013 o 14:28

Pan Palikot nie ma do powiedzenia niczego istotnego.Nie mamy też co liczyć że zrobi on i jego Ruch coś dobrego na naszego regionu.A za tych bezczelnych młodych ludzi w jego otoczeniu zwyczajnie mi wstyd.Polityk powinien dawać przykład swoim zachowaniem,pokazywać, że nawet jeśli nie zgadza się z obowiązującym prawem to nic nie zwalnia go z przestrzegania tego prawa.A po to jest posłem, żeby kiepskie prawo zmieniać.Panowie weźcie się do pracy i zróbcie coś dobrego. Przestańcie prowokować,irytować i denerwować.Przestańcie robić z siebie gwiazdy medialne (wątpliwej wielkości), zapracujcie uczciwie na swoje pieniądze-które z moich podatków pochodzą.

Pan Palikot nie ma do powiedzenia niczego istotnego.Nie mamy też co liczyć że zrobi on i jego Ruch coś dobrego na naszego regionu.A za tych bezczelnych młodych ludzi w jego otoczeniu zwyczajnie mi wstyd.Polityk powinien dawać przykład swoim zachowaniem,pokazywać, że nawet jeśli nie zgadza się z obowiązującym prawem to nic nie zwalnia go z przestrzegania tego prawa.A po to jest posłem, żeby kiepskie prawo zmieniać.Panowie weźcie się do pracy i zróbcie coś dobrego. Przestańcie prowokować,irytować i denerwować.Przestańcie robić z siebie gwia... rozwiń

Avatar
Fufenmann / 3 czerwca 2013 o 14:21

A ten w copce policjanta to łokto to ??? Ku...mać co to ma być kto przyjmuje takich ludzi do policji !!! Policjant to powinien budzić respekt samym wyglądem i szacunek a ten koleś co najwyżej budzi we mnie śmiech !!! Broń Boże nic do niego nie mam ale jak policja ma batów nie dostawać jak na interwencje jedzie taki koleś ?? Glina powinien być zbudowany, postawny, i wysportowany nie wiem może ten chłopak i wysportowany jest ale na pewno nie postawny i nie zbudowany i nie sądzę by budził respekt na ulicy !!!

Ten jest gejem.

Ten jest gejem.

rozwiń
Avatar
zwykły obywatel / 3 czerwca 2013 o 14:04

"Według Urzędu Miasta Ruch Palikota nie otrzymał na nią zgody, choć stosowne zgłoszenie wysłał.
Na miejsce demonstracji przybyła Straż Miejska i policyjny radiowóz.

Policjanci rozmawiali z Januszem Palikotem, który poinformował, że żadnej odmowy na przeprowadzenie demonstracji Ruch nie dostał"

... olewam polityków wszelkiej maści, ale jeśli ten Ruch Palikota nie dostał pisma (za pisemnym potwierdzeniem odbioru) to lubelski Ratusz może mu skoczyć na pędzel, a pomagierzy Żuka ośmieszyli się nie znając podstawowych norm prawnych.

oj chyba się mylisz,mógł celowo nie podjąć np.awizowanego listu.To organizatorowi (czyli wnioskodawcy) powinno zależeć żeby mieć w dniu wydarzenia wszystkie niezbędne dokumenty.Takie jest moje zdanie.Czy możesz na Ukrainę jechać nie mając paszportu tłumacząc,że wniosek złożyłeś ale jeszcze ci nie wydali dokumentu?Prawo wszystkich obowiązuje, to nie są święte krowy, więcej-powinni swoim zachowaniem dawać przykład zwykłym ludziom. A tu co mamy? Wstyd Panowie Posły!!

oj chyba się mylisz,mógł celowo nie podjąć np.awizowanego listu.To organizatorowi (czyli wnioskodawcy) powinno zależeć żeby mieć w dniu wydarzenia wszystkie niezbędne dokumenty.Takie jest moje zdanie.Czy możesz na Ukrainę jechać nie mając paszportu tłumacząc,że wniosek złożyłeś ale jeszcze ci nie wydali dokumentu?Prawo wszystkich obowiązuje, to nie są święte krowy, więcej-powinni swoim zachowaniem dawać przykład zwykłym ludziom. A tu co mamy? Wstyd Panowie Posły!!

rozwiń
Avatar
dider / 3 czerwca 2013 o 13:28

"Według Urzędu Miasta Ruch Palikota nie otrzymał na nią zgody, choć stosowne zgłoszenie wysłał.
Na miejsce demonstracji przybyła Straż Miejska i policyjny radiowóz.

Policjanci rozmawiali z Januszem Palikotem, który poinformował, że żadnej odmowy na przeprowadzenie demonstracji Ruch nie dostał"

... olewam polityków wszelkiej maści, ale jeśli ten Ruch Palikota nie dostał pisma (za pisemnym potwierdzeniem odbioru) to lubelski Ratusz może mu skoczyć na pędzel, a pomagierzy Żuka ośmieszyli się nie znając podstawowych norm prawnych.

"Według Urzędu Miasta Ruch Palikota nie otrzymał na nią zgody, choć stosowne zgłoszenie wysłał.
Na miejsce demonstracji przybyła Straż Miejska i policyjny radiowóz.

Policjanci rozmawiali z Januszem Palikotem, który poinformował, że żadnej odmowy na przeprowadzenie demonstracji Ruch nie dostał"

... olewam polityków wszelkiej maści, ale jeśli ten Ruch Palikota nie dostał pisma (za pisemnym potwierdzeniem odbioru) to lubelski Ratusz może mu skoczyć na pędzel,... rozwiń

Avatar
Gość / 3 czerwca 2013 o 12:34

trxzeba mieć wejście żeby byc takim szczawiorem policjantem

Avatar
Gość / 3 czerwca 2013 o 12:28

jeszcze troche to pierdnięcie będzie też nielegalne , jestesmy coraz bardziej pod butem

Avatar
marcin / 3 czerwca 2013 o 12:13

Ten chłopczyk policjant na zdjęciu mnie rozbawił... :D ile on ma lat 18 ?

to młode kocisko ,fajnąma opaskę na ręku;-)