Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2017 r.
20:13

Lublin: Studenci proponują zielone dachy zamiast piwnych parasoli

Autor: Zdjęcie autora agdy
24 12 A A

Studenci III i IV roku Architektury Krajobrazu KUL pod kierunkiem architekta krajobrazu Wojciecha Januszczyka opracowali autorskie wizje zagospodarowania obiektów z zastosowaniem technologii tzw. „dachów zielonych”. W środę pokazali je na wystawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rozmawiałyśmy z osobami, które handlują i spędzają tam mnóstwo czasu. Chciałyśmy poznać potrzeby użytkowników. Wszyscy podkreślali, że to musi być przestrzeń otwarta, więc od razu było wiadomo, że zaproponujemy konstrukcję, która zastąpi dziesiątki daszków i zadaszeń – opowiadają Natalia Trepko i Justyna Pacześniak, które (razem z Eweliną, siostrą Justyny) przygotowały projekt koncepcyjny zielonych dachów na targu przy ul. Ruskiej. Pomysł studentek obejmuje również pobliską halę i bardzo porządkuje wizualnie to miejsce.

Niedalekim zbiegiem ul. Wodopojnej, Lubartowskiej i al. Solidarności zajmowały się Ewa Gałan, Weronika Głaz, Urszula Sawińska i Katarzyna Gromadzka. Zamiast piwnych parasoli i szeregu budek zaproponowały pawilony przykryte zieloną przestrzenią. Połączyły urodę kwitnącego miejsca z punktem widokowym i wypoczynkowym. Wszystko na wysokości kilku metrów nad ziemią.

Przystanek przy al. Tysiąclecia i jego okolice zmieniał zespół Kamil Kubok, Anna Gąsowska, Agata Gumienny i Maria Staszałek.

Wszystkie z opracowywanych miejsc znajdowały się w obszarze Modelowej Rewitalizacji Lublina.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 15:09
Czy ci studenci są z PSlu???
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 13:19
Jak z KUL-u to chyba krzyże tez powinny być. Bo jakoś tak kulawo...
Avatar
ament / 23 lutego 2017 o 08:56
a nie wystarczy po prostu posadzić drzewa lub ich nie wycinać.. Po co tak kombinować...? 
Avatar
gość / 23 lutego 2017 o 08:51
Tylko to miejsce zostało do uporządkowania, a młodzież trzeba angażować, jak widać Budżet Obywatelski suuper zadziałał co roku więcej skłądanych projektów i tu młodzież też niech ma swój głos, brawo Żuk, który słucha mieszkańców na prawde, nie to co pis obiecywał a teraz buta
Avatar
hejko / 23 lutego 2017 o 08:46
pis ustawa w nocy przegłosowaną zapewnił wycinke drzew w Polsce także wiadomo juz czyja to zasługa
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 08:18
A kto za to zapłaci ? Bo za ogrodki piwne płacą knajpki ... a za te fantasmagorie kto miałby niby zapłacić ?:)))))) buhahhaha
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 08:16
Dobry sposób przeciwdziałania smogowi
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 07:59
proponuje budynki pomalować na zielono - wystarczy jako namiastka zieleni
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 02:20
Studenci do nauki marsz.
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 01:41
Tym sposobem będziemy mieć zielony Lublin bez drzew!!!!
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 15:09
Czy ci studenci są z PSlu???
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 13:19
Jak z KUL-u to chyba krzyże tez powinny być. Bo jakoś tak kulawo...
Avatar
ament / 23 lutego 2017 o 08:56
a nie wystarczy po prostu posadzić drzewa lub ich nie wycinać.. Po co tak kombinować...? 
Avatar
gość / 23 lutego 2017 o 08:51
Tylko to miejsce zostało do uporządkowania, a młodzież trzeba angażować, jak widać Budżet Obywatelski suuper zadziałał co roku więcej skłądanych projektów i tu młodzież też niech ma swój głos, brawo Żuk, który słucha mieszkańców na prawde, nie to co pis obiecywał a teraz buta
Avatar
hejko / 23 lutego 2017 o 08:46
pis ustawa w nocy przegłosowaną zapewnił wycinke drzew w Polsce także wiadomo juz czyja to zasługa
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 08:18
A kto za to zapłaci ? Bo za ogrodki piwne płacą knajpki ... a za te fantasmagorie kto miałby niby zapłacić ?:)))))) buhahhaha
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 08:16
Dobry sposób przeciwdziałania smogowi
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 07:59
proponuje budynki pomalować na zielono - wystarczy jako namiastka zieleni
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 02:20
Studenci do nauki marsz.
Avatar
Gość / 23 lutego 2017 o 01:41
Tym sposobem będziemy mieć zielony Lublin bez drzew!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 14 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 7 3

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 43 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!